HOT!
Dodano 2 lata temu

Dunlop Mutant dla ponad 140 kolejnych modeli motocykli

(1 opinia)

Dunlop zwiększył ofertę opon Mutant o dwa nowe rozmiary na tył, dzięki czemu ponad 140 modeli motocykli będzie mogło korzystać z osiągów pierwszej na świecie opony typu crossover i jej inteligentnych technologii.

• Dunlop wprowadza na rynek dwa nowe rozmiary opon tylnych Mutant z pionierskiej serii dla motocykli typu crossover.

• Nowe rozmiary opon Mutant pasują do kolejnych 142 modeli, w tym sportowych crossoverów marek Honda, KTM i Kawasaki.

• Hypersportowe prowadzenie w połączeniu z przyczepnością na mokrej nawierzchni i wytrzymałością charakterystyczną dla klasy touring sprawdza się w każdych warunkach.

Dunlop zwiększył ofertę opon Mutant o dwa nowe rozmiary na tył, dzięki czemu ponad 140 modeli motocykli będzie mogło korzystać z osiągów pierwszej na świecie opony typu crossover i jej inteligentnych technologii.

Opona Mutant jest teraz dostępna także w rozmiarach 150/60ZR17 i 160/60ZR17. Obydwa warianty pasują do szerokiej gamy motocykli obejmującej segmenty naked, roadster i crossover.

Ta duża grupa, do której zaliczane są zarówno sportowe modele, jak i maszyny klasy podstawowej, może być teraz wyposażona w ogumienie Dunlop Mutant z innowacyjnym krzyżowym wzorem, który zapewnia wyjątkową przyczepność na mokrej nawierzchni oraz bezpieczeństwo w każdych warunkach jazdy przez cały rok.

Węższy rozmiar tylnej opony – 150/60ZR17 – pasuje do imponującej listy ponad 60 motocykli, w tym KTM RC390, Kawasaki Z400. Nowa specyfikacja Mutant jest odpowiednia również dla maszyn Aprilia, BMW, Honda i SWM, otwierając tym samym możliwości jazdy w każdych warunkach pogodowych dla szerokiej gamy motocykli sportowych klasy podstawowej.

Szersza opona 160/60ZR17 odpowiada na potrzeby 70 modeli motocykli o większej pojemności silnika, takich jak Honda CBR 500R, Triumph Bonneville Speed Twin oraz Kawasaki Ninja 650 i Z650 z 2020 roku, a także Versys 650. W nowych rozmiarach produkt Dunlopa jest również kompatybilny z modelami Husqvarna Vitpilen i Svartpilen 701s oraz KTM 690 SMCR w specyfikacji 2019.

Aprilia, Benelli, CF Moto, Honda, Husqvarna, Kawasaki, KTM, Voge i 20 innych producentów OEM produkuje motocykle, które mogą zostać wyposażone w oba nowe rozmiary.

W oponie Mutant zastosowano kilka technologii Dunlop, co pozwoliło stworzyć produkt tak uniwersalny, jak motocykle, do których jest przeznaczona.

Technologia MultiTread (MT) zwiększa przyczepność boczną podczas pokonywania zakrętów, natomiast kontury przedniej części opony, zaprojektowane z wykorzystaniem technologii Dynamic Front Formula (DFF), poprawiają stabilność i reakcje motocyklisty. Obie technologie są również stosowane w wysokiej klasy produktach szosowych Dunlop, podkreślając sportowe właściwości jezdne opony Mutant.

Ponadto technologia Rayon Ply Casing w mieszance opony zapewnia krótki czas nagrzewania i wzmocnioną trwałość. Dzięki zastosowaniu krzemionki High Surface Area (HSA) i technologii 4 Season, opona Mutant jest przystosowana do jazdy w mokrych i zimnych warunkach.

Te zaawansowane cechy składają się na oponę crossover, która sprawdza się w każdych warunkach, przez cały rok.

„Wprowadzenie dwóch nowych rozmiarów opon tylnych Mutant z pionierskiej serii crossover to ważny krok dla Dunlopa. Nasi inżynierowie zastosowali w tym produkcie wiele przełomowych technologii, aby motocykliści mogli bezpiecznie pokonywać wszystkie warunki i cieszyć się wyjątkową trwałością. Rozszerzenie zasięgu opony Mutant na ponad 140 kolejnych modeli motocykli 26 producentów daje jeszcze większej liczbie użytkowników możliwość korzystania z jej najwyższej wszechstronności, dokądkolwiek jeżdżą.” – Dmitri Talboom, product manager Dunlop Motorcycle w regionie EMEA

Dodaj komentarz