HOT!
Dodano 9 miesięcy temu

Yamaha Motor Europe nadal partnerem w największych europejskich wyścigach kolarskich

(Brak opinii)

Sukces trwa dalej

Od 2019 roku Yamaha Motor Europe jest oficjalnym partnerem motocyklowym w największych wyścigach kolarskich w Europie. Owocna współpraca została właśnie przedłużona na 3 kolejne lata.

Yamaha z dumą kontynuuje kompleksowe wspieranie organizatorów i uczestników prestiżowych Wielkich Tourów i towarzyszących im wydarzeń, dostarczając różne modele sportowo-turystyczne, w tym 3-kołowy NIKEN, TRACER 9 i TRACER 7.

Flota motocykli Yamahy umożliwia świadczenie kluczowych usług na trasie, w tym niesienie pomocy medycznej, komunikację, pilnowanie porządku, kierowanie ruchem, dowożenie napojów oraz wymianę kół. Do obsługi każdego wyścigu Yamaha przekazuje od 20 do 45 motocykli, zależnie od konkretnych wymagań danej imprezy.  

Współpraca ma charakter rozległego przedsięwzięcia, w którym oprócz Yamaha Motor Europe bierze udział wielu krajowych dystrybutorów Yamahy z Francji, Włoch, Hiszpanii oraz krajów Beneluksu. To ścisłe współdziałanie podkreśla sportowe DNA marki oraz autentyczne zaangażowanie w rozwój i promocję kolarstwa.

Podręcznikowe partnerstwo

Nieprzerwana współpraca Yamahy z organizatorami Wielkich Tourów doskonale wpasowuje się w filozofię Roads of Life (Drogi życia), według której powstają maszyny serii sportowo-turystycznej. Filozofia ta nakazuje, aby motocykle takie jak NIKEN, TRACER 9 i TRACER 7 łączyły wybitne sportowe osiągi z ogólną uniwersalnością i przydatnością do długich wyjazdów. Wszystkie te aspekty są bardzo mocno wykorzystywane podczas Wielkich Tourów, gdzie kolarze przechodzą test na rowerach, a kierowcy na motocyklach technicznych Yamahy. Uczestnictwo w tych wyścigach wymaga niemal symbiozy między człowiekiem, a maszyną.

Aby odpowiednio uczcić przedłużenie przez Yamahę umowy na oficjalnego partnera Wielkich Tourów w Europie, zaprojektowano nowe logo. Łącząc elementy ze świata kolarstwa i motocykli, nowy wzór układa się w wykrzyknik podkreślający dumę, jaką odczuwa Yamaha z odgrywania tak istotnej roli w największych kolarskich imprezach w Europie.

Wielkie Toury i ponad 20 innych wyścigów

Duch rywalizacji płynący w żyłach Yamahy oraz nieposkromiona chęć zwyciężania idealnie pokrywają się z filozofią organizatorów Wielkich Tourów w Europie. Współpraca z A.S.O., UniPublic i R.C.S. gwarantuje, że Yamaha bardzo mocno i bezpośrednio zaznaczy swoją obecność w takich legendarnych wyścigach, jak Tour de France, Giro d’Italia i La Vuelta. Oprócz najbardziej znanych cykli Yamaha będzie wspierać również ponad 20 innych wyścigów, w tym słynne klasyki, takie jak Paryż–Roubaix, Strade Bianche i Classica de San Sebastian.

Grafik Wielkich Tourów w 2022 roku

Giro d’Italia – start w Budapeszcie

6 maja – 29 maja 2022 r.


Tour de France – start w Kopenhadze

7 lipca – 24 lipca 2022 r.

Vuelta a España – start w Utrechcie

19 sierpnia – 11 września 2022 r.

Nowa współpraca Yamahy z Belgijską Federacją Kolarską

Istniejąca współpraca z A.S.O., UniPublic i R.C.S. została właśnie rozszerzona o wspólną inicjatywę Yamaha Motor Benelux i Belgijskiej Federacji Kolarskiej. W ramach tego programu motocykle NIKEN GT będą uczestniczyć w 120 wyścigach na terenie całej Belgii. 

Kolorystyka Shimano na motocyklach Yamahy

W wielu europejskich wyścigach Shimano będzie wykorzystywać modele TRACER 7 GT i TRACER 9 GT w roli motocykli technicznych. Każda maszyna zostanie pomalowana w błękitne barwy tego japońskiego producenta.

NIKEN – pewna jazda w każdych warunkach pogodowych i na każdej nawierzchni

W ciągu ostatnich trzech lat rewolucyjny NIKEN udowodnił swoją wartość na najbardziej wymagających trasach Wielkich Tourów, w różnych warunkach pogodowych i w obliczu wielu trudnych sytuacji. Mając na pokładzie specjalnie zaprojektowane wyposażenie i akcesoria, NIKEN-y zapewniły nieocenione wsparcie podczas wyścigów, a ich zdolność wypełniania powierzonych zadań w każdych okolicznościach dała znakomite świadectwo osiągom, niezawodności i jakości motocykli Yamahy.

Innowacyjna technologia pochylania kół Leaning Multi-Wheel (LMW) stosowana w motocyklach NIKEN sprawia, że model ten jest bezkonkurencyjny w ekstremalnych warunkach na ciągle zmieniających się nawierzchniach, czyli w środowisku typowym dla Wielkich Tourów. Od zaśnieżonych alpejskich przełęczy po śliskie i wyboiste brukowane drogi na trasie Paryż-Roubaix, NIKEN potwierdził swoje nieprzeciętne właściwości prowadzenia w najtrudniejszych warunkach, wzbudzając w kierowcach bezbrzeżne zaufanie.

Zajrzyj za kulisy Tourów

Mówi się, że nic nie jest w stanie zatrzymać Tourów – nie przeszkodziła im nawet pandemia COVID-19. Te klasyczne imprezy odbyły się wbrew wszelkim przeciwnościom, a zdeterminowani organizatorzy dopilnowali, aby te historyczne i niezwykle popularne publiczne wydarzenia mogły się odbyć przy zapewnieniu niezbędnego bezpieczeństwa wszystkim pracownikom obsługi. Yamaha zrealizowała krótką serię filmów dokumentalnych prezentujących doświadczenia kierowców NIKEN-ów podczas Giro d’Italia, Tour de France i La Vuelta w 2021 roku.

Obejrzyj kulisy Tourów z perspektywy kierowców jeżdżących na motocyklach technicznych Yamahy, którzy opowiadają o przygodach, jakie spotkały ich na trasie – od incydentu „Opi-Omi” we Francji po finisz w hiszpańskim Santiago de Compostella.

Obejrzyj całą dokumentalną serię Inside the Tour

Więcej informacji na temat Wielkich Tourów i Yamahy

Dodaj komentarz