HOT!
Dodano 1 rok temu

BMW CE 04 Vagabund Moto Concept

(2 opinie)

BMW Motorrad przechodzi przez swój złoty wiek w dziedzinie customizacji głównie dzięki BMW Motorrad Heritage R 18 i R nineT, jednak okazuje się, że można stworzyć wyjątkowy projekt oparty na BMW CE 04.

We współpracy z BMW Motorrad Austria w Salzburgu, specjalista ds. customizacji Vagabund Moto GmbH w Graz stworzył BMW CE 04 Vagabund Moto Concept – stylowy i wielofunkcyjny e-skuter oparty na BMW CE 04 przeznaczony do użytku miejskiego.

„Każdy definiuje mobilność przyszłości na swój indywidualny sposób. Dzięki BMW CE 04 Vagabund Moto Concept przedstawiamy teraz nasz własny pomysł na stylowy i wielofunkcyjny miejski e-skuter, który pokazuje, jak indywidualne są potrzeby w zakresie mobilności, tak jak każda osobowość. Nie wymyśliliśmy koła na nowo, ale zmieniliśmy spojrzenie na funkcję. Nazywamy to czerpaniem synergii między funkcjonalnością a estetyką w sposób odpowiedni do codziennego użytku” – mówi Paul Brauchart, założyciel i dyrektor zarządzający Vagabund Moto GmbH, wyjaśniając filozofię stojącą za BMW CE 04 Vagabund Moto Concept.

Ten niecodzienny jednoślad elektryczny ma nie tylko szczególnie atrakcyjną kolorystykę w kolorze białym, ciemnozielonym, beżowym i czarnym, ale także zawiera różne elementy funkcjonalne stworzone w nowoczesnym stylu i ukierunkowane na młodzież. Na przykład przyjazna buźka nie tylko stanowi fascynujący wizualny akcent na piaście przedniego koła, ale pojawia się również na kloszu kierunkowskazów. Pozostała jednak imponująca koncepcja techniczna BMW CE 04 z kluczowymi danymi, takimi jak maksymalna moc 31 kW (42 KM), dynamiczne przyspieszenie od 0 do 50 km/h w 2,6 s, zasięg 130 km (wg. do WMTC) i czas ładowania wynoszący zaledwie 65 minut od 0% do 80% – z opcjonalną szybką ładowarką przy maksymalnym prądzie ładowania.

„W tym projekcie personalizacji bardzo ważne było dla nas podkreślenie ogromnej różnorodności BMW CE 04. Jednocześnie miał to być pojazd, który spodoba się szczególnie młodym, sportowym ludziom w środowisku miejskim i nadal będzie odpowiedni dla każdego typu klienta. Świeży, nowoczesny design CE 04 jest szczególnie zgodny z aspiracjami do sportowego stylu życia” – dodaje Oliver Balzer, szef BMW Motorrad Austria.BMW CE 04 Vagabund Moto Concept otrzymało funkcjonalny kufer centralny jako uzupełnienie standardowego schowka oraz… jak przystało na Austrię, deskę surfingową ze zintegrowanym w pojeździe systemem transportowym – czy to na wycieczkę do nad morze lub do najbliższego jeziora. „Deska surfingowa to nie tylko sprzęt sportowy: to także metafora zrównoważonego miejskiego stylu życia. BMW CE 04 Vagabund Moto Concept łączy pracę, wypoczynek i indywidualny styl, udowadniając, że nie ma sprzeczności między tymi obszarami” – podsumowuje Oliver Balzer.


Podziel się z innymi

Dodaj komentarz