HOT!
Dodano 3 lata temu

Innowacyjna technologia w Pan America 1250 Special

(1 opinia)

Modele Harley-Davidson® Pan America™ 1250 i Pan America™ 1250 Special to zupełnie nowe motocykle typu adventure touring. Firma Harley-Davidson wykorzystała swoje ogromne możliwości inżynieryjne, aby wyposażyć te motocykle w zaawansowane technologie zaprojektowane z myślą o zapewnieniu jak najlepszych wrażeń z jazdy.

Półaktywne zawieszenie

Model Pan America™ 1250 Special jest wyposażony w elektronicznie regulowane, półaktywne zawieszenie przednie i tylne. Wykorzystując dane dostarczane przez czujniki zamontowane w motocyklu, system zawieszenia automatycznie reguluje tłumienie, aby dostosować je do panujących warunków i aktywności kierowcy. Te elementy zawieszenia są dostarczane przez firmę SHOWA®, natomiast oprogramowanie sterujące zostało stworzone przez Harley-Davidson.

 • Skok zawieszenia wynosi 190 mm (przód i tył).
 • Przednie zawieszenie to 47 mm odwrócony widelec SHOWA® BFF™ (Balance Free Forks) z półaktywną kontrolą tłumienia.
 • Z tyłu zamontowano amortyzator SHOWA® BFRC™ (Balanced Free Rear Cushion-lite) typu coilover z elektroniczną kontrolą napięcia wstępnego i półaktywnym tłumieniem. Tylne zawieszenie posiada system łączący amortyzator, wahacz i ramę, który zapewnia progresywne wyczucie skoku. Ten progresywny system oferuje  komfortową jazdę na drodze i dodatkowe wsparcie w warunkach terenowych.                 
 •  System kontroli obciążenia pojazdu oblicza wagę kierowcy, pasażera i bagażu, aby dobrać optymalne ustawienie zawieszenia poprzez automatyczną regulację napięcia wstępnego sprężyny.
 •  System półaktywnego zawieszenia reaguje na pozycję zawieszenia, prędkość pojazdu, przyspieszenie pionowe motocykla, kąt i współczynnik przechyłu, wartość przyspieszenia lub momentu hamowania, a także z wybrany przez motocyklistę tryb jazdy, aby zapewnić pożądany poziom komfortu jazdy.
 • System półaktywnego zawieszenia posiada pięć wstępnie zaprogramowanych profili w zdefiniowanych trybach jazdy:
 • Komfort (Comfort): Wyższa elastyczność zawieszenia i odizolowanie kierowcy od trudnych warunków na drodze.
 • Równowaga (Balanced): Równowaga pod względem wygody jazdy i pewności prowadzenia, na potrzeby uniwersalnej jazdy.
 • Sport (Sport): Maksymalna kontrola prowadzenia z większym zakresem tłumienia skalibrowanym do pewnej, dynamicznej jazdy.
 • Miękki Off-Road (Off-Road Soft): Zmniejszenie wstępnego tłumienia, aby zwiększyć elastyczność pracy zawieszenia, co pozwoli na pokonywanie większych przeszkód i ograniczać dobicia; idealny na nieutwardzone i nierówne dukty oraz kamienisty teren.
 • Twardy Off-Road (Off-Road Firm): Zwiększenie wstępnego tłumienia na potrzeby agresywnej jazdy lub kiedy chcemy pokonać teren bardziej na siedząco: tryb idealny do jazdy po grząskim/piaszczystym terenie.
 • Kierowca nie może zmieniać profilu półaktywnego zawieszenia w ramach wstępnie zaprogramowanego trybu jazdy, ale może stworzyć własny tryb i ustawić profil zawieszenia według własnych preferencji.


Podziel się z innymi

Dodaj komentarz