Dodano 4 lata temu

Yamaha odporna na COVID-19

(1 opinia)

Yamaha wznawia produkcję w zakładach we Włoszech i we Francji, ponieważ ograniczenia dotyczące koronawirusa zostały złagodzone, a wprowadzone środki bezpieczeństwa są skuteczne.

Firma Yamaha Motor Europe ogłosiła dzisiaj, że produkcja gotowych produktów zostanie wznowiona w poniedziałek 4 maja w fabryce silników Motori Minarelli w Calderara di Reno we Włoszech oraz w fabryce MBK Industrie w Saint Quentin we Francji.

Produkcja w obu zakładach została tymczasowo zawieszona 16 marca, aby zapewnić bezpieczeństwo załóg, przed obowiązkowym zablokowaniem ostatecznie nałożonym w obu krajach w celu zwalczania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Sytuacja była ściśle monitorowana w okresie objętym interwencją, a zamknięcia fabryczne były oceniane co tydzień.

Wznowienie produkcji odbywało się dwuetapowo. Faza pierwsza odbyła się w kwietniu. W ścisłej zgodzie z ograniczeniami obowiązującymi w każdym kraju, w tej początkowej fazie powrócili do pracy tylko ci, którym na to zezwolono, i którzy mogli ćwiczyć i weryfikować możliwość pracy po wdrożeniu nowych procedur bezpieczeństwa COVID-19 w ramach głównego działania środowiska i przygotować fabrykę do pełnego ponownego otwarcia i wznowienia operacji priorytetowych.

Faza druga rozpocznie się 4 maja od stopniowego powrotu do operacji wytwarzania produktu końcowego w obu zakładach, w których praktyki pracy zostaną dostosowane w celu ochrony zdrowia i dobrego samopoczucia pracowników, co pozostaje priorytetem dla Yamaha Motor Europe.

Eric de Seynes, prezes i dyrektor generalny Yamaha Motor Europe:

„Ponowne otwarcie zakładów produkcji motocykli, skuterów i silników, które mamy w Europie, to pozytywna wiadomość w bardzo skomplikowanym okresie, który przeżywamy. Było to możliwe dzięki współpracy ze wszystkimi zaangażowanymi stronami, którym szczerze pragnę podziękować, oraz zapewni naszym pracownikom wszystkie standardy bezpieczeństwa, a także stanowi kluczowy kamień milowy w zakresie wspierania nowych produktów przez naszą sieć dealerów, która w najbliższych tygodniach ponownie uruchomi działalność we wszystkich krajach objętych blokadą, takich jak Włochy (4 maja), Francja i Hiszpania (11 maja).”

Motocyklista trzyma kciuki za sukces.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz