HOT!
Dodano 4 miesiące temu

Enyring GmbH – nowa firma Yamahy

(1 opinia)

Yamaha Motor założyła nową firmę – ENYRING GmbH, która będzie oferować wymienne baterie do kompaktowych miejskich pojazdów elektrycznych w ramach usług abonamentowych. ENYRING ma na celu stworzenie zamkniętego obiegu, w którym odzyskiwane materiały są wykorzystywane jako surowce do tworzenia nowych produktów.

Nowa inicjatywa ma na celu tworzenie zrównoważonego społeczeństwa opartego na recyklingu, redukującego zarówno obciążenie ekonomiczne i czasowe dla klientów, jak i wpływ na środowisko.


ENYRING, oficjalnie założona w grudniu 2023, będzie miała swoją siedzibę w Berlinie w Niemczech, a rozpoczęcie działalności planowane jest na pierwszą połowę 2025 roku. Firma przewiduje współpracę z partnerami strategicznymi, a po uruchomieniu operacji planowane jest rozszerzenie działalności w Niemczech – począwszy od Berlina – i w Holandii.
Usługi ENYRING obejmować będą wynajem baterii dostępnych na zasadzie subskrypcji. Baterie te będą mogły być łatwo wymieniane w dowolnym momencie w jednym z punktów wymiany baterii zainstalowanych w mieście, co pozwoli uniknąć problemów z ładowaniem oraz kosztów zakupu nowej baterii po zakończeniu jej cyklu życia. Ponadto, zużyte baterie, które nie nadają się już do użytku w pojazdach, są wykorzystywane jako baterie magazynowe, rozłożone na komórki, poddawane recyklingowi i ponownie wykorzystywane jako nowe baterie.


Ten projekt został uruchomiony w celu stworzenia nowej wartości w codziennym transporcie jako część działań Yamaha Motor mających na celu stworzenie świata neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla. Ta działalność przyczyni się do redukcji odpadów, zrównoważonego wykorzystania zasobów naturalnych i poprawy efektywności energetycznej, co stanowi kluczowe kwestie zidentyfikowane w planie ekologicznym Yamaha Motor Group na rok 2050.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz