Dodano 12 lat temu

AMA/FIM Supercross – Runda 4 Oakland

(Brak opinii)

Na Overstock.com arena w Oakland rozegrano czwartą rundę motocyklowych mistrzostw świata AMA/FIM Supercross.

 

W czterech wyścigach w każdej kategorii – Supercross 450 i West Lites 250 – zawodnicy Suzuki wywalczyli trzy miejsca w czołowej trójce.

 

W kategorii Supercross 450, po nieudanym wyścigu numer dwa, Mike Alessi (Moto Concepts JT Racing FMF Suzuki), w pełni zrehabilitował się wygrywając bieg LCQ. Brett Metcalfe (Yoshimura Suzuki Racing Team) wystartował w wyścigu numer jeden i zajął piąte miejsce. Obaj zawodnicy zakończyli bieg główny poza podium.

 

W klasie West Lites 250 na trzecim miejscu w wyścigu numer jeden finiszował Martin Davalos (Rockstar Energy Yoshimura Suzuki Racing), natomiast jego team-partner, Jason Anderson – dokładnie jak Alessi w 450-tkach – zajął dziesiąte miejsce w wyścigu numer dwa, by potem wygrać bieg LCQ.

Pomimo, że zawodnicy na motocyklach Suzuki RM-Z 250 i 450 wygrali już wiele wyścigów w sezonie 2012, to wciąż czekają na tryumf w biegu głównym. Być może nastąpi to w następnej rundzie motocyklowych mistrzostw świata AMA/FIM Supercross, która odbędzie się czwartego lutego w Anaheim w Kalifornii na obiekcie Angel Stadium.

 

O AMA/FIM SX: SX to skrót od Supercross. Są to zawody motocrossowe, które rozgrywane są w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w krytych halach i stadionach. Mają rangę Mistrzostw Świata, a seria Supercross dzieli się na dwie podklasy: ‘450’cc SUPERCROSS’, w której ścigają się motocykle czterosuwowe o pojemności do 450’cc oraz ‘LITES 250’cc’ gdzie czterosuwy mają pojemność do 250’cc. Klasa Lites dzieli się na konferencje wschodnią i zachodnią (East / West).

 

Pierwszy wyścig motocrossowy w USA na krytej arenie odbył się w 1972 roku. Suzuki od początku było jednym z głównych graczy nowej kategorii. W 1978 roku fabryka Suzuki podpisała kontrakt z Markiem Barnettem, który oprócz trzech mistrzostw krajowych wywalczył także, w 1981 roku, mistrzostwo AMA Supercross. W sezonie 2012 zawodnicy Suzuki spróbują wyrównać lub poprawić wynik Ryana Dungaya z 2011 roku, który ścigając się na motocyklu Suzuki RM-Z 450 został drugim-wicemistrzem świata.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz