Dodano 12 lat temu

Pierwsza wygrana nowego Suzuki GSX-R 600

(Brak opinii)

W ostatnią niedzielę były Mistrz klasy Superstock i rekordzista okrążeń w klasie Superbike i Supersport w zawodach International North West 200 miał bardzo duże szanse wygrać. To co nie udało się w niedzielę, wspaniale udało się podczas świątecznego, poniedziałkowego biegu.

 

Mniej niż sekunda dzieliła czołową piątkę na linii mety, ale to właśnie Alaistair Seeley i Suzuki GSX-R 600 okazali się najszybsi.

Alastair Seeley – zwycięzca wyścigu w klasie Supersport:
„W drugim wyścigu ani razu nie obejrzałem się za siebie i chyba dobrze, bo widząc to, co działo się za moimi plecami i jak blisko byli rywale, mógłbym się tylko wystraszyć. Kontrolowałem swoją tablicę informacyjną, którą pokazywał mi mój zespół i starałem się jechać jak najszybciej. Na początku wyścigu Ben [Wilson – edit] starał się odjechać, ale byłem na to przygotowany, a kiedy już udało mi się wyjść na prowadzenie, broniłem swoich linii przejazdu i w rezultacie dowiozłem zwycięstwo do mety. W następnej rundzie w Oulton Park będzie szansa zobaczyć jak nasz nowy motocykl sprawuje się na szybkich torach, ale przedtem mamy tu w Brands Hatch ‘dzień klienta Suzuki GSX-R 600’.

 

Philip Neill – Team Manager:
„Z tej rundy możemy wynieść kilka pozytywnych rzeczy poczynając od Alaistaira i wyniku, jaki dziś osiągnął. Zawodnik ten pokazał swoją wielką klasę i nie po raz pierwszy wyciągnął swój zespół z niezwykle ciężkiej sytuacji. W dzisiejszym wyścigu przechytrzył swoich rywali, a nowa Suzuki GSX-R 600 potwierdziła swoje wielkie możliwości. Seeley lepiej niż rywale dobrał opony i wspaniale kontrolował przebieg wyścigu. Ostatecznie wygrał z piątką rywali, którzy do ostatnich metrów próbowali odebrać mu zwycięstwo”.

 

O BSB:

BSB to skrót od British Superbike. Zawody mają status Międzynarodowych Mistrzostw Anglii motocykli produkcyjnych – czyli takich, jakie można zobaczyć na drodze czy kupić w salonie. Maszyny, które stają na starcie są oczywiście zmodyfikowane, by osiągać jak najlepsze rezultaty, jednak bazą jest homologowany model drogowy.

 

Angielska seria należy do najsilniejszych na świecie, ścigali się w niej min. Troy Bayliss, James Toseland, czy Neil Hodgson, którzy sięgali potem po tytuły w WSBK i z sukcesami startowali w MotoGP.

 

Pierwsze zawody rozegrano w 1988 roku, a fabryka Suzuki i Darren Dixon już w pierwszym sezonie startów wywalczyli mistrzostwo tej serii. Ostatni tytuł dla Suzuki wywalczył w sezonie 2004 John Reynolds, a w sezonie 2010 Tommy Hill i ostatnia wersja GSX-R 1000 wywalczyli tytuł Drugiego Wice-Mistrza BSB.

 

Wynik drugiego wyścigu British Supersport:

 

1. – Alastair Seeley [Relentless by TAS Suzuki];

2. – Jack Kennedy [Yamaha];

3. – Steve Plater [Honda];

4. – Ben Wilson [Kawasaki];

5. – Dean Hipwell [Yamaha];

6. – Lee Johnston [Honda];

7. – Jimmy Hill [Triumph];

8. – Luke Mossey [Triumph];

9. – Sam Warren [Yamaha];

10. – Daniel Cooper [Triumph].

 

Dodaj komentarz