Dodano 12 lat temu

YAMAHA GRIZZLY 450 EPS

(Brak opinii)

Został wyposażony m.in. w elektroniczny układ wspomagania kierownicy, w pełni niezależne zawieszenie, mokry tylny układ hamulcowy, układ przeniesienia napędu On-Command® i jednoczęściową lekką ramę. Efekt? Doskonała zwinność i łatwość prowadzenia. Ta filozofia projektowania skoncentrowana na użytkowniku rozciąga się na najdrobniejsze nawet szczegóły, takie jak lekkie opony czy wygodne siedzenie. Dodaj do tego wyjątkowo niskie zużycie paliwa, minimum czynności obsługowych i bogatą ofertę przydatnych akcesoriów, a otrzymujesz niezwykle uniwersalny pojazd do codziennych zadań.

 

Szczegóły

 – chłodzony cieczą, 2-zaworowy SOHC, 421 cm3

– układ przeniesienia napędu Ultramatic® z pasem klinowym

– układ przeniesienia napędu On-Command® 2WD/4WD/4WD z blokadą dyferencjału

– doskonałość i wszechstronność

–  niezwykła zwinność dzięki elektronicznemu układowi wspomagania kierownicy

– niezależne zawieszenie tylne

– filtr powietrza wymieniany bez narzędzi

– zamknięty mokry układ hamulcowy

– wielofunkcyjny wyświetlacz LCD

– wytrzymałe zintegrowane bagażniki

– niskie zużycie paliwa i koszty utrzymania

– optymalna ergonomia

 

Quady użytkowe Yamaha są konsekwentnie budowane wokół jednej koncepcji: ułatwienie pracy w trudnych warunkach terenowych. Filozofię tę widać w każdym szczególe konstrukcyjnym: silniki o wysokim momencie obrotowym pozwalające jeździć po ciężkim gruncie i wozić duże ciężary, technologie podwyższające komfort, takie jak automatyczna skrzynia biegów i elektryczny układ wspomagania kierownicy, oraz ergonomiczne rozwiązania pozwalające uniknąć zmęczenia nawet po całym dniu spędzonym na siedzeniu. Warto też zwrócić uwagę na małe zużycie paliwa i niskie koszty utrzymania. Quady użytkowe Yamaha to dzielne konie robocze — ale nie tylko. Mają dość temperamentu, aby w wolnych chwilach dostarczyć prawdziwie sportowej zabawy.

 

Potężny silnik

W sercu Grizzly 450 EPS drzemie znaczna moc. Chłodzony cieczą silnik o pojemności 421 cm3 zapewnia nisko umieszczony moment obrotowy zawsze wtedy, gdy go potrzebujesz. Dodatkowo skrzynia biegów Ultramatic® doskonale wyhamowuje pojazd silnikiem nawet na najbardziej stromych zboczach.

 

Lekka rama

Jednoczęściowa, wytrzymalsza i sztywniejsza rama zmniejsza masę pojazdu. Superwytrzymała tylna przekładnia z trzema niezależnymi punktami mocowania (w odróżnieniu od zwyczajowych dwóch punktów) gwarantuje najlepszą możliwą ochronę przed przeciążeniami związanymi z codziennym użytkowaniem do maksimum możliwości. Krótki i sprężysty stabilizator zapewnia lepsze oparcie.

 

Elektryczny układ wspomagania kierownicy (EPS)

Czy to w czasie długich podróży czy w trudnym terenie, układ EPS wspomaga każdego użytkownika. Układ reaguje na zachowanie użytkownika i kół pojazdu, aby wspomagać prowadzenie i zapobiegać wyślizgiwaniu się drążka kierowniczego z dłoni użytkownika, a generator prądu zmiennego gwarantuje stałe zasilanie bez względu na warunki. Ten czterokołowiec jest wyposażony w taki sam układ EPS, co model Grizzly 700, jednak poprawiono w nim mapowanie ECU.

