HOT!
Dodano 8 miesięcy temu

HARLEY-DAVIDSON ROZPOCZYNA JUBILEUSZ 120-LECIA PREZENTACJĄ MOTOCYKLI 2023

(1 opinia)

18 stycznia 2023 Harley-Davidson rozpoczyna trwające rok obchody 120-lecia swojej chwały i kunsztu, prezentując pierwszą partię nowych motocykli Harley-Davidson® 2023, w tym CVO™ Road Glide™ Limited Anniversary i sześć innych modeli w limitowanej edycji z ekskluzywnym lakierem, wykończeniami i detalami upamiętniającymi 120. rocznicę.

Oferta na rok 2023 najbardziej pożądanej marki motocykli na świecie obejmuje również podrasowany model odjazdowego cruisera Harley-Davidson Breakout™, nowy motocykl Nightster™ Special wagi średniej z rodziny Sport oraz odświeżony i przyciemniony model trójkołowca Freewheeler™.

Dopełnieniem modeli Anniversary jest rocznicowa kolekcja wyposażenia i odzieży Harley-Davidson® MotorClothes® oraz nowa oferta oryginalnych części i akcesoriów do motocykli, które można poznać na www.harley-davidson.pl.

Jochen Zeitz, prezes, i dyrektor generalny Harley-Davidson

„Od 1903 roku Harley-Davidson jest pionierem w projektowaniu, technologii i osiągach amerykańskich motocykli, a dziś rozpoczynają się trwające rok obchody 120. rocznicy Harley-Davidson. Cieszymy się, że możemy zaprezentować pierwszą partię nowych motocykli Harley-Davidson z rocznika 2023, a kolejne pokażemy w dalszej części roku. Rok 2023 będzie niezapomnianym kamieniem milowym dla firmy, świętującym historię, kulturę i społeczność Harley-Davidson – mamy nadzieję, że do nas dołączycie.”
120 lat Harley-Davidson

Modele rocznicowe 120th Anniversary

Bardzo limitowana seria modelu super-premium CVO™ Road Glide™ Limited Anniversary świętuje 120 lat kunsztu dzięki jednemu z najbardziej skomplikowanych schematów malowania, jakie kiedykolwiek stworzył Harley-Davidson. Powierzchnie w kolorze Heirloom Red są nałożone na warstwę bazową w kolorze Anniversary Black i podkreślone jaskrawoczerwonymi paskami pinstripe oraz ręcznie nakładaną złotą farbą. Subtelne cienie dodane w panelach przedstawiają głowę i skrzydła szybującego orła. Pozłacany medalion na zbiorniku prezentuje orła w stylu Art Deco, kultowy symbol Harley-Davidson. Dodatkowo mamy siodło obszyte luksusowym materiałem Alcantara ze złoto-czerwonymi kontrastującymi przeszyciami oraz haftowanym logo CVO™, wstawki w kolorze złotym na układzie napędowym oraz jasnoczerwone pokrywy zaworów i kołnierze osłon popychaczy. Tylko 1500 egzemplarzy tego wspaniałego motocykla zostanie wyprodukowanych do globalnej dystrybucji, każdy z indywidualnym numerem seryjnym laserowo wygrawerowanym na insercie konsoli zbiornika paliwa.

Specjalne malowanie z okazji 120-lecia w trochę innym schemacie będzie oferowane na sześciu pozostałych modelach rocznicowych Harley-Davidson®, z kombinacją kolorów i wzornictwa inspirowanych wczesnymi motocyklami Harley-Davidson. Każdy z nich pokrywa klasyczny schemat malowania z błyszczącym lakierem Heirloom Red jako kolorem bazowym. Panele są obrysowane jaskrawoczerwonymi paskami pinstripe i wypełnione ciemniejszym odcieniem Midnight Crimson. Dodatkowo modele te są ozdobione medalionem na zbiorniku z lecącym orłem w stylu Art Deco oraz czerwonymi wstawkami na układzie napędowym, a siedzenia mają gustowne ciemnoczerwone panele na bokach oraz haftowany złotym kolorem napis Harley-Davidson.

Szybki przegląd jubileuszowych nowości Harley-Davidson

Te pamiątkowe malowanie rocznicowe będzie oferowane dla następujących modeli seryjnych:

  • Ultra Limited Anniversary (produkcja limitowana – 1300 szt.)
  • Tri Glide™ Ultra Anniversary (1100 szt.)
  • Street Glide™ Special Anniversary /Black Finish (1600 szt.)
  • Road Glide™ Special Anniversary /Black Finish (1600 szt.)
  • Fat Boy™ 114 Anniversary (3000 szt.)
  • Heritage Classic 114 Anniversary /Chrome Finish (1700 szt.)

Nowy Breakout™

Najnowszy Breakout™ podnosi poziom w klasie cruiserów custom napinając mięśnie i błyszcząc nową jasną stylistyką na swoim smukłym profilu choppera. Potężny silnik o pojemności 1923 cm3 z precyzyjnym chłodzeniem olejem i powietrzem zapewnia najwyższy pułap momentu obrotowego i mocy w tym największym fabrycznie montowanym układzie napędowym H-D. Dzięki niemu szybko zdobędziesz respekt na ulicy.

Inne nowe cechy najnowszego modelu Breakout™:

Harley-Davidson Breakout

  • Zbiornik paliwa o pojemności 18,9 l zwieńczony niskoprofilową chromowaną konsolą zapewnia większy zasięg.
  • Nowy wspornik wraz ze spoczywającą na nim polerowaną kierownicą ze stali nierdzewnej są o 19 mm (3/4 cala) wyżej położone niż w poprzednim modelu, co daje kierowcy łatwiejszy dostęp do dźwigni i przełączników.
  • Lśniące chromowane wykończenie obejmuje: wsporniki tylnego błotnika, elementy silnika, osłony tłumików, kierunkowskazy, lusterka oraz wlot powietrza Heavy Breather. Nowe 26-ramienne koła z odlewu aluminium są wykończone w kolorze błyszczącej czerni i frezowane dla podkreślenia charakteru maszyny.

Rama Harley-Davidson® Softail™ zachowuje klasyczne linie motocykla typu hardtail lecz zapewnia całkowicie nowoczesne właściwości jezdne. Model Breakout jest stworzony, by stylem i mocą rządzić na ulicy.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz