Dodano 13 lat temu

Wodorowy Burgman

(Brak opinii)

Od lutego 2010 roku Suzuki i brytyjska firma Intelligent Energy, która opracowała system zasilania ogniwem paliwowym dla Burgmana, wspólnie uczestniczą w testach skutera na drogach publicznych, prowadzonych pod egidą agendy brytyjskiego rządu (Technology Strategy Board)². Testy z udziałem jednego skutera odbywają się w okolicach Uniwersytetu Loughborough w środkowej Anglii. Wkrótce kolejne egzemplarze Burgmana dołączą do jazd testowych.

Początkowo musiano uzyskiwać pojedyncze homologacje dla wszystkich egzemplarzy Burgmana, by można było wykorzystać je w testach. Otrzymanie homologacji europejskiej (odzwierciedlającej uznanie dla Burgmana za wysoki poziom bezpieczeństwa i funkcjonalności z punktu widzenia ekologii) oznacza, że homologacje krajowe nie są już konieczne.

Skuter Burgman zasilany ogniwem paliwowym powstał na bazie standardowego Burgmana, stworzonego do jazdy po mieście. Kryje w sobie lekkie, kompaktowe, chłodzone powietrzem ogniwo paliwowe i zbiornik na wodór, umieszczony wewnątrz ramy. Prąd wytwarzany przez ogniwo zasila silnik elektryczny. Emitowana do atmosfery jest jedynie para wodna. Suