O nas

Z założenia „Motocyklista” jest serwisem internetowym dostępnym 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu 365 dni w roku z każdego miejsca na Świecie. Jest portalem, którego celem jest zaspokajanie potrzeb informacyjnych i komunikacyjnych wszystkich motocyklistów, zarówno doświadczonych, jak i początkujących, którzy stoją przed wieloma dylematami i tu znajdą wsparcie. Poświęcamy swoją uwagę wszystkim dziedzinom życia, które mają coś wspólnego z motocyklami. „Motocyklista” ma być łatwy, przejrzysty, ergonomiczny i intuicyjny. Jest miejscem, w którym aktywne firmy, cechujące się postawą fair mogą w łatwy i efektywny sposób wspierać swoje działania reklamowo-promocyjno-wizerunkowe.

Dziś „Motocyklista” daje użytkownikom niespotykane dotychczas w mediach motocyklowych możliwości i narzędzia:

– dziennikarstwo obywatelskie (ang. citizen journalism), czyli Wasze tematy, które są istotne z Waszego punktu widzenia i nie zostały dostrzeżone przez żadną redakcję do tej pory, Wasze eskapady i relacje ze zlotów

– blog z możliwością proponowania wpisów / artykułów do części redakcyjnej;

– forum do dzielenia się i zdobywania wiedzy;

– bardzo obszerny i na bieżąco aktualizowany kalendarz imprez;

– bardzo obszerna baza firm, klubów i instytucji działających w branży motocyklowej;

– możliwość znajdowania znajomych i niezwykle łatwa komunikacja nie tylko z przyjaciółmi, ale także firmami;

i wiele innych, jednak wszystkie mają jeden wspólny mianownik: Motocyklista – czyli użytkownik, miłośnik jednośladów i pojazdów „bliskoznacznych” napędzanych silnikiem.

NIEZALEŻNY – to brak powiązań kapitałowych z jakąkolwiek zewnętrzną firmą. Dla nas priorytetami są: działanie w dobrej wierze i na rzecz Motocyklistów, prawda, etyka, uczciwość i rzetelność dziennikarska również u niezawodowych dziennikarzy. Pracujemy dla naszych użytkowników, podobnie jak wszystkie solidne firmy w tej branży – jest ich wbrew pozorom całe mnóstwo i u nas je znajdziecie…

PORTAL – miejsce, które jest stworzone po to, by poruszać przede wszystkim tematykę interesującą użytkowników, a nie „redaktorów”, czy zaspokajać wyłącznie interesy firm. Jest katalizatorem i platformą do dobrej współpracy. Interakcja i łatwa „komunikacja dwukierunkowa” oznacza nie tylko współtworzenie serwisu, ale także to, że użytkownicy są współgospodarzami. Takie możliwości daje portal otwarty na konstruktywną krytykę i zgłaszanie oczekiwań odnośnie realizacji innowacyjnych działań – po prostu serwis „Motocyklista.info”.

MOTOCYKLISTÓW – właścicieli motocykli, użytkowników i miłośników, a nawet tych, którzy nie wiedzą kiedy zdobędą uprawnienia do kierowania jednośladem, czy zakupią swoją wymarzoną maszynę. Dla nas Motocyklista, to także osoba, która marzenia chce „uzbroić” w konkretne działania, aby w końcu stać się „praktykującym” użytkownikiem jednośladu z silnikiem. To ktoś, kto czas i przestrzeń chce odczuwać każdym receptorem, każdym zmysłem, a nie tylko wzrokiem i słuchem (jak przed PS3, czy w samochodzie). Chce czuć zapach świerkowego lasu, czy majowego deszczu, wiatr na twarzy – szanuje życie i chce żyć oraz czerpać z tego życia jak najwięcej.

Stworzyliśmy „Motocyklistę” aby użytkownicy w jednym miejscu mogli znaleźć wszelkie niezbędne informacje i przydatne narzędzia. „Motocyklista” to jedna z największych branżowych baz teleadresowych, jeden z najobszerniejszych katalogów motocykli, quadów i skuterów w Polsce. „Motocyklista” to możliwość zawierania znajomości i współdzielenia swej pasji, zapraszania przyjaciół na wspólną przygodę. Nie obędzie się bez testów, porad, wywiadów, czy felietonów – i co ważne – pisanych przystępnym językiem, także przez niezawodowych reporterów i dziennikarzy.

To wszystko ubrane jest w najbardziej ergonomiczne i intuicyjne menu jakie udało nam się dla Was stworzyć. „Motocyklista” to także ogłoszenia z zaawansowaną wyszukiwarką, co ułatwi Wam podejmowanie decyzji odnośnie zakupów pojazdów, akcesoriów i usług. Użytkownicy w portalu „Motocyklista” mogą liczyć na opinię i pomoc eksperta na każdy nurtujący temat, np.: jak bezpiecznie i ekonomicznie rozpocząć przygodę z motocyklami. Interaktywność w internecie oznacza wymianę poglądów i ocen w istotnych obszarach rynku. Współtworzenie to dzielenie się swoimi doświadczeniami na blogu, ale także współredagowanie kontentu i opiniowanie zdarzeń oraz firm działających w branży. To wszystko ułatwi mniej doświadczonym adeptom podejmowanie trafnych decyzji odnośnie wyboru m.in. najlepszych firm na rynku, zakupów pojazdów, akcesoriów i usług.

Pamiętajmy, że nie od razu Kraków zbudowano i pewne obszary są w fazie rozwojowej.

Niebawem kluby motocyklowe znajdą tu narzędzia, pozwalające w łatwy sposób zaprezentować klub tworząc własny profil z wszystkimi ważnymi informacjami, takimi jak statut, historia i relacje z imprez. Mogą komunikować się z członkami, informować o ważnych wydarzeniach i dodawać je do kalendarza.

Dla naszych partnerów biznesowych „Motocyklista” ma być nie tylko miejscem do promowania działalności lub oferty, lecz przede wszystkim narzędziem, w którym aktywni znajdą proste narzędzia wzmacniające działania marketingowo-promocyjne dające niespotykane dotychczas możliwości, szybkość informowania o ważnych zdarzeniach i ofertach, elastyczność oraz skuteczność i co najważniejsze bardzo korzystne warunki dotarcia do zainteresowanych. „Motocyklista” jest również swoistym barometrem, który dzięki opiniom klientów pozwoli na doskonalenie, czy eliminowanie niedociągnięć w prowadzonej działalności. Przygotowując „Motocyklistę” chcieliśmy również oddać w ręce firm chcących działać uczciwie, rzetelnie i etycznie w tej branży dodatkowe narzędzia, które mogą ułatwić kontakt z klientami, zwiększyć skuteczność prowadzonego biznesu czy wreszcie dadzą możliwość zbierania opinii i poprawiania swojego wizerunku o niezależne opinie zadowolonych klientów.

Jesteśmy otwarci i czekamy na Wasze sugestie, uwagi, propozycje i zgłoszenia błędów, ponieważ to Wam ma służyć to miejsce w sieci i nie uzurpujemy sobie prawa do bezbłędności. Wiele aktywności takich jak zgłaszanie błędów, dzielenie się interesującymi i wartościowymi materiałami będzie premiowanych – oczywiście na miarę możliwości młodego serwisu nie wspieranego grubym kapitałem zewnętrznego pochodzenia. Dzięki Waszej pomocy będziemy bardzo przyjaznym miejscem, nie konkurującym, a stanowiącym uzupełnienie dla istniejących obecnie „ekstremalnie motocyklowych” mediów.

Redakcja