Dodano 7 lat temu

ORLEN Team awansuje w klasyfikacji generalnej

(Brak opinii)

Po wczorajszym mocno zróżnicowanym odcinku specjalnym dzisiaj na zawodników czekała pierwsza odsłona etapu maratońskiego. W tych trudnych warunkach najszybszy okazał się Nasser Al-Attiyah. Drugi na mecie zameldował się Saudyjczyk Yazeed Al-Rajhi, a trzeci był Rosjanin Vladimir Vasilyev. Duet Kuba Przygoński i Tom Colsoul dzisiejszy odcinek ukończył na bardzo dobrym piątym miejscu, awansując w klasyfikacji generalnej o trzy oczka.

 

„Rywalizację na etapie maratońskim rozpoczęliśmy od wyczerpującego trzystukilometrowego odcinka specjalnego. To był prawdziwy przedsmak tego, co czeka nas podczas zbliżającego się Dakaru. Były wyschnięte koryta rzek, uskoki i dużo nawigacji na wydmach.” – powiedział Kuba Przygoński. „Cały etap przejechaliśmy bardzo dobrym tempem kontrolując sytuację na trasie. W klasyfikacji generalnej awansowaliśmy na szóste miejsce. Jutro jedziemy dalej i walczymy o pierwszą piątkę.” – dodał kierowca ORLEN Team

 

Wśród motocyklistów na prowadzenie w generalce wysunął się zwycięzca dzisiejszego etapu Paulo Goncalves. Z dobrej strony na trudnym technicznie terenie zaprezentował się Kuba Piątek. Wracający po kontuzji absolwent Akademii ORLEN Team ukończył rywalizację  na  24. miejscu w stawce najlepszych motocyklistów cross country.

           

„Dzisiejszy odcinek dał mi się mocno we znaki. To było typowe przetarcie w boju i dobry sprawdzian przed drugą częścią rajdu. Pierwsze sto kilometrów jechałem za quadem, którego nie mogłem wyprzedzić ze względu na kurz. Po neutralizacji moja sytuacja była już lepsza, ale miałem kilka drobnych błędów nawigacyjnych, które musiałem szybko skorygować.” – powiedział  Kuba Piątek. „Najważniejsze, że na tak trudnym terenie utrzymałem dobre miejsce w klasyfikacji generalnej nie tracąc kontaktu z najlepszymi. Jutro półmetek zawodów i kolejne cenne kilometry w cyklu przygotowań do Dakaru” –  dodał motocyklista ORLEN Team    

 

Jutro przed zawodnikami trzeci etap tegorocznego rajdu Maroka. Trasa liczy 390 kilometrów z czego 315 kilometrów to pustynny odcinek specjalny.

 

Klasyfikacja generalna Rallye OiLibya Maroc – Samochody

1. Nasser Al-ATTIYAH/Mathieu BAUMEL (QAT/FRA) 4:05:39

2. Yazeed AL-RAJHI/Timo GOTTSCHALK (SAU/DEU) +14:31

3. Nani ROMA/Alex HARO (ESP) +15:48

4. Carlos SAINZ/Lucas CRUZ (ESP) +17:08

5. Vladimir VASILIEV/Konstantin ZHILTSOV (RUS) +18:02

6. Kuba PRZYGOŃSKI/Tom COLSOUL (POL/BEL) +21:41

7. Mikko HIRVONEN/ Michel PERIN (FIN/FRA) +21:48

8. Erik VAN LOON/Wouter ROSEGAAR (HOL) +23:05

9. Orlando TERRANOVA/Paulo FIUZA (ARG) +23:18

10. Ronan CHABOT/Giles PILLOT (FRA)  +39:41

 

Klasyfikacja generlana Rallye OiLibya Maroc – Motocykle

1. Paulo GONCALVES (POR) 3:40:45

2. Toby PRICE (AUS) +45

3. Ricky BRABEC (USA) +2:00

4. Sam SUNDERLAND (GBR) +2:06

5. Kevin BENAVIDES (ARG) +4:05

6. Helder RODRIGUES (POR) +8:33

7. Adrien VAN BEVEREN (FRA) +8:59

8. Pablo QUINTANILLA (CHI) +9:52

9. Stefan SVITKO (SLO) +11:25

10. Xavier DE SOULTRAIT (FRA) +12:32

  1. 14. Adam TOMICZEK (POL) +32:46
  1. 24. Kuba PIĄTEK (POL) +1:11:12

28. Paweł STASIACZEK (POL) +1:22:52Podziel się z innymi

Dodaj komentarz