Dodano 12 lat temu

Sezon wyścigowy 2011 czas zacząć

(Brak opinii)

Z okazji inauguracji nie wypada narzekać więc tylko troszkę faktów :

Poznań przywitał zawodników piękną pogodą i mimo że przez chwilę zanosiło się na nerwowe zmienianie opon na deszczówki wszystko rozeszło się po kościach.

Zawodnicy zgłodniali rywalizacji zafundowali kibicom wspaniałe widowisko ,wiele zaciętych pojedynków nie tylko o miejsca na podium ale i o każdy punkcik zaowocowało sporą ilością „gleb” na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.

No i (wiem nie zaczyna się zdania od no) Wreszcie wykorzystano resztki trybuny głównej i można było oglądać najciekawsze fragmenty wyścigów na siedząco a nie przez płot.

Jedyna na tej rundzie przedstawicielka płci pięknej Natalia Florek pokazała że nie zamierza odpuszczać swoim bardziej utytułowanym i doświadczonym kolegom, zarówno w klasie superstock junior gdzie zajęła po 2 wyścigach 4 miejsce, jak i w super sportach, gdzie zajmuje 6 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Niestety Zarówno Natalia jedna -a  z właściwie jeden gdyż na torze jest zawodnikiem a nie kobietą

ale większość zawodników i zespołów, tych małych i tych największych boryka się z brakiem sponsorów.

Widać to szczególnie po przygotowaniu motocykli – jeżeli zawodnik klasy Marka Szkopka jeździ na starym motorku to co mają zrobić młodsi i mniej znani zawodnicy.

KLASA 125 cm. No cóż klikając na wyniki wyskakuje mi błąd -czyli brak wyników

To co mogło rozwinąć wyścigi zdaje się że upadło zanim powstało. 4 zawodników w klasie to rekord lepszy niż w wyścigach skuterów.

I jaszcze zdanie o Natalii ten jeden z najzdolniejszych młodych Polskich zawodników ( świadomie zawodników -nie zawodniczka ). Sezon 2010 zakończyła z wynikiem 1,41,799 – 2 czas sezonu w Rookie 600.

Już w pierwszej rundzie 2011 osiągnęła 1,40,119 ,mimo braku treningów i doświadczenia większości zawodników połączonych klas ST i SP , i bez problemu mogła by zejść do 1,35

Warunek odpowiednie warunki i sponsorzy którzy dadzą jej możliwość rozwoju.

Jako menager Natalii chyba nie powinienem tego napisać, ale to jedyny polski zawodnik który może w przeciągu 2 sezonów zdobyć mistrzostwo świata dla Polski i nie ma znaczenia że MS. kobiet ważny jest tytuł.

Na koniec Powodzenia dla wszystkich znajomych i nie znajomych z padoku ,w końcu to jedna nie taka wielka ale za to tak samo zwariowana i zawzięta rodzinka.

 

PS. Dbałość o dyscyplinę. Moim zdaniem półgodzinna pogadanka z dyrektorem toru daje więcej niż bezsensowne mandaty w zeszłym sezonie. Zawodnicy są „źli ale na pewno zapamiętają” zwłaszcza jak maja 10 minut do wyjazdu na tor.

Dodaj komentarz