Wyróżnione
Dodano 2 lata temu

Honda CMX1100 Rebel – nowość 2021

(1 opinia)

Honda Motor Europe zaprezentowała kolejną nowość w swojej ofercie modelowej na nadchodzący sezon 2021: CMX1100 Rebel. 

21YM CMX1100 REBEL
  • Całkowicie nowy CMX1100 Rebel łączy klasyczną estetykę z najnowszą techniką
  • Stworzony zarówno do leniwych podróży, jak i ekscytujących prędkości
  • Pełen temperamentu, rzędowy, dwucylindrowy silnik o momencie obrotowym 98 Nm i mocy 87 KM
  • Precyzję prowadzenia zapewnia podwozie z wysokiej jakości zawieszeniem i hamulcami
  • Cztery tryby trzypoziomowego systemu regulacji momentu obrotowego (HSTC) i kontrola unoszenia przedniego koła
  • Dostępna w opcji, dwusprzęgłowa skrzynia biegów DCT

Dwucylindrowy CMX500 Rebel o pojemności 500 cm3, który może prowadzić kierowca z prawem jazdy kategorii A2, w chwili debiutu, w roku 2017, połączył unikalne podejście do swobody ducha customa, z tradycjami ‘bobbera’, do których dodał przełomowe, zupełnie nowe pomysły. Motocykl przyciągający spojrzenia, przyjemny w prowadzeniu i łatwy w obsłudze, znalazł miejsce w sercach motocyklistów w całej Europie, a w 2019 roku był trzecią najchętniej kupowaną maszyną w stylu custom na naszym kontynencie.

Obecnie, w edycji modelowej na rok 2021, CMX500 Rebel zyskał większego, odważniejszego pod względem stylistyki krewniaka: CMX1100 Rebel. Nowy model zachował istotę tego, co uczyniło mniejszego brata tak wyjątkowym, dodając wyższe osiągi, więcej charakteru i zestaw najbardziej zaawansowanych rozwiązań technicznych Hondy. Zapowiada jednocześnie coś więcej, niż kolejny krok naprzód – być może skok do innego segmentu. To propozycja dla szerokiej rzeszy motocyklistów szukających czegoś, co jeszcze bardziej odróżnia się od głównego nurtu. Został on pomyślany i zaprojektowany jako motocykl o podwójnej osobowości, gotowy nie tylko do pełnej relaksu jazdy, ale też do ekscytującego, głośnego przebudzenia, gdy tylko pojawi się kręta droga.

21YM CMX1100 REBEL

Kierowcy przesiadający się z mniejszych motocykli, docenią łatwe do opanowania wymiary (wysokość siedzenia to zaledwie 700 mm) i masę 223 kg (z płynami), natomiast bardziej doświadczeni użytkownicy natychmiast poczują radość prowadzenia motocykla ze świetnym podwoziem, co Rebel zawdzięcza sztywnej ramie z rur stalowych, przedniemu widelcowi typu cartridge z goleniami o średnicy 43 mm, tylnym amortyzatorom typu piggyback i czterotłoczkowym, montowanym promieniowo zaciskom przedniego hamulca. Wszyscy użytkownicy pokochają charakter i osiągi dwucylindrowego, rzędowego silnika o pojemności 1084 cm3, używanego już wcześniej w modelu CRF1100L Africa Twin. Dysponuje on teraz mocą maksymalną 87 KM i momentem obrotowym 98 Nm, został przestrojony pod kątem maksymalnego ciągu w zakresie niskich i średnich obrotów oraz otrzymał charakterystyczne brzmienie.

Rebel, pozbawiony wszelkich zbędnych elementów, przemawia swoim minimalizmem. Stalowe błotniki umieszczono tuż nad grubymi oponami, a okrągły reflektor łączy w sobie wygląd rodem ze starej motocyklowej szkoły z nowoczesnością oświetlenia LED, nawiązując formą do okrągłego zespołu wskaźników z negatywowym wyświetlaczem LCD. Poduszkę siedzenia pasażera można szybko i łatwo przykręcić i odkręcić. W ciekawej formie zewnętrznej ukryto mnóstwo nowatorskich rozwiązań, jak System elektronicznej przepustnicy (Throttle By Wire – TBW), który pozwolił na wprowadzenie trzech domyślnych trybów jazdy i dodatkowego trybu konfigurowanego przez użytkownika, trzech poziomów kontroli momentu obrotowego (HSTC), a także zapewnił precyzję działania tempomatu oraz kontroli unoszenia przedniego koła. Ponadto CMX1100 występuje opcjonalnie z unikalną dwusprzęgłową, sześciobiegową przekładnią DCT.

2021 HONDA CMX1100 REBEL

To szczególne połączenie klasycznego wyglądu i najnowocześniejszych rozwiązań technicznych oznacza, że nowy CMX1100 Rebel oferuje coś świeżego i wyjątkowego w segmencie rynku, na którym prawdziwa innowacyjność jest rzadkością.    

Więcej…

Dodaj komentarz