Wyróżnione
Dodano 1 rok temu

CB750 Hornet – Dni otwarte u dealerów 24-25 lutego

(Brak opinii)

Hornet to jeden z najbardziej lubianych i udanych motocykli Hondy, która zaprasza do autoryzowanych salonów motocyklowych na Dni Otwarte, zaplanowane na 24 i 25 lutego 2023 r. Będzie to pierwsza okazja do obejrzenia nowego modelu CB750 Hornet, który miał swoją europejską premierę w październiku ubiegłego roku, podczas targów Intermot w Kolonii.

Polscy motocykliści będą mogli przymierzyć się do najnowszej generacji tego popularnego, lubianego i – w chwilach swej świetności wyścigowego „Szerszenia”.

Honda zapewnia, że: „nowy Hornet charakteryzuje się najlepszym w tej klasie motocykli stosunkiem mocy do masy i doskonałym wyważeniem konstrukcji, a co za tym idzie, stabilnym i łatwym prowadzeniem.  Wyposażono go w lekki, rzędowy, dwucylindrowy silnik o zwartej budowie, pojemności 755 cm3. Moc maksymalna jednostki to 92 KM, osiągane przy 9500 obr./min, co w połączeniu z wysokim momentem obrotowym, dostępnym w pełnym zakresie obrotów, zapewnia dynamiczną jazdę  niemal od samego startu”.

Honda potrafi pozytywnie zaskakiwać nawet tymi bardziej „przeciętnymi” motocyklami. Najbardziej chyba charakterystyczne elementy konstrukcji nowego modelu to:

  • zupełnie nowy, lekki i wydajny – wspomniany już silnik,
  • lekka, stalowa, dwubelkowa rama,
  • zawieszenie z widelcem USD Showa Big Piston, z rozdzieleniem funkcji i goleniami o średnicy 41 mm (SFF-BPTM)
  • tylny amortyzator z regulacją napięcia wstępnego sprężyny, współpracujący w układzie Pro-Link ze stalowym wahaczem.

Motocyklista na „Szerszeniu” ma do dyspozycji trzy domyślne tryby jazdy, ze wstępnie opracowanymi kombinacjami doboru mocy, intensywności hamowania silnikiem oraz kontroli unoszenia przedniego koła, zintegrowanej z kontrolą momentu obrotowego Honda Selectable Torque Control. Czwarty tryb, ‘User’ daje możliwość niestandardowej kombinacji ustawień, dopasowanej do preferencji i stylu jazdy kierowcy.

Jak przystało na topowego producenta pojazdów atrakcyjnych dla motocyklistów, lista ciekawych elementów wyposażenia jest dość obszerna, w tym przejrzysty, 5-calowe kolorowe centrum dowodzenia z wyświetlaczem TFT, które oprócz funkcji informacyjnej, umożliwia kontrolę systemów dostępnych na pokładzie CB750. Należący do wyposażenia standardowego system Honda Smartphone Voice Control, po raz pierwszy współpracuje tu zarówno z urządzeniami z Androidem, jak i z iOS. Nowy model otrzymał też w pełni LED-owe oświetlenie z kierunkowskazami, które wyłączają się automatycznie, a ponadto załączają podczas ostrego hamowania, co poprawia bezpieczeństwo kierowcy.

Honda opracowała dla Horneta szeroką gamę oryginalnych akcesoriów – w tym pakiety Sport, Style i Touring – oraz cztery warianty kolorystyczne: Pearl Glare White, Graphite Black, Matte Iridium Gray Metallic oraz Mat Goldfinch Yellow.

Więcej szczegółów na temat modelu CB750 Hornet dostępne pod linkiem.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz