HOT!
Dodano 3 lata temu

20-lecie modelu 2021 YAMAHA TMAX

(1 opinia)

Świętowanie narodzin legendy

Świat jednośladów zmienił się na zawsze, gdy Yamaha wprowadziła na rynek model TMAX w 2001 roku. Ten dynamiczny, sportowy skuter jako pierwszy oferował osiągi typowe dla motocykli oraz komfort i wygodę skutera, co zmieniło życie setek tysięcy użytkowników modelu TMAX w całej Europie.

Od momentu swojej premiery, TMAX co roku ma status najchętniej kupowanego skutera sportowego w Europie. To niezwykłe osiągnięcie, bo oprócz tego skuter zyskał kultowy status wśród swoich fanów. Dwie dekady po wprowadzeniu pierwszego skutera TMAX, Yamaha stworzyła model specjalny, który podkreśla niezwykłe cechy jednego z najbardziej lubianych i cenionych projektów w historii firmy.

Model TMAX wydany na 20 rocznicę, wyjątkowo bogato wyposażony i oferowany w nowym kolorze, to podkreślenie nieustannych sukcesów najbardziej utytułowanego skutera sportowego na świecie i niezwykła okazja dla miłośników TMAXa, by posiadać najlepszą wersję tego niezwykłego pojazdu stworzonego przez Yamahę.

TMAX: Należysz do rodziny MAX

Zanim powstał TMAX, osoby, które szukały szybkiego, wygodnego i przyjemnego sposobu, aby dostać się do pracy, mogły wybrać skuter o mniejszej pojemności albo motocykl z nożną zmianą biegów. Obie te możliwości były akceptowalne dla wielu klientów. Nie były jednak rozwiązaniem idealnym dla wymagającej grupy osób dojeżdżających do pracy i pasjonatów jazdy rekreacyjnej, którzy szukali maszyny oferującej prostotę i bezproblemowość automatycznego skutera, w połączeniu z ekscytującym przyspieszeniem i stabilnością przy wysokiej prędkości, typowymi dla motocykla sportowego.

Projektanci Yamahy dostrzegli tę lukę na rynku i pod koniec lat 90-tych rozpoczęli prace nad projektem najszybszego skutera na świecie. Nie doszło do żadnych kompromisów. Zgodnie ze stylem pracy Yamahy, twórcy skutera odeszli od konwencjonalnego myślenia, dzięki czemu powstał zupełnie nowy rodzaj hybrydowego jednośladu, stanowiącego doskonałe połączenie zaawansowanej technologii silnika, zawieszenia motocykla oraz przyjaznych dla użytkownika funkcji skutera. Wypuszczenie przez Yamahę tak odmiennego skutera jak TMAX – wyposażonego w ramę z przekrokiem i aerodynamiczne nadwozie, a także automatyczną skrzynię biegów, luksusową kanapę i duży schowek pod siedzeniem – stanowiło dla firmy niesamowite ryzyko, ale było także szansą, która na zawsze zmieniła oblicze dojazdów na długich trasach.

Reszta to historia – w 2001 r. ten innowacyjny i ekscytujący skuter o doskonałych osiągach został wprowadzony na rynek europejski, na którym nigdy wcześniej nie oferowano czegoś podobnego. Unikalne połączenie osiągów typowych dla motocykla z komfortem i wygodą skutera sprawiło, że dojazdy na duże i średnie odległości stały się szybsze, łatwiejsze i przyjemniejsze niż kiedykolwiek wcześniej.


Podziel się z innymi

Dodaj komentarz