Dodano 8 lat temu

Yamaha Grizzly 700 MY 2016

(Brak opinii)

Dzięki najbardziej zaawansowanym technologiom wsparcia kierowcy, Grizzly 700 EPS zdobył ogromną popularność w świecie amatorów wypoczynku w plenerze i osób pracujących w terenie, którzy cenią sobie łatwość i komfort użytkowania, lecz także zdolność przewozu ładunku w ekstremalnych warunkach terenowych, czyli tam, gdzie inne pojazdy sobie nie radzą.

Wyposażony w przekładnię Ultramatic®, aktywowany przyciskiem system napędu On-Command® i wspomaganie układu kierowniczego (EPS) ten niezwykle solidny i uniwersalny pojazd powstał z przeznaczeniem pokonywania najtrudniejszych szlaków przeprawowych i ekstremalnych bezdroży – na równi ze służbą w gospodarstwach rolnych, zakładach przemysłowych czy na obszarach leśnych.

Nowy Grizzly 700 EPS MY 2016 bazuje na imponującej wytrzymałości poprzednika, proponując udoskonaloną stylizację i funkcjonalność oraz lepsze osiągi. Za sprawą nowego nadwozia, wzmocnionej jednostki napędowej, 26-calowych kół oraz zwiększonej ładowności użytkowej, Grizzly 700 EPS MY 2016 wyznacza nowy kanon wiodących w swej klasie osiągów, komfortu, estetyki i funkcjonalności.

 

Nowości na rok modelowy 2016 (MY 2016)

 • Nowa, agresywna i zintegrowana stylizacja nadwozia
 • Nowy silnik DOHC o pojemności 708 cm3 i zwiększonej mocy
 • Skuteczne reflektory LED i centralna lampa halogenowa „do pracy”
 • Ogumienie 26-calowe o doskonałych własnościach trakcyjnych
 • Podwyższona ładowność i więcej skrytek na przedmioty podręczne
 • Nowa kanapa i lepsza ergonomia obsługi
 • Nowe amortyzatory przednie i tylne KYB
 • Centralnie umieszczony zbiornik paliwa.

 

Nowa agresywna i zintegrowana stylizacja nadwozia

Grizzly 700 EPS MY 2016 otrzymał nowy przedni grill wraz z orurowaniem i płytą ozdobną, które nadają mu wyjątkowego i bardziej agresywnego wyglądu, by dopełnić image „najlepszych w klasie” osiągów. Nowe światła przednie i tylne LED wzmacniają współczesny i sportowy wizerunek quada, a stylistyka nadwozia uwydatnia masywność i funkcjonalność wyglądu.

Restylizacji uległy także błotniki przednie i tylne oraz konsola centralna, gdzie zamontowano nowe skrytki do wygodnego i bezpiecznego przewozu podręcznych drobiazgów. Większe, bo 26-calowe koła oraz integralne bagażniki przed i za kierowcą powodują, że Grizzly 700 prezentuje się rzeczywiście okazale, wyróżniając się zdecydowanie na tle konkurencji – jako największy ATV dostępny na rynku.

 

Nowy silnik DOHC o pojemności 708 cm3 i zwiększonej mocy

Z myślą o wiodących osiągach w ekstremalnych warunkach terenowych, do napędu flagowego ATV Yamahy MY 2016 zastosowano mocniejszy silnik o pojemności 708 cm3, a więc o 20 cm3 więcej niż w poprzedniej generacji. Drugą ważną zmianą jest modyfikacja czterozaworowej głowicy cylindrów DOHC pod kątem zwiększenia wydajności spalania.

Silnik, zasilany 44-milimetrowym układem zasilania Mikuni, rozwija w porównaniu z poprzednikiem wyższą moc i moment napędowy – odpowiednio o 6 i 9 procent – a optymalizacja charakterystyki roboczej zapewnia płynność i stabilność osiągów quada w całym zakresie prędkości obrotowej. Zastosowanie nowego układu dolotowego umożliwia łatwy rozruch niezależnie od wysokości (n.p.m.) i warunków pogodowych, dając kierowcy Grizzly 700 EPS pełnię zaufania i pewności, kiedy „zaczynają się schody”.

Nowy silnik zyskał zmodyfikowany układ dolotowy wraz z umieszczonym pod kanapą filtrem powietrza, którego wkład nie wymaga narzędzi do wymiany. Znaczną wydajność chłodzenia zapewnia pokaźna chłodnica, wyposażona w szybkoobrotowy wentylator. O ekologię dba pojemnościowy układ wydechowy ze stali nierdzewnej, w skład którego wchodzi chwytacz iskier i tłumik niskoczęstotliwościowy. W efekcie – nowy Grizzly spełnia obecne normy toksyczności spalin ze znacznym zapasem.

 

Skuteczne reflektory LED i centralna lampa halogenowa „do pracy”

Grizzly 700 EPS MY 2016 wyposażony został w nowe reflektory diodowe LED, zapewniające znakomite oświetlenie podłoża, wysoką wydajność świetlną i trwałość w zróżnicowanych warunkach eksploatacji pojazdu. Istotnym elementem użytkowym jest także umieszczona centralnie na kierownicy, halogenowa lampa robocza, która nie tylko zapewnia dodatkowe oświetlenie kierunkowe (odpowiednio do skrętu kierownicy) podczas jazdy, ale także iluminację do pracy na postoju.

 

Ogumienie 26-calowe o doskonałych własnościach trakcyjnych

Kolejnym ważnym ulepszeniem Grizzly 700 EPS MY 2016 jest ekskluzywne ogumienie Maxxis o rozmiarze 26x10x12 (tył) oraz 26x8z12 (przód). Zaletami tych opon są nie tylko optymalna trakcja i wytrzymałość, lecz także wysoki stopień komfortu i precyzji prowadzenia w trudniejszych warunkach jazdy.

Do opon Maxxis znakomicie pasują nowe stalowe felgi i odkuwane piasty kół. Przednie i tylne półosie otrzymały solidniejsze przeguby wraz ze wzmocnionymi osłonami.

 

Podwyższona ładowność i więcej skrytek na przedmioty podręczne

Zgodnie ze swą agresywną i sportową stylizacją, Grizzly 700 EPS wyposażony jest w nowe bagażniki przedni i tylny, oba zintegrowane z panelami nadwozia. Dzięki nośności 50 kg (przód) i 90 kg (tył) – o 10 kg większej niż w modelu obecnym, Grizzly 700 EPS umożliwia przewóz nawet 140 kg ładunku zarówno w użytkowaniu rekreacyjnym, jak i roboczym.

Zaletą nowego modelu jest również „upakowanie” trzech nowych skrytek na drobiazgi podręczne: po jednej z tyłu i z przodu oraz w konsoli centralnej tuż przed kierowcą.

 

Nowe, luksusowe siodło i lepsza ergonomia obsługi

Z myślą o wiodącym w klasie komforcie jazdy Grizzly 700 EPS MY 2016 otrzymał nową kanapę o dobranej optymalnie wysokości, która zapewnia riderowi nie tylko wygodę jazdy, lecz także pełnię kontroli nad dosiadanym pojazdem. Przednie boki są teraz o 60 mm dłuższe, a ulepszone mocowanie pozwala na łatwy demontaż siedziska celem dostępu do elementów serwisowych, m.in. filtra powietrza.

 

Centralnie umieszczony zbiornik paliwa

Aby ułatwić dostęp do filtra powietrza i skrytki w konsoli centralnej, zbiornik paliwa Grizzly 700 EPS My 2016 został przeniesiony znad silnika pod siedzisko. Pod kątem wydłużenia zasięgu operacyjnego zbiornik ma pojemność 18 litrów, a jego wlew znajduje się na prawym tylnym błotniku.

 

Nowe amortyzatory przednie i tylne KYB

W dążeniu do wyższego komfortu jazdy i lepszego prowadzenia, nowy Grizzly 700 EPS wyposażony jest w nowej generacji gazowe amortyzatory przedniego i tylnego zawieszenia. Skok zawieszenia nowego Grizzly wzrósł do 193 mm z przodu oraz 232 mm z tyłu. Nowe amortyzatory mają regulację naprężenia wstępnego, pozwalającą na dostosowanie ich charakterystyki do warunków terenowych lub też – użytkowego obciążenia.

 

Automatyczna przekładnia Yamaha Ultramatic®

Grizzly 700 EPS ma w pełni automatyczną skrzynię przekładniową Yamaha Ultramatic® pracującą w trybach biegu wysokiego (High), niskiego (Low), wstecznego (Reverse), luzu (Neutral) oraz postojowego (Park). Zaliczana do najbardziej trwałych i efektywnych konstrukcji typu CVT (bezstopniowych) w skali branży ATV, Yamaha Ultramatic® wyposażona jest w sprzęgło jednokierunkowe, które umożliwia naturalne hamowanie silnikiem w fazie zwalniania po odjęciu „gazu” lub podczas zjazdu ze stromych zboczy. „Sercem” przekładni jest pas klinowy o regulowanym samoczynnie, stałym naciągu, który sprzyja zwiększeniu jego trwałości i płynności działania. Stabilność pracy skrzyni Ultramatic® zapewnia zintegrowany wentylator.

 

System napędu On-Command

Kolejnym, wiodącym w klasie systemem wspomagania kierowcy quada Grizzly 700 EPS MY 2016 jest napęd 4×4 On Command® umożliwiający wybór trybów 2WD/4WD lub 4WD z blokadą mechanizmu różnicowego za pomocą przycisku na prawej manetce kierownicy. System ten pozwala płynnie i bez zbędnej zwłoki wybierać tryb napędu w zależności od bieżących warunków jazdy.

