Minęły ponad trzy dekady, odkąd Honda XRV650 Africa Twin po raz pierwszy wjechała na rynek europejski. Motocykl, który odziedziczył tę nazwę pojawił się w sprzedaży w 2016 roku jako CRF1000L Africa Twin i był zupełnie nową konstrukcją, jednocześnie zachowując esencję i ducha oryginału.

Zmiany konstrukcyjne: ewolucja dużego wyprawowego motocykla typu adventure Hondy. Jego mocną stroną staną się teraz długodystansowe podróże i wygoda w każdych warunkach jazdy. Zwiększono pojemność silnika, podnosząc moc i moment obrotowy, przy tym spełniając normę EURO5. Zredukowano wagę o 5 kg. Sześcioosiowy bezwładnościowy moduł pomiarowy IMU (Inertial Measurement Unit) zarządza obecnie trybami jazdy i systemem HSTC, a także trzema dodatkowymi układami – hamowania w czasie pokonywania zakrętów (Cornering ABS), kontrolą podnoszenia kół (Wheelie Control, Rear Lift Control) i nową funkcją wykrywania zakrętów w wersji z przekładnią DCT. Jako opcja dostępna jest również elektroniczna regulacja zawieszenia podczas jazdy marki Showa (Showa Electronically Equipped Ride Adjustment – Showa EERA). Kolorowy 6,5-calowy ekran dotykowy TFT wyposażono w Apple CarPlay® i łączność Bluetooth. Podwójne reflektory LED oferują światła do jazdy dziennej (DRL) oraz doświetlanie zakrętów. Tempomat, podgrzewane manetki i gniazdo elektryczne ACC są również wyposażeniem standardowym motocykla.

Istotą pierwszej Hondy Africa Twin była znakomicie dobrana równowaga między mocą i masą, tę cechę również przeniesiono do nowego modelu. Dzięki wyjątkowemu, atletycznemu wyglądowi, dającemu przyjemność z jazdy, funkcjonalnemu silnikowi i sprawnemu, wygodnemu podwoziu, CRF1000L Africa Twin okazał się prawdziwie nowoczesnym i na tyle wszechstronnym pojazdem, by zdobyć ogromną popularność zarówno wśród poszukiwaczy przygód z całego świata, jak i wśród osób dojeżdżających motocyklem do pracy w mieście, czy wśród weekendowych turystów.

Dodaj komentarz