Wyróżnione
Dodano 1 miesiąc temu

Wystawa kultowych motocykli Ducati w Galerii Krakowskiej

(1 opinia)

Galeria Krakowska stała się mekką dla pasjonatów motoryzacji, prezentując unikatową wystawę motocykli Ducati. To jedyna okazja, by z bliska przyjrzeć się legendarnym modelom marki, które od lat inspirują i fascynują fanów sportów motorowych na całym świecie. Wystawa będzie czynna do 20 kwietnia 2024 r.

Wśród eksponatów będzie można zobaczyć ikoniczne modele, poczynając od historycznego Ducati Cucciolo z 1949 roku, który zapoczątkował bogatą historię marki, aż po najnowsze, innowacyjne maszyny z tegorocznego sezonu. Ta wystawa to podróż przez czas i technologiczny rozwój legendarnych włoskich motocykli.

Jestem przekonany, że wystawa wzbudzi zachwyt nie tylko fanów motoryzacji, ale wszystkich krakowian. Design, włoska stylistka motocykli oraz innowacyjność, które przez lata kształtowały wizerunek i technologię Ducati, jest warta zobaczenia. Wystawa prezentuje ewolucję marki od jej początków, po współczesne, futurystyczne modele – mówi Jarosław Szymczak, dyrektor Galerii Krakowskiej.

Historia marki sięga roku 1926, kiedy to Antonio Cavalieri Ducati wraz ze swoimi trzema synami, Adrianem, Brunem i Marcelem, założył firmę rodzinną. Jednakże w tamtych czasach, to nie motocykle były ich głównym zajęciem, lecz produkcja kondensatorów, lamp oraz innych komponentów wykorzystywanych w sprzęcie radiowym. Dopiero po zakończeniu II wojny światowej nadszedł czas na eksplorację świata motocykli. Początkiem tej pasji stał się legendarny model Ducati Cucciolo. To historyczne arcydzieło technologii i designu z 1949 roku będzie dostępne dla zwiedzających wystawę w Galerii Krakowskiej.

W Galerii zgromadzono motocykle, które zachwycą zarówno miłośników historii, jak i entuzjastów nowoczesnych technologii. Pośród nich można podziwiać Ducati 98 TS (z 1958 roku), Ducati 125 Sport (1961) oraz kultowy Ducati Scrambler 350 (1973). Wyjątkowe motocykle, takie jak wyścigowe Imola, Darmah i Hailwood, przyciągną uwagę nie tylko koneserów, lecz także wszystkich ceniących piękno i moc legendarnych maszyn. Na wystawie pojawią się także wyścigowe modele specjalne, takie jak 999r, V4S, należące do legendarnych mistrzów sportów motorowych jak Troy Bayliss i Jorge Lorenzo, oraz model V4R, reprezentujący fabrycznych zawodników Ducati: Francesco Bagnaia i Alvaro Bautista. Te wyjątkowe egzemplarze, wypożyczone od Martina Kleina, jednego z największych kolekcjonerów Ducati na świecie, stanowią prawdziwe diamenty motoryzacyjnego świata.

Wystawa jest czynna w godzinach funkcjonowania Galerii i potrwa do 20 kwietnia. Wstęp bezpłatny.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz