Wyróżnione
Dodano 2 lata temu

Tysiące fanów bawiło się z Harley-Davidson podczas European Bike Week 2022

(1 opinia)

Po raz 23. największa impreza motocyklowa w Europie, European Bike Week®, powróciła na słoneczną południową stronę Alp w austriackiej Karyntii w dniach 6-11 września 2022 r. Około 80 000 gości i ponad 50 000 motocykli przybyło do austriackiej wioski Faak am See, aby świętować z Harley-Davidson® motocyklowy styl życia w oszałamiającej alpejskiej scenerii, podczas tego bezpłatnego i otwartego dla wszystkich pasjonatów motocykli wydarzenia.

W tym roku gościem honorowym był Bill Davidson, dyrektor Harley-Davidson Museum™ i wiceprezes Harley-Davidson Motor Company. Bill jest prawnukiem jednego z ojców założycieli firmy, Williama A. Davidsona.

Sercem wydarzenia był obszar Harley Village – teren o powierzchni około 40 000m2, który dzień i noc tętnił życiem przy muzyce ponad 30 zespołów, które zagrały na dwóch scenach, a motocykle stały wzdłuż drogi jak okiem sięgnąć. Czternastu autoryzowanych dealerów Harley-Davidson z całej Europy oraz wielu innych sprzedawców oferowało motocykle, odzież i akcesoria.

Największy w Europie bezpłatny festiwal motocyklowy powraca do dawnej świetności

W strefie H-D EXPO zaprezentowano najnowsze motocykle tej kultowej marki, w tym najnowszy model z kolekcji Kultowe Ikony, Low Rider El Diablo, wprowadzony na rynek 1 września, wyprodukowany w limitowanej serii zaledwie 1500 sztuk na całym świecie. Naprzeciw EXPO, firma Ford – partner motoryzacyjny European Bike Week – przygotowała ekspozycję, na której pokazano nowego Forda Bronco i Forda Mustanga w policyjnych barwach. Strefa jazd demo była oblegana przez większość tygodnia i oferowała dwie nowe możliwości: Revolution Max Experience i Off-road Adventure Riding Experience. W obu przypadkach były to ekskluzywne przejażdżki obejmujące szkolenie terenowe na Pan America™ 1250 prowadzone przez uczestnika Rajdu Bośni, Ralfa „Ralle” Wiesenfallera i legendę Dakaru, Micka Extance.

Kolejną nowością w roku 2022 była strefa EV, w której jazdy testowe na LiveWire© One i e-rowerach Serial 1 startowały obok dużego ekranu Forda, na którym pokazywano Mustanga Mach-E i całkowicie elektrycznego Transita, przy czym ten ostatni ma nawet możliwość ładowania motocykla LiveWire!

W piątek w Customizer Area odbył się sponsorowany przez Metzeler pokaz Custom Bike Show. Zaprezentowano około 40 maszyn custom w sześciu kategoriach. Tytuł Best in Show zdobył Mirko Perugini z Włoch, który jako trofeum zabrał do domu specjalnie pomalowany zbiornik Harley-Davidson oraz zestaw opon Metzeler. Podczas sobotniej parady, dopingowanej przez tłumy okolicznych mieszkańców, wyjechało na drogi wokół Villach i Ossiacher See ok.10 000 motocykli. A w sobotni wieczór szczęśliwa uczestniczka, Karin Serraino, wygrała całkowicie nowy motocykl Pan America 1250 Special. Wylosowano również dwie wejściówki na Harley-Davidson 120th Anniversary Festival w Budapeszcie, który odbędzie się na Węgrzech w dniach 22-25 czerwca 2023 r. European Bike Week  powróci do Faak am See w dniach 5-10 września 2023 roku.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz