HOT!
Dodano 4 lata temu

Rozstrzygnięcie bitwy królów H-D

(1 opinia)

W epickiej bitwie o koronę Króla Królów uczestniczyło 15 zwycięzców Bitwy Królów z poprzednich lat, ale tylko jednemu z nich dane było sięgnąć po główną nagrodę. Oddano ponad 50 000 głosów, a zwycięzcą okazał się salon Harley-Davidson z Querétaro w Meksyku wraz ze swoim niesamowitym projektem „Apex Predator”.

Motocykl powstał z chęci stworzenia własnej wizji doskonałego modelu Sportster XR1200, i tego właśnie motocykla użyli jako bazy do modyfikacji w Bitwie Królów 2020.

Projektantom Apex Predatora przyświecało motto: „Urodzony, by atakować bez powodu. Urodzony, by żyć bez rywala”. Kierowany tą ideą zespół postawił na agresywny i niebanalny wygląd maszyny.

W motocyklu nie sposób nie dostrzec technicznej sprawności i kunsztu ekipy z salonu H-D z Querétaro, wystarczy spojrzeć na wspaniały, ręcznie wykonany układ wydechowy 2-1-2, wyprowadzony centralnie pod ręcznie zbudowanym tyłem. Ostrą jazdę wspiera odwrócony widelec Showa Big Piston ozdobiony tarczami hamulcowymi typu wave oraz tylne amortyzatory typu piggy-back.

Reflektor LED Daymaker™ z motocykla Harley-Davidson® Breakout® i ekran TFT zamiast zegarów, pozwalają zachować uporządkowany wygląd przedniej części maszyny. Rasowy wygląd podkreślają ręcznie wykonane manetki i podnóżki, ręcznie wykonane siodło (alcantara) oraz dwa potężne wloty powietrza na bokach zbiornika paliwa, nadające charakteru całej sylwetce motocykla. Całości dopełnia wyjątkowy lakier Sterling Green obficie nałożony techniką malowania proszkowego.

Głównym konkurentem do tytułu była zbudowana na modelu Roadster™ maszyna Gryps zaprezentowana przez salon Harley-Davidson z Aten w Grecji.

Specjalne wyróżnienie otrzymał Harley-Davidson Thunderbike, do którego trafiła nagroda specjalna przyznana przez Brada Richardsa, wiceprezesa ds. stylistyki i designu w Harley-Davidson Motor Company.

Dziękujemy wszystkim tegorocznym pretendentom za udział w prawdziwie epickim konkursie.

Więcej szczegółów na stronie: H-DPodziel się z innymi

Dodaj komentarz