Wyróżnione
Dodano 1 miesiąc temu

Motocyklista do szpiku kości – Wielki sukces, który czeka na Ciebie

(1 opinia)

„Motocyklista do szpiku kości” to wspólny projekt redakcji Motocyklista i fundacji DKMS, którego celem jest rejestracja dawców szpiku oraz zmiana wizerunku motocyklisty z: „dawcy organów” na „dawcę życia”.

Motocykliści mają reputację – delikatnie mówiąc 😉 – nieustraszonych i wolnościowych dżentelmenów szos, którzy kochają prędkość i przygodę. Podczas targów w Nadarzynie udowodnili, że ich serca są równie wielkie jak ich miłość do dwóch kółek. Akcja ma na celu nie tylko zmianę wizerunku, ale także zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku kostnego oraz ewentualne zebranie funduszy na walkę z nowotworami krwi. W ramach akcji motocyklistki i motocykliści mogli zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku, czyli zostać potencjalnymi bohaterami ratującymi życie.

Zainaugurowana z wielkim sukcesem na Warsaw Motorcycle Show w Nadarzynie akcja trwa i jesteśmy dumni, że możemy w niej uczestniczyć i ją kontynuować.

Wspaniałe świadectwo motocyklisty, byłego zawodnika MMA, miłośnika wszelkiej aktywności i… eksperta od zegarków 😉 – Piotra Bobera podczas wystąpienia na głównej scenie wielu osobom wyjaśniło, że „pobranie danych” jest wręcz przyjemnością, ewentualne pobranie szpiku w przytłaczającej większości przypomina oddawanie krwi, a radość z ofiarowania lub otrzymania życia jest bezcenna nie tylko dla obdarowanego drugim życiem, ale całych rodzin zarówno dawcy jak i biorcy.

Piotr Bober

Dzięki zaangażowaniu motocyklistów udało się przekroczyć oczekiwania ekspertów z Fundacji DKMS i zarejestrować znacznie ponad setkę potencjalnych dawców szpiku.

Akcja Motocyklista do szpiku kości pokazała, że pasja do jazdy na dwóch kółkach może iść w parze z wielkim altruizmem i chęcią pomocy potrzebującym.

„Motodawcy” udowodnili, że są nie tylko odpowiedzialni na drodze, ale również gotowi do walki z chorobą i ratowania życia innych. Dzięki takim inicjatywom społeczność motocyklistów staje się coraz bardziej świadoma i aktywna w kwestiach społecznych. Mam nadzieję, że akcja „Motocyklista do szpiku kości” będzie zmieniać nie tylko wizerunek motocyklistów, ale również statystyki medyczne tych – do niedawna śmiertelnych jednostek chorobowych.

Również Ty możesz zostać „Motocyklistą do Szpiku Kości” – w dogodnym dla siebie momencie – nawet online.

Aby zarejestrować się on-line, dowiedzieć więcej lub zadać pytania i rozwiać wątpliwości, to do dyspozycji macie naszego koordynatora – niezastąpionego, pełnego empatii i cierpliwości Marka Wybrańca Z DKMS: https://www.dkms.pl/dzialaj/wirtualne-dni-dawcy/motocyklista

Dziękujemy DKMS za walkę o każdego pacjenta, zanim on się pojawi na liście potrzebujących, wytrwałość w dążeniu do celu jakim jest życie i… okazane naszej redakcji zaufanie 😉

Dziękujemy za przeczytanie artykułu. Abyśmy mogli rozwijać się dla Ciebie polub, obserwuj i udostępnij ten artykuł oraz nasze socialmedia
Facebook: https://www.facebook.com/Motocyklista.info
Twitter: https://twitter.com/motocyklistainf
YouTube: http://www.youtube.com/@Motocyklista
Instagram: https://www.instagram.com/motocyklista.info
TikTok: https://www.tiktok.com/@motocyklista.info

#motodawcy #Motocyklista, #MotocyklistaDoSzpikuKości, #DKMS, #Targi, #WarsawMotorcycleShow, #PiotrBober, #MarekWybraniecPodziel się z innymi

Dodaj komentarz