Dodano 12 lat temu

Honda CBR 1000RR Fireblade 2012

(Brak opinii)

Ten nowy model miał swoją prezentację jednocześnie podczas 24 godzinnej rundy Mistrzostw Świata Endurance w Le Mans, oraz w czasie 11-stej rundy Mistrzostw Świata Superbike na torze Imola we Włoszech.

 

W premierze tego motocykla udział wzięli John McGuinness, ścigający się w barwach Honda TT Legends cyklu MŚ Endurance, wraz z Jonathan’em Rea, zawodnikiem zespołu Castrol Honda biorącym udział w MŚ Superbike.

 

John McGuinness, zwycięzca 14 wyścigów na wyspie Man, skomentował:

 “Fireblade zajmuje w moim sercu szczególne miejsce. Na  tym motocyklu startowałem odnosząc sukcesy w wielu wyścigach.  Mówiąc szczerze większość najbardziej spektakularnych zwycięstw zdobyłem właśnie na  Fireblade – począwszy od wygranych wyścigów w TT kończąc na zwycięstwach w tegorocznych Mistrzostw Świata Endurance. Przez to prezentacja i oficjalne odsłonięcie tego nowego modelu tutaj w Le Mans jest dla mnie jeszcze bardziej ekscytujące i muszę przyznać że czuję się zaszczycony, że to ja zostałem do tego wybrany. To niesamowite że już za chwilę tysiące fanów na całym świecie będzie miało szansę go również obejrzeć.”

 

Jonathan Rea, zawodnik Castrol Honda World Superbike:

“Czuję się tak, jakbym dorastał wraz z Firebladem. Ten motocykl to ikona i przyznam, że to niesamowite uczucie, móc odsłonić jego najnowszą wersję. Wygląda wspaniale i nie mogę doczekać się chwili w której położę na nim swoje ręce.”

 

Hirofumi Fukunaga, główny lider projektu 2012 CBR1000RR Fireblade:

“Ten model pozwala wszystkim miłośnikom motocykli z segmentu super sports, nawet tym najbardziej doświadczonym, delektować się jednocześnie radością z posiadania nowego CBR1000RR Fireblada, wspaniałą zabawą na torze, a także niespotykaną dotąd radością z jazdy niezależnie od warunków jakie napotykamy na drodze.

 

CBR1000RR Fireblade model 2012:

 

Nowy stylistyka

Nowy kształt przedniej owiewki nadaje bardziej agresywny i dynamiczny  wygląd CBR1000RR Fireblade model 2012.

 

Nowe przednie I tylnie zawieszenie

Po raz pierwszy wprowadzony do produkcji seryjnej, zaawansowany tylny amortyzator wykorzystujący design double-tube zapewnia łagodną I bardziej precyzyjną reakcję, wyśmienitą kompresję oraz poprawioną trakcję. CBR1000RR Fireblade model 2012 został również wyposażony w odwrócone 43 mm teleskopowe zawieszenie przednie firmy Show’a z technologią Big Piston charakteryzujące się lepszą kompresją, większą przyczepnością przedniej opony, a także doskonałą stabilnością podczas hamowania.

 

Ulepszony wtrysk paliwa

Nowe ustawienia wtrysku paliwa w rzędowym, czterocylindrowym silniku o pojemności 999 cm3 powodują jeszcze bardziej przyjazne i łatwiejsze wykorzystanie potężnej charakterystyki mocy, szczególnie w niższych zakresach obrotów silnika.

 

Nowe 12-ramienne koła   

Zachwycające 12-szprychowe koła odlewane z aluminium wpływają na stabilniejszą pracę nowego przedniego zawieszenia, aby poprawić precyzję i poręczność prowadzenia motocykla.

 

Rozbudowany zestaw wskaźników

Nowy CBR1000RR Fireblade wykorzystuje wielofunkcyjny wyświetlacz LCD wyposażony w lap timer, wyświetlacz biegów oraz prędkościomierz z 4 trybami wyświetlania. Podziel się z innymi

Dodaj komentarz