Dodano 11 lat temu

Pierwszy wyścig sezonu MŚ Bogdanka Racing

(Brak opinii)

Sam Lowes Australia Phillip Island Bogdanka PTR Honda

21-letni Brytyjczyk liczył na walkę o zwycięstwo i prowadził przez pierwsze cztery okrążenia. Z powodu problemów z oponami, wywołanymi ekstremalnie wysokimi temperaturami, niedzielną rywalizację skrócono z 21 do 15 okrążeń. Lowes był jednym z zawodników, którzy padli ofiarą problemów z ogumieniem i pod koniec wyścigu musiał nieco zwolnić, ostatecznie finiszując na piątym miejscu, zaledwie pięć sekund za zwycięzcą.

 

Imponująco zadebiutował w mistrzostwach świata drugi reprezentant Bogdanka PTR Honda, Mathew Scholtz. Zawodnik z RPA startował z piętnastej pozycji, ale pod koniec pierwszego okrążenia spadł na dwudzieste miejsce próbując uniknąć kontaktu z dwoma upadającymi tuż obok niego motocyklistami. 19-latek pokazał świetne tempo, wracając do punktowanej piętnastki i finiszując na czternastej pozycji.

 

Paweł Szkopek, który w sobotę wywalczył dziesiąte pole startowe, swój najlepszy wynik w MŚ World Supersport, niestety nie mógł wystartować w wyścigu. W niedzielę mechanicy wymienili silnik w jego motocyklu, jednak dziwne zachowanie jednostki napędowej na okrążeniu wyjazdowym zmusiło jedynego Polaka w MŚ do powrotu do garażu.

 

Niedzielną rywalizację wygrał Turek Kenan Sofuoglu, do którego na podium dołączyli Francuz Fabien Foret i Australijczyk Broc Parkes. Drugi wyścig mistrzostw świata World Supersport odbędzie się pierwszego kwietnia na włoskim torze Imola. Więcej o zespole pod adresemwww.bogdankaracing.com oraz na portalach społecznościowych Facebook i Twitter.

 

Sam Lowes: „To był udany wyścig. Dobrze wystartowałem i miałem niezłe tempo, ale niestety, pod koniec wyścigu opony zaczęły tracić przyczepność. Chciałem wygrać, ale cieszę się z piątego miejsca i zdobytych punktów. Sezon jest długi i nie mogę już doczekać się kolejnej rundy we Włoszech. W zeszłym roku Chaz Davies nie ukończył pierwszego wyścigu, ale mimo wszystko wywalczył tytuł mistrza świata, więc piąte miejsce nie jest złe.”

 

Mathew Scholtz: „Dobrze wystartowałem i wyprzedziłem kilku zawodników, ale pod koniec pierwszego okrążenia musiałem ominąć upadających rywali i spadłem na dwudzieste miejsce. Goniłem rywali i przebiłem się na dwunastą lokatę, ale wtedy opony zaczęły się ślizgać i ostatecznie byłem czternasty. To był całkiem niezły debiut w mistrzostwach świata. Cieszę się ze zdobytych punktów i dobrego tempa w pierwszej połowie wyścigu. Podczas kolejnej rundy chciałbym utrzymać takie tempo do mety.”

 

Paweł Szkopek: „Niestety, w ostatniej chwili pojawił się problem, który uniemożliwił mi start w wyścigu. Dziękuje zespołowi za świetną pracę przez cały weekend, a w szczególności dzisiaj. Dzięki temu mogłem wyjechać z garażu dosłownie w ostatniej chwili, ale na okrążeniu wyjazdowym okazało się, że z silnikiem dzieje się coś dziwnego, dlatego wolałem nie ryzykować i wróciłem do boksu. Szkoda, ponieważ po świetnym wyniku we wczorajszych kwalifikacjach wiedzieliśmy, że mamy tempo, aby walczyć o dobry rezultat, ale takie rzeczy czasami się zdarzają. Australię opuszczam jednak pewny siebie, ponieważ pokazaliśmy, że zrobiliśmy duże postępy w porównaniu z poprzednim sezonem, a to świetnie nastraja mnie przed wyścigiem na torze Imola.”

 

Igor Piasecki, Dyrektor Bogdanka Racing: „Nie ukrywam rozczarowania, ponieważ końcowy wynik nie odzwierciedla poziomu, jaki przez cały tydzień Sam i Paweł pokazali w Australii. Podczas porannej rozgrzewki podjęliśmy decyzję o wymianie silnika w motocyklu Pawła. Mechanicy spisali się bardzo dobrze i motocykl z nowym, lecz nieprzetestowanym silnikiem, był gotowy do startu. Paweł wyjechał na tor na okrążenie rozgrzewające, jednak okazało się, że jazda na nowym silniku może być ryzykowna, więc podjął słuszną decyzję o zjeździe do garażu. Sam prowadził, ale z powodu problemów z oponami podjął słuszną decyzję o niepodejmowaniu zbędnego ryzyka i dowiezienia do mety punktów. Gratuluję Mathew zdobycia pierwszych punktów w debiucie w MŚ.”

 

Wyniki wyścigu:

 

1. Kenan Sofuoglu (Kawasaki DeltaFin Lorenzini) Kawasaki ZX-6R 24’08.130

2. Fabien Foret (Kawasaki Intermoto Step) Kawasaki ZX-6R +0.078 sek.

3. Broc Parkes (Ten Kate Racing Products) Honda CBR600RR +2.038

4. Jules Cluzel (PTR Honda) Honda CBR600RR +2.113

5. Sam Lowes (Bogdanka PTR Honda) Honda CBR600RR +4.955

6. Sheridan Morais (Kawasaki DeltaFin Lorenzini) Kawasaki ZX-6R +6.812

7. Ronan Quarmby (PTR Honda) Honda CBR600RR +11.592

8. Alex Baldolini (Power Team by Suriano) Triumph Daytona 675 +16.761

9. Vittorio Iannuzzo (Power Team by Suriano) Triumph Daytona 675 +18.098

10. Lucas Pesek (PRORACE) Honda CBR600RR +18.425

11. Jed Metcher (Rivamoto Junior Team) Yamaha YZF R6 +19.227

12. Joshua Day (Team GOELEVEN) Kawasaki ZX-6R +24.412

13. Luca Marconi (VFT Racing) Yamaha YZF R6 +28.808

14. Mathew Scholtz (Bogdanka PTR Honda) Honda CBR600RR +29.915

15. Fabio Menghi (VFT Racing) Yamaha YZF R6 +31.719

Paweł Szkopek (Bogdanka PTR Honda) Honda CBR600RR NIE STARTOWAŁ

 

Klasyfikacja generalna:

 

1. Kenan Sofuoglu 25 points

2. Fabien Foret 20

3. Broc Parkes 16

4. Jules Cluzel 13

5. Sam Lowes 11

6. Sheridan Morais 10

7. Ronan Quarmby 9

8. Alex Baldolini 8

9. Vittorio Iannuzzo 7

10. Lucas Pesek 6

14. Mathew Scholtz 2

Dodaj komentarz