Dodano 12 lat temu

Msza Św. w intencji zmarłych Kolegów-motocyklistów

(Brak opinii)

W tym roku przed kościołem zaparkowało blisko 200 motocykli.

Tradycją uroczystości w Starej Iwicznej jest obecność przy ołtarzu księży jeżdżących na motocyklach oraz muzyczna oprawa w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Policji. Tym razem kazanie wygłosił ks. Mateusz z Pruszcza Gdańskiego. W mszy uczestniczą też od wielu lat ratownicy z Warszawskiej Grupy Ratowników PCK.

Stałymi elementami jesiennych mszy jest odczytanie nazwisk zmarłych motocyklistów, których rodziny i przyjaciele zgłaszają organizatorom, jako intencje oraz stojąca przy ołtarzu tablica z mapą Polski i klepsydrami zmarłych.

Po mszy na tyłach kościoła ratownicy z PCK przeprowadzili pokaz pierwszej pomocy z możliwością sprawdzenia swoich możliwości na fantomie oraz z prezentacją działania ostatnio bardzo reklamowanego narzędzia do udzielania pierwszej pomocy – defibrylatora.

Można było się też posilić poczęstunkiem przygotowanym przez parafialny Caritas.

Organizatorzy już teraz przygotowują się i zapraszają na kolejne spotkania w Starej Iwicznej. Najbliższe przewidziane jest na początek przyszłego sezonu – dokładny termin będzie podany w mediach z wyprzedzeniem. Oczywiście w planach jest też kolejna msza „jesienna” – ten termin jest znany – pierwsza sobota października.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz