HOT!
Dodano 4 lata temu

Honda Africa Twin Adventure Sports 2020

(1 opinia)

Minęły ponad trzy dekady, odkąd Honda XRV650 Africa Twin po raz pierwszy wjechała na rynek europejski. Motocykl, który odziedziczył tę nazwę pojawił się w sprzedaży w 2016 roku jako CRF1000L Africa Twin i był zupełnie nową konstrukcją, jednocześnie zachowując esencję i ducha oryginału.

Zmiany konstrukcyjne: ewolucja dużego wyprawowego motocykla typu adventure Hondy. Jego mocną stroną staną się teraz długodystansowe podróże i wygoda w każdych warunkach jazdy. Zwiększono pojemność silnika, podnosząc moc i moment obrotowy, przy tym spełniając normę EURO5. Zredukowano wagę o 5 kg. Sześcioosiowy bezwładnościowy moduł pomiarowy IMU (Inertial Measurement Unit) zarządza obecnie trybami jazdy i systemem HSTC, a także trzema dodatkowymi układami – hamowania w czasie pokonywania zakrętów (Cornering ABS), kontrolą podnoszenia kół (Wheelie Control, Rear Lift Control) i nową funkcją wykrywania zakrętów w wersji z przekładnią DCT. Jako opcja dostępna jest również elektroniczna regulacja zawieszenia podczas jazdy marki Showa (Showa Electronically Equipped Ride Adjustment – Showa EERA). Kolorowy 6,5-calowy ekran dotykowy TFT wyposażono w Apple CarPlay® i łączność Bluetooth. Podwójne reflektory LED oferują światła do jazdy dziennej (DRL) oraz doświetlanie zakrętów. Tempomat, podgrzewane manetki i gniazdo elektryczne ACC są również wyposażeniem standardowym motocykla.

Istotą pierwszej Hondy Africa Twin była znakomicie dobrana równowaga między mocą i masą, tę cechę również przeniesiono do nowego modelu. Dzięki wyjątkowemu, atletycznemu wyglądowi, dającemu przyjemność z jazdy, funkcjonalnemu silnikowi i sprawnemu, wygodnemu podwoziu, CRF1000L Africa Twin okazał się prawdziwie nowoczesnym i na tyle wszechstronnym pojazdem, by zdobyć ogromną popularność zarówno wśród poszukiwaczy przygód z całego świata, jak i wśród osób dojeżdżających motocyklem do pracy w mieście, czy wśród weekendowych turystów.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz