Dodano 12 lat temu

Turystykę czas zacząć

(Brak opinii)

W związku z tym, że na co dzień jestem blisko związany z informatyką, mam dużą rezerwę do tego medium. Jednak możliwość dzielenia się tym, co lubię najbardziej – pasją podróżowania motocyklem –  z innymi i podanie ręki tym, którzy być może zechcą w podobny sposób realizować swoje motocyklowe hobby, zwyciężyła nad wątpliwościami.

Rozpoczynając prowadzenie Działu Turystyki, chciałbym już zapewnić jego przyszłych Czytelników o swojej otwartości na propozycje i pomysły odbiorców. Idąc tym tropem, proszę Was Drodzy Czytelnicy o nadsyłanie pod mój adres wszelkich uwag, oczekiwań oraz nurtujących Was pytań związanych z motocyklową turystyką. Będę się starał na nie sukcesywnie odpowiadać, korzystając z doświadczenia własnego oraz zaufanych ekspertów.

Ze swojej strony, chciałbym, aby w Dziale Turystyki można było znaleźć następujące kategorie informacji:

Jak przygotować się do podróży motocyklem? – to bardzo szeroka kategoria, w której powinniście móc odnaleźć zarówno poradę związaną z wyborem odpowiedniego motocykla i jego wyposażenia, skompletowaniem właściwego zespołu na wyjazd, doborem ubrań, jak informacje o godnych polecenia mapach i przewodnikach. Chciałbym, aby odnaleźli się tu również ci Czytelnicy, którzy szukają odpowiedzi na pytanie: „Od czego zacząć?”

Motocyklem po Polsce – w tej kategorii chciałbym docelowo zawrzeć opisy tras oraz obiektów wartych obejrzenia w naszym kraju ze względu na ich urok bądź historię. Na przemian lub równolegle z nimi, będę się starał sukcesywnie opisywać najbardziej znane lub ciekawe dla „szalonego pogromcy zakrętów” odcinki dróg, jak Pętla Bieszczadzka, Droga 100 Zakrętów czy Przełęcz Salmopolska. Zachęcam Was do przesyłania do Redakcji propozycji ciekawych tras w różnych regionach Polski, które uważacie za godne opisania w „Motocykliście”. Postaramy się je weryfikować i opisywać.

Motocyklem na koniec świata – tutaj znajdziecie relacje z podróży poza granice Polski – tych całkiem krótkich i tych obłędnie dalekich. Oprócz opisu napotkanych po drodze obiektów, postaramy się dzielić się z naszymi Czytelnikami informacjami o sposobie przygotowania się do tych podróży, w szczególności najbardziej szalonych, dalekich. Będą to często relacje motocyklistów spoza składu redakcyjnego. Jesteśmy otwarci na teksty naszych Czytelników. Redakcja „Motocyklisty” będzie starała się pomóc szalonym podróżnikom w realizacji ich planów, choćby przez patronat medialny.

„Kto pyta, nie błądzi” – czyli odpowiedzi na pytania Czytelników związane z podróżowaniem na motocyklu, na podstawie których z czasem powstanie swoista baza wiedzy podstawowej.

W tym miejscu, zapraszam Was raz jeszcze do pisania do redakcji „Motocyklisty”, pytania, ale i dzielenia się własnymi wrażeniami. Chętnie poznamy Was bliżej, przeczytamy o Waszych doświadczeniach i podzielimy się nimi z innymi. Szczególnie zapraszam tych, którzy pokonują własną słabość i zdobywają świat na jednośladach, które zdaniem wielu nadają się jedynie do dojazdów do pracy. Zapraszam też do współpracy osoby uprawiające turystykę terenową. Osobiście jeszcze nie praktykowałem tego rodzaju aktywności, ale z pewnością dla wielu jest to właśnie kwintesencja podróżowania motocyklem.

Wierzę, że z czasem każdy, kto tu zajrzy, znajdzie coś dla siebie, a czas przyniesie nam kolejne, nowe tematy, które należy podjąć i rozwinąć.

Krętych, bezpiecznych dróg i do zobaczenia na trasie…

                                                                                                                Tomek Woźniakowski

Dodaj komentarz