Dodano 9 lat temu

BMW Concept Path 22 na Wheels&Waves; Festiva

(Brak opinii)

Wydarzenie miało miejsce w Biarritz i zebrało ludzi, którzy wyrażają siebie i swój styl życia również poprzez indywidualizację przedmiotów i obiektów ich hobby. Tym samym BMW Motorrad nie mogło znaleźć lepszej grupy odbiorców na zaprezentowanie swojego nowego konceptu crossowego – Path 22.

Pierwsze motocykle off-roadowe, pojawiające się w latach 50. ubiegłego wieku, charakteryzowały się oponami z głębokim bieżnikiem, co poszerzało możliwości w przemierzaniu przestrzeni niekoniecznie oczywistych do eksploracji dla jakichkolwiek pojazdów. Stały się jednocześnie symbolem wolności i łamania ustalonych zasad, patrzenia poza horyzont. Przy takim podejściu do sprawy, w tych maszynach kluczową sprawą nie są ich parametry, lecz wygląd i wrażenie, jakie wywołują u odbiorcy. Jednoślad ma być przedłużeniem i ekspresją osobowości jego jeźdźca.

Dzięki współpracy BMW Motorrad i Masona Dyera, artysty Ornamental Conifer i Dyer Brand, powstał BMW Concept Path 22. Wg twórców, łączy w sobie wszystko, co cechuje festiwal Wheels&Waves. Sercem maszyny jest dwucylindrowy silnik typu boxer z wałem napędowym, a jednostronne ramię wahacza umożliwia obserwację ruchu pięciu szprych tylnego koła. Obie te cechy są typowe dla BMW. Klasycznie okrągła lampa przednia, zbiornik paliwa i krótkie siedzisko tworzą idealne proporcje. Dodając do tego charakterystyczne cechy dla off-roadów, jak głębokobieżnikowe opony, duże przednie koło i zwiększone spalanie, umożliwiające przemierzanie piachu czy błota, otrzymujemy zapierającą dech w piersiach maszynę, wykonaną głównie z aluminium i skóry. Nikogo nie powinno dziwić, że z myślą o niej wypuszczono specjalną kolekcję ubrań motocyklowych. Sama nazwa konceptu nawiązuje do środowiskowego określenia wśród surferów, oznaczającego plażę, na którą nie ma możliwości dostać się żaden samochód. Znajduje się u wybrzeża Atlantyku na południu Francji.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz