Dodano 10 lat temu

Nadjeżdża Harley-Davidson Road Glide 2015

(Brak opinii)

Kilka tygodni przed prezentacją pełnej oferty modelowej na 2015 rok, Harley-Davidson przedstawia model Road Glide Special – jedną z nowości na sezon 2015. Przesiąknięty motocyklowym DNA i rozwiązaniami opracowanymi wraz z klientami w ramach Projektu RUSHMORE, ten smukły motocykl turystyczny z owiewką w kształcie nosa rekina został dzisiaj zaprezentowany na słynnym zlocie motocyklowym w Stanach Zjednoczonych, w Sturgis w Południowej Dakocie.

 

„Road Glide zawsze miał grono oddanych fanów i dlatego jego powrót do oferty jest tak ważnym wydarzeniem zarówno dla klientów, jak i dla firmy”, powiedział Matt Levatich, prezes i dyrektor operacyjny firmy Harley-Davidson Motor Company. „Dzięki technologiom opracowanym w ramach Projektu Rushmore, innowacyjnym rozwiązaniom i nowej stylizacji, możemy zagwarantować fanom modelu Road Glide doskonałe wrażenia z jazdy i wiele innych, ciekawych opcji”.

 

Wystarczy jedno spojrzenie na profil owiewki modelu Road Glide Special, aby przekonać się, że przeszłość i konwencje pozostały w garażu, ustępując miejsca nowemu, buntowniczemu stylowi. Road Glide Special zdobył swoją pozycję, spełniając najbardziej hardcorowe wymagania. A teraz jest z nami z powrotem. Od niesamowitych, nowych, dwóch reflektorów LED Daymaker™ po ręcznie regulowane, obniżone tylne zawieszenie, motocykl Road Glide Special dowodzi, że wyznaczanie trudnych celów, a potem przeznaczenie odpowiedniej ilości czasu na to, by je osiągnąć, naprawdę popłaca. Road Glide Special wyróżnia się na tle innych maszyn custom, a połykając kolejne kilometry, zapewnia motocykliście łatwy dostęp do wszystkich niezbędnych funkcji i elementów wyposażenia.

 

„Road Glide zawsze był motocyklem dla wyjątkowych ludzi … dla tych, którzy chcą się wyróżnić na drodze, podążając ku wolności”, powiedział Mike Goche, kierownik działu planowania produktu. „Nowy model szanuje ducha wolności, oferując przy tym znaczną poprawę komfortu oraz pełną gamę funkcji z Projektu RUSHMORE, które stały się tak pożądane przez motocyklistów na całym świecie”.

 

Road Glide Special

Ukształtowana po setkach godzin testów w tunelu aerodynamicznym, nowa, montowana do ramy owiewka motocykla Road Glide Special ma potrójny wlot powietrza Splitstream znacznie zmniejszający podmuchy wiatru w okolicach głowy i zapewniający komfortowy przepływ powietrza wokół jeźdźca. Krystalicznie białe snopy światła dwóch reflektorów LED Daymaker™ rozcinają mrok nocy. W centralnej części owiewki zamontowano zestaw multimedialny Boom! ™ Box 6.5GT z ekranem dotykowym i nawigacją GPS, którymi można sterować za pomocą dwóch joysticków umieszczonych na nowej, cofniętej do tyłu kierownicy, która zapewnia kierowcy wygodną pozycję do jazdy. Potężny silnik Twin Cam 103™ V-Twin o podwyższonej mocy, gniewnie mruczy przez dwa chromowane tłumiki, a wysoki moment obrotowy jest dostępny przy każdym ruchu manetki. Wyposażenie turystyczne to m. in. sztywne kufry otwierane jedną ręką, tempomat i duże, czytelne wskaźniki. Aby jeszcze bardziej zwiększyć pewność prowadzenia, Road Glide Special ma połączony układ hamulcowy Reflex™ z systemem ABS. Dopełnieniem całości jest wyjątkowe malowanie wewnętrznej strony owiewki i stylowe, ręcznie malowane paski.


Podziel się z innymi

Dodaj komentarz