Dodano 7 lat temu

Otwarte Mistrzostwa Okręgu Poznańskiego 2017

(Brak opinii)

Po kilku miesiącach wyczekiwania ponownie zobaczyliśmy zaciętą rywalizację sportową w klasach Speed-Day Trophy 1000 i 600 oraz Superstock Eco1000. Do stawki dołączyło również kilku zawodników z licencją A w charakterze VIP-ów, którzy jednak mimo iż metę minęli w czołówce to nie stanęli na podium, aby nie zabierać cennych punktów i nagród debiutującym zawodnikom motocyklowym.

Pierwsze miejsce w klasie SDT 1000 wywalczył zatem Andrzejowi Łukaszyk, obok niego na podium stanął Mariusz Szerszeń, a na trzecim miejscu uplasował się Maciej Górski.

Klasę  SST 1000 Eco wygrał zdobywający licencję motocyklową Mariusz Kruczek, drugi był Michał Tęcza, a trzeci Łukasz Radecki.

W najliczniej obsadzonej klasie STD600 zdecydowanym faworytem był znany z wyścigów samochodowych i rajdów Marcin Scheffler, za nim na mecie zameldował się Maciej Śmieszchalski oraz Mateusz Suchowiak.

W tym roku motocykliści wystartują do wyścigów sześciokrotnie. Na drugą rundę organizatorzy – Automobilklub Wielkopolski oraz Speed Day zapraszają na Tor „Poznań” już 20 czerwca (we wtorek). Zawodnicy rywalizować będą na dystansie 20-35 km, w klasach: Speed-Day Trophy (SDT 600 i STD 100) oraz Superstock Eco (SST Eco 600 i SST Eco 1000).

W OMOP 2017 udział wziąć mogą zawodnicy posiadający licencję „B” PZM, ważną na bieżący sezon oraz osoby, dla których wyścig będzie częścią egzaminu na certyfikat. Szczególnie serdecznie zapraszamy do udziału motocyklistów, którzy dopiero chcieliby rozpocząć swoją wyścigową przygodę. Imprezy Speed Day oraz Mistrzostwa Okręgu to doskonałe miejsce, gdzie pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej, na profesjonalnym torze wyścigowym, można zweryfikować i doskonalić swoje umiejętności szybkiej jazdy motocyklem. Aby wziąć udział w zawodach należy zgłosić swój udział w imprezie SD, zapoznać się z regulaminem sportu motocyklowego 2017, a na wyścig przywieźć ze sobą na tor zaświadczenie od lekarza posiadającego specjalizację medycyny sportowej o braku przeciwwskazań do uprawiania dyscypliny w zakresie wyścigów motocyklowych. Oczywiście nie należy zapomnieć o przywiezieniu ze sobą odpowiedniego do klasy, w której chcemy wystartować, motocykla J.

Więcej informacji znaleźć można na stronach: www.speed-day.pl, www.aw.poznan.pl lub www.poznan.pzm.pl oraz na profilu FB: https://www.facebook.com/SpeedDayTorPoznan.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz