Dodano 6 miesięcy temu

Yamaha Motor Manufacturing Europe S.A.S.

(1 opinia)

Yamaha Motor Europe N.V. ogłasza, że należący w całości do niej europejski zakład produkcyjny w Saint Quentin we Francji, znany wcześniej jako MBK Industrie S.A.S. (MBK), został przemianowany na Yamaha Motor Manufacturing Europe S.A.S. (YMME).

Zmiana nazwy firmy, za zgodą Rady Pracowniczej, z MBK na YMME jest jednym z elementów dalekosiężnej wizji Yamaha Motor i wzmacnia jej zaangażowanie w produkcję na kontynencie europejskim jako trwałą przewagę konkurencyjną.

YMME będzie kontynuować swoją dywersyfikację w kierunku fabryki wieloproduktowej oraz segmentu mobilności elektrycznej. Zakład ten już od wielu lat produkuje flagowe modele Yamahy, takie jak Ténéré 700, MT-125 i XMAX, a także montuje nową gamę rowerów elektrycznych Yamaha i dostosowuje elektryczne jednoślady i pojazdy ATV Yamahy do specyficznych wymagań europejskiego rynku.

Wprowadzenie na rynek Ténéré Extreme i Ténéré Explore w listopadzie ubiegłego roku pokazuje najnowsze możliwości fabryki, a w marcu 2024 r., zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, YMME rozpocznie produkcję jednostek eDrive dla klientów OEM.

Od 1986 roku MBK jest spółką zależną należącą w całości do Yamahy. Droga od Motobécane do MBK Industrie była wspaniałą przygodą, a dziś otwieramy kolejny rozdział pod tytułem Yamaha Motor Manufacturing Europe. Ostateczne włączenie YMME do Yamaha Motor Group wyznacza nową erę w historii fabryki, w której YMME będzie nadal wzmacniać swoją rolę w działalności Yamahy w Europie.


Olivier Prévost, prezes zarządu – Yamaha Motor Europe N.V.
“Z wielkimi emocjami patrzę, jak MBK Industrie ewoluuje w kierunku Yamaha Motor Manufacturing Europe. Pracuję w MBK od 30 lat i przez cały ten czas poświęcałem firmie szczególną uwagę. Działalność operacyjna i asortyment produktów stale się rozwijają, by zapewnić oczekiwany dziś wysoki poziom doskonałości, umożliwiający produkcję flagowych modeli Yamaha w tym zakładzie. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu i wysiłkowi wszystkich pracowników od 40 lat. Chciałbym wyrazić moje uznanie i podziękować im wszystkim. Patrząc w przyszłość, stało się jasne, że nadszedł czas, aby zmienić nazwę na Yamaha Motor Manufacturing Europe. Jest to coś więcej niż tylko symboliczne posunięcie, to wyraz uznania w ramach Yamaha Motor Group oraz wsparcie w rozszerzeniu oferty produktów Yamaha. Jako były pracownik MBK mogę z dumą mogę powiedzieć moim kolegom z YMME, że w końcu wszyscy jesteśmy „pracownikami Yamahy”. Kontynuujmy nasz rozwój, stawiając na lokalną produkcję Yamahy jako trwałą przewagę konkurencyjną!”

Patrice Maciejewski, prezes Yamaha Motor Manufacturing Europe S.A.S.
“Zmiana nazwy MBK na Yamaha Motor Manufacturing Europe jest wyrazem uznania dla wysiłków wszystkich pracowników włożonych w transformację firmy tak, aby mogła ona wytwarzać flagowe modele Yamahy, takie jak rodzina Ténéré o pojemności 700 cm3. Stale porównujemy nasze standardy i metody kontroli jakości z macierzystą fabryką w Iwacie, aby móc osiągnąć podobny poziom jakości. Wierzymy, że nasz zakład w Europie będzie dla Yamahy kluczowym atutem w zakresie e-mobilności, by sprostać wymogom neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w lokalnej produkcji. Dziś, po 100 latach istnienia pod skrzydłami Motobécane i MBK, z dumą możemy całkowicie dołączyć do rodziny Yamahy i zostać pracownikami Yamahy.”


Podziel się z innymi

Dodaj komentarz