Dodano 3 lata temu

Dunlop Geomax Enduro EN91

(1 opinia)
  • Dunlop dostawcą opon dla zespołów startujących w Międzynarodowym Sześciodniowym Wyścigu Długodystansowym (ISDE).
  • Zespoły mają możliwość konkurowania na najnowszych oponach Dunlop Geomax Enduro EN91.

Dunlop, kluczowy partner techniczny drużyn w Międzynarodowym Sześciodniowym Wyścigu Długodystansowym (ISDE) w 2019 roku, udostępni najnowsze opony Geomax Enduro EN91 dla najlepszych zawodników i zespołów. Ogumienie posiada specjalny wzór z sześciokątnymi klockami, który poprawia zwinność prowadzenia. Dzięki temu motocyklistom łatwiej będzie utrzymać koncentrację  na długich etapach wyścigu typowych dla ISDE.

Korzenie ISDE sięgają ponad stu lat. Sześciodniowa próba z 1913 r. była pierwszym wydarzeniem, które zgromadziło najlepszych motocyklistów terenowych z całego świata do rywalizacji w barwach narodowych. Jest to najstarsza światowa impreza motocyklowa, a edycja 2019 odbywa się w portugalskim regionie Algarve w dniach 11-16 listopada. Na światowej klasy torze Portimao walkę stoczy ponad 750 zawodników z 34 krajów. Wybór opon ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia sukcesu.

Luca Davide Andreoni, Marketing Manager Dunlop Motorcycle w Europie wyjaśnił: „Długie etapy ISDE oznaczają, że zawodnicy będą mierzyć się z różnymi terenami, dlatego posiadanie opony, która poradzi sobie z błotem, piaskiem i skałami, jest ważne dla osiągnięcia dobrego efektu. Geomax Enduro EN91 łączy w sobie ogromne doświadczenie firmy Dunlop w pakiecie, który oferuje najwyższy poziom wydajności oraz trwałości i został wprowadzony na czas, aby zespoły i zawodnicy mogli pokonać wyzwania związane z ISDE.”

Gama produktów Geomax off-road pomogła zawodnikom odnieść sukcesy w wielu różnych dyscyplinach w tym roku. Zwycięzcy Mistrzostw Świata MXGP, Zawodów Motocrossowych Kobiet, World SuperEnduro, AMA Supercross i Monster Energy Cup, zakładali słynną żółtą czapkę Dunlopa.

Dunlop Geomax Enduro EN91 uzupełnia szeroką gamę produktów. Posiada specjalny wzór z sześciokątnymi klockami dla bardziej zwinnego prowadzenia co zmniejsza zmęczenie motocyklisty na długich etapach typowych dla ISDE. Dunlop opracował również nową mieszankę gumy, która maksymalizuje przyczepność na skalistym terenie.

Luca dodał: „Dunlop jest dumny z tego, że jest partnerem najlepszych zespołów na jednej z najbardziej znanych i historycznych imprez motocyklowych. Nasza gama produktów Geomax Enduro zyskała reputację dostawcy mocnych, trwałych i budzących zaufanie osiągów. Potwierdzenie osiągów opon podczas tak wymagającej imprezy dla zawodników, motocykli i opon jest idealnym rozwiązaniem dla Dunlop”.

Dodaj komentarz