 

Układ przeniesienia napędu On-Command®

 Opracowany przez Yamaha układ sterowania przeniesieniem napędu On-Command® 2WD/4WD (z blokowanym dyferencjałem 4WD) umożliwia natychmiastowe przełączanie trybu jazdy, dostosowane do zmieniających się warunków.

 

Niezależne regulowane zawieszenie o dużym skoku

 Zawieszenie o dużym skoku oznacza jedno — koła quada pozostają w kontakcie z podłożem, bez względu na teren. Zawieszenie przednie z podwójnym wahaczem A-Arm i niezależne zawieszenie tylne zapewniają duży prześwit oraz dostosowywanie się Grizzly 450 EPS do każdego rodzaju nawierzchni. Regulacja zawieszenia pozawala na zoptymalizowanie ustawień pod kątem różnych użytkowników i obciążenia.

 

Mokre hamulce wielotarczowe

 Wytrzymałe, zamknięte, smarowane olejem wielotarczowe hamulce są zabezpieczone przed zatkaniem układu hamulcowego przez błoto lub kamienie. Co więcej, gwarantują one większą siłę hamowania i ich regulacja jest mniej skomplikowana.

 

Duża ładowność

 Grizzly 450 EPS to bardzo ładowny quad, na którym możesz transportować nawet do 120 kg ładunku — 40 kg z przodu i 80 kg z tyłu. Lekki hak pozwala na holowanie ciężarów o masie do 600 kg.

 

 

Wygoda i praktyczność

 Lekkie siedzisko zapewniające komfort jazdy w niskich temperaturach oraz bogata gama praktycznych akcesoriów, takich jak wyciągarki, pług, zestawy oświetlenia i ładowarki akumulatorów, są nieocenioną pomocą w codziennej pracy.

 

 

Grizzly 450 EPS

 

Silnik

 

Typ silnika

Jednocylindrowy, chłodzony cieczą, 4-suwowy, SOHC, 2-zworowy

Pojemność

421 cm3

Średnica x skok tłoka

84.5 mm x 75.0 mm

Stopień sprężania

10.0 : 1

Układ smarowania

Mokra miska olejowa

Układ paliwowy

Gaźnik BSR33/1

Układ zapłonu

DC-CDI

Układ rozrusznika

Elektryczny

Skrzynia biegów

Skrzynia biegów Ultramatic® z paskiem klinowym i funkcją hamowania silnikiem wszystkich kół, Wyższy/Niższy/L/W/P

Napęd

On-Command® 2WD/4WD/z blokowanym dyferencjałem

Napęd końcowy

Wał

 

 

Podwozie

 

Układ przedniego zawieszenia

Niezależne, podwójne dwuramienne, 5 pozycji ustawień, Skok 160 mm

Układ tylnego zawieszenia

Niezależne, podwójne dwuramienne, 5 pozycji ustawień, Skok 180 mm

Hamulec przedni

Podwójne hydrauliczne tarczowe

Hamulec tylny

Zamknięte, smarowane olejem, wielotarczowe

Ogumienie przednie

AT25x8-12

Ogumienie tylne

AT25x10-12

 

 

Wymiary


nbsp;

Długość całkowita

1 993 mm

Szerokość całkowita

1 093 mm

Wysokość całkowita

1 120 mm

Wysokość siodełka

840 mm

Rozstaw osi

1 233 mm

Minimalny prześwit

245 mm

Min. promień skrętu

3.0 m

Pojemność zbiornika paliwa

15,0 litrów

Pojemność zbiornika oleju

2,6 litra

 

 

Obciążenie maksymalne

 

Bagażnik przedni

40 kg

Bagażnik tylny

80 kg

 

 

Informacje dodatkowe

 

Układ kierowniczy

Typ Ackermann z elektrycznym układem sterowania



Podziel się z innymi

Dodaj komentarz