HOT!
Dodano 2 lata temu

28-29 stycznia – dni otwarte z Hondą NT1100

(1 opinia)

28 i 29 stycznia, u autoryzowanych dealerów motocyklowych Hondy odbędą się dni otwarte, podczas których klienci będą mieli szansę po raz pierwszy zobaczyć z bliska model NT1100 – wysokiej klasy, komfortowy, przeznaczony na asfalt motocykl turystyczny zbudowany w oparciu o najnowsze technologie.

NT1100 został wyposażony w sprawdzone rozwiązania z modelu Africa Twin, w tym 8-zaworowy, rzędowy dwucylindrowy silnik SOHC o pojemności 1084 cm3, który poddano modyfikacjom, przede wszystkim pod kątem lepszych przyspieszeń w niskim i średnim zakresie obrotów. Dzięki korzystnej kombinacji maksymalnej mocy 102 KM, osiąganej przy 7250 obr/min i maksymalnego momentu obrotowego 104 Nm, dostępnego przy 6250 obr/min, maszyna płynnie przyspiesza do dozwolonych prędkości autostradowych i cały czas dysponuje zapasem mocy. Dobre osiągi nie zostały jednak okupione wysokim zużyciem paliwa, gdyż na jednym baku o pojemności 20,4 l można pokonać dystans 400 km.

  • Komfortowa, zaawansowana technicznie maszyna na asfalt
  • Sprawdzona jednostka napędowa z modelu Africa Twin
  • 5 trybów jazdy w standardzie
  • Dwusprzęgłowa przekładnia DCT dostępna w opcji

NT1100 oferuje użytkownikowi aż 5 trybów jazdy, a to za sprawą współpracy trzech systemów – elektronicznie sterowanej przepustnicy TBW, kontroli momentu obrotowego (HSTC) oraz kontroli unoszenia przedniego koła (Wheelie Control). Tryby – Urban (standardowy), Rain (zapewniający lepsze panowanie nad pojazdem na mokrych lub śliskich nawierzchniach) oraz Tour (do mocnych przyspieszeń podczas jazdy z pasażerem i bagażem) są już zaprogramowane, a o ustawieniu parametrów dwóch kolejnych decyduje użytkownik. Są one automatycznie zapisywane, więc nie ma potrzeby ponownego konfigurowania parametrów po każdym włączeniu zapłonu. Wyboru trybu jazdy dokonuje się za pomocą przełącznika umieszczonego po lewej stronie kierownicy.

NT1100, jako jedyny motocykl tej klasy, dostępny jest w opcji z dwusprzęgłową przekładnią DCT, która umożliwia zmianę przełożeń bez angażowania kierowcy w ten proces. Jedno ze sprzęgieł wykorzystywane jest podczas ruszania oraz do załączania biegów 1, 3 i 5, drugie – do załączania biegów 2, 4 i 6. Oba sprzęgła są niezależnie sterowane przez własne obwody elektrohydrauliczne i bardzo płynnie przenoszą napęd z jednego biegu na drugi. Skutkuje to mniejszym zmęczeniem kierowcy, szczególnie podczas jazdy w mieście oraz możliwością większego skupienia na drodze. Dodatkowe korzyści to trwałość przekładni, której nie można uszkodzić np. poprzez załączenia niewłaściwego biegu, a także brak możliwości zduszenia silnika. Biegi można również zmieniać manualnie, za pomocą łopatek na kierownicy.

Już w najbliższy piątek i sobotę będzie można osobiście przekonać się o zaawansowaniu technicznym i wysokiej jakości modelu NT1100, z którym Honda powróciła do segmentu maszyn typowo turystycznych, przeznaczonych do przemierzania długich asfaltowych tras.,Podziel się z innymi

Dodaj komentarz