 

Elektryczne wspomaganie kierownicy Yamaha (EPS)

Celem większego komfortu jazdy i ograniczenia wysiłku prowadzenia, Grizzly 700 EPS wyposażony jest we wspomaganie zębatkowej przekładni kierowniczej Yamaha EPS (Electronic Power Steering), obliczone na skorelowanie siły wspomagania z wyczuciem podłoża przez kierowcę. Lekkość i precyzja kierowania pozwala podnieść komfort jazdy i panowanie nad pojazdem tego topowego ATV na rynku.

 

Wielofunkcyjny, cyfrowy wyświetlacz LCD

Kierowca Grizzly 700 EPS w każdej sytuacji ma zapewniony dostęp do najważniejszych parametrów pojazdu, przy pomocy wielofunkcyjnego wyświetlacza LCD. W jego skład wchodzi wskaźnik poziomu paliwa, prędkościomierz, licznik przebiegu całkowitego i zdwojony licznik przebiegu dziennego, stoper, zegar czasowy, wskaźnik statusu 4WD/4WD z blokadą mechanizmu różnicowego i aktualnie załączonego przełożenia oraz kontrolka EPS. Bliskie położenie przy kierowcy umożliwia szybki podgląd „życiowych” funkcji podczas jazdy.

Do zasilania akcesoriów i innych urządzeń służy gniazdko 12 V.

 

Przednie i tylne hamulce tarczowe

Yamaha Grizzly 700 EPS posiada najbardziej zaawansowany układ hamulcowy w swej klasie, pozostając jedynym dużym ATV wyposażonym w przednie i tylne hamulce tarczowe z zaciskami dwutłoczkowymi. Ten wiodący w skali całej branży system zapewnia wysoką skuteczność hamowania przy pomocy dźwigni na kierownicy oraz pedału pod prawą stopą kierowcy.

 

Zdolność holowania

W celu zwiększenia funkcjonalności Grizzly 700 i Grizzly 700 EPS wyposażone są w seryjny uchwyt holowniczy pod montaż standardowego zaczepu kulowego, Grizzly 700 ES natomiast – dwucalowe gniazdo dla dyszla przyczepy. Dzięki zdolności holowania niemal wszystkiego – od sprzętu kempingowego po narzędzia (oprócz 140-kilogramowej nośności obu bagażników), oba uniwersalne czterokołowce zaliczyć można do najsprawniejszych pojazdów ATV 4×4, jakie kiedykolwiek stworzono.

 

Pełna ochrona podwozia

Podwozie nowego Grizzly MY 2016 od przodu i z tyłu chronią płyty osłonowe z wytrzymałego tworzywa sztucznego ze „wpuszczonym” mocowaniem gniazdkowym w celu wygładzenia powierzchni narażonej na zaczepienie w trudnym lub technicznym terenie. Z myślą o ułatwieniu okresowego serwisowania przewidziano również otwory ułatwiające spust oleju z silnika i skrzyni biegów.

 

Podstawowe elementy wyposażenia

 • Czterosuwowy, jednocylindrowy silnik o pojemności skokowej 708 cm3
 • Chłodzona cieczą, 4-zaworowa głowica cylindrów DOHC
 • Wtrysk paliwa Mikuni 44 mm
 • Elektryczny rozrusznik
 • Automatyczna przekładnia pasowa CVT Yamaha Ultramatic®
 • „Samochodowa” dźwignia biegów: wysokiego (High), niskiego (Low), wstecznego (Reverse), luzu (Neutral) i postojowego (Park)
 • Aktywowany przyciskiem napęd Yamaha On-Command® 2WD/4WD/4WD z blokadą dyferencjału
 • Nowy design nadwozia
 • Trwała rama ze stali o dużej wytrzymałości na rozciąganie
 • Pełnowymiarowe płyty osłonowe podwozia
 • Niezależne zawieszenie kół o znacznym skoku roboczym
 • Wspomaganie przekładni kierowniczej Yamaha EPS korelujące siłę wspomagania i wyczucie podłoża
 • Przednie i tylne hamulce tarczowe oraz zaciski dwutłoczkowe
 • Ogumienie Maxxis: 26x8x12 na osi z przedniej i 26x10x12 na osi tylnej
 • Wielofunkcyjny wyświetlacz LCD
 • Reflektory i światła tylne LED, centralna lampa halogenowa „do pracy”
 • Aż 3 skrytki na podręczne drobiazgi
 • Otwarty bagażnik przedni i tylny o łącznej nośności 140 kg
 • Zbiornik paliwa o pojemności 18 litrów
 • Łatwy w dostępie i demontażu bez narzędzi filtr powietrza
 • Gniazdko 12 V
 • Uchwyt holowniczy pod montaż zaczepu kulowego w Grizzly 700 EPS i Grizzly 700
 • Dwucalowe gniazdo dyszla przyczepy w Grizzly 700 SE EPS

 

Dostępność rynkowa: od września 2015. Dostępność gamy modelowej i kolorystyki może być ograniczona w niektórych krajach.

Dodaj komentarz