HOT!
Dodano 8 miesięcy temu

Charytatywny Banita zakończył sezon z przyjaciółmi

(1 opinia)

Niezwykłe zakończenie sezonu motocyklowego u Banity w Uniejowie było nie tylko okazją do świetnej zabawy, ale przede wszystkim pretekstem i wezwaniem do pomocy. Impreza, zorganizowana przez Darka Banickiego z Moto Banit we współpracy z Urzędem Miasta, miała na celu zebranie funduszy na zakup nierefundowanego leku dla małej Martynki Stasiak, która cierpi na rzadką chorobę znaną jako „Zespół Retta”.

Wszystko to było możliwe dzięki wsparciu Józefa Kaczmarka, burmistrza Uniejowa i Małgorzaty Komajdy, starosty poddębickiego, którzy objęli imprezę swoim honorowym patronatem. Atmosfera była wyjątkowa, a widowiskowy pokaz stuntu w wykonaniu mistrza świata Marcina Głowackiego w barwach „Polish Ninja” zachwycił licznie zgromadzoną publiczność.

Na miejscu nie brakowało również smakołyków z grilla, grochówki i konkursów fantowych. Nie mogło też zabraknąć wystawy motocykli, quadów i amerykańskich samochodów, które przykuwały uwagę miłośników motoryzacji. Dla najmłodszych uczestników imprezy przewidziano dmuchańce, malowanie twarzy i animacje.
Oprócz licznych atrakcji, symbolicznego zakończenia sezonu motocyklowego, całe wydarzenie miało najważniejszy – bardzo szczytny cel – zbiórkę funduszy na leczenie Martynki Stasiak. Wszystkie zebrane środki zostaną przekazane za pomocą fundacji Się Pomaga, która wspiera dziewczynkę w jej trudnej walce z chorobą. Rodzice małej Martynki, aby pomóc swojej córce, muszą zebrać ogromną kwotę, którą wciąż jeszcze im brakuje.

„Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wsparli organizację, przygotowania, oraz przebieg imprezy, w szczególności mojej Misi, Tomkowi Busiakowi (naszywki z Karaibów), który wcielił się w Jacka Sparrowa, Markowi „Kaczorowi” Kaczanowskiemu który wspierał w organizacji i pomagał w licytacji, Adrianowi Marcinakowi (mistrz ognia), Marcinowi Głowackiemu (Mistrzowi Świata w stuncie) za wspaniały pokaz oraz Markowi Jasińskiemu (All4Fame – Postproduction Studio) za utrwalenie tego wszystkiego na fantastycznym filmie” – Dariusz Banicki

Zapraszamy do wsparcia Martynki przez poniższy formularz


Podczas imprezy odbyły się licytacje, które miały wesprzeć zbiórkę na rzecz Martynki. Pod młotek poszła nie tylko koszulka Marcina Głowackiego, zestawy od redakcji „Motocyklisty”, czy specjalny plecak, ale nawet broda samego Darka Banickiego – organizatora wydarzenia. Grupa motocyklistów, która wygrała możliwość ogolenia Darka, przekazała zebrane środki na zbiórkę, a brodę postanowili zostawić na swoim miejscu jako swoisty symbol tego wyjątkowego dnia.


Impreza u Banity była nie tylko doskonałą okazją do świetnej zabawy, ale przede wszystkim sposobem na pomoc. Wszyscy obecni mogli poczuć, jak ważna jest solidarność, szczególnie w trudnych momentach. Cały sezon motocyklowy został wspaniale zakończony, a Martynka otrzymała wsparcie od licznej społeczności motocyklowej. To pokazuje, że pasja do motoryzacji wiąże się z gotowością do pomocy potrzebującym.


Wszystkich, którzy wzięli udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, można pochwalić i podziwiać za ich zaangażowanie i życzliwość. Dzięki Wam Martynka ma większą szansę i nadzieję na poprawę swojego zdrowia, a sama impreza stała się niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników. Niech ta charytatywna inicjatywa stanie się inspiracją dla innych, by też angażować się w pomoc potrzebującym – takim, jak Martynka.

Foto: Archiwum organizatoraPodziel się z innymi

Dodaj komentarz