Dodano 13 lat temu

Zwycięstwo na 19 urodziny!

(Brak opinii)

Dosiadający motocykla Suzuki GSX-R 1000 Waters w czwartej rundzie ASBK rozegranej na torze Barbagallo Raceway w Perth wywalczył pole position, wygraną w całych zawodach i ustanowił nowy rekord okrążenia toru w wyścigu!

Dla Brodie’go był to debiut na liczącym 2.42 km torze Barbagallo Raceway, tym niemniej nie powstrzymało go to przed zdominowaniem obu wyścigów klasy Prostock. Dla Suzuki była to pierwsza, historyczna wygrana w tej kategorii.

 

Kolejnym debiutantem na torze Barbagallo był Troy Herfoss ścigający się w klasie Superbike. Dla zawodnika zespołu Team Suzuki były to dwa trudne biegi. Troy ukończył czwartą rundę na siódmym miejscu, ale co najważniejsze obronił drugą pozycję w klasyfikacji generalnej na półmetku sezonu 2011.

Następne zawody Australian Superbike Championship odbędą sie w dniach 3-5 czerwca na torze Queensland Raceway w Ipswich.

Phil Tainton – Team Manager:

„To był fantastyczny weekend w wykonaniu Brodie’go. Jego start w klasie Prostock, wygrana, pole position oraz rekord okrążenia na torze, którego nawet nie znał, mówią wszystko. Ten wynik pokazuje również jak świetnym motocyklem jest Suzuki GSX-R 1000, które po rozpakowaniu ze skrzyni jest gotowe by wygrywać.

 

Brodie Waters – pierwszy w pierwszym oraz drugim wyścigu:

„Dwie wygrane, pole position i to wszystko na nowym motocyklu i torze, którego wcześniej nawet nie widziałem, to wspaniały rezultat. Nie miałem szansy wcześniej przetestować motocykla klasy Prostock, ale Suzuki GSX-R 1000 to doskonały motocykl i tuż po rozpakowaniu był gotowy do wygrywania. Czekam już z niecierpliwością na kolejne dwa wyścigi klasy Prostock i cztery klasy Superbike. Tym razem na torach, które znam…” podsumowuje Waters.

Troy Herfoss:

„To był mój pierwszy wyścig na torze Barbagallo i cieszę się, że byłem w stanie ścigać się z liderami o utrzymywać ich tempo. Trochę zajęło mi nauczenie się toru,  ale byłem w stanie walczyć nawet o zwycięstwo…drugie miejsce w klasyfikacji generalnej to dobry punkt wyjściowy do ataku w drugiej części sezonu”.

 

O ASBK:

ASBK to skrót od Mistrzostwa Australian Superbike. Zawody mają status Międzynarodowych Mistrzostw Australii motocykli produkcyjnych – czyli takich, jakie można zobaczyć na drodze czy kupić w salonie. Maszyny, które stają na starcie są oczywiście zmodyfikowane, by osiągać jak najlepsze rezultaty, jednak bazą jest homologowany model drogowy.

 

Kategoriami towarzyszącymi klasie Superbike są: Supersport, gdzie ścigają się motocykle o pojemności 600’cc i Prostock, gdzie na torze pojawiają się motocykle podobne do tych z klasy Superbike, jednak w specyfikacji takiej, jak w salonach sprzedaży.

 

Australijska seria jest jedną z najsilniejszych na świecie, a w sezonie 2010 jej tryumfatorem w klasie Supersport został Troy Herfoss ścigający się na motocyklu Suzuki GSX-R 600.

 

 

 

Wynik całych zawodów w klasie Prostock – runda 2:

 

1. Brodie Waters (Suzuki GSX-R1000);

2. Linden Magee;

3. Brett Simmonds;

4. Ryan Yanko;

5. Andrew Schrape;

6. Mark Gill;

7. Daniel Moulton;

8. John Phelan;

9. Brett Kitchin.

Prostock Challenge klasyfikacja generalna (po 2 z 4 rund):

POZYCJA / ZAWODNIK / PUNKTY

1. Linden Magee 73;

2. Ryan Yanko 65;

3. John Phelan 65;

4. Daniel Moulton 55;

5. Brodie Waters (Suzuki GSX-R1000) 51;

6. Brett Kitchin 48;

7. Cru Halliday 44;

8. Brett Simmonds 34;

9. Andrew Schrape 33;

10. Mark Gill 31.

Wynik całych zawodów w klasie Superbike – runda 4:

1. Glenn Allerton;

2. Wayne Maxwell;

3. Jamie Stauffer;

4. Craig Coxhell;

5. Robbie Bugden (Suzuki GSX-R1000);

6. Ben Attard;

7. Troy Herfoss (Suzuki GSX-R1000);

8. Scott Charlton (Suzuki GSX-R1000);

9. Cole Odendaal; 10 Daniel Stauffer.

 

Superbike Championship klasyfikacja generalna (po 4 z 8 rund):

POZYCJA / ZAWODNIK / PUNKTY

1. Glenn Allerton 188pts;

2. Troy Herfoss (Suzuki GSX-R1000) 130;

3. Ben Attard 129;

4. Craig Coxhell 123;

5. Jamie Stauffer 119;

6. Wayne Maxwell 101;

7. Cole Odendaal 98;

8. Robbie Bugden (Suzuki GSX-R1000) 90;

9. Josh Waters (Suzuki GSX-R1000) 88;

10. Ben Henry (Suzuki GSX-R1000) 75.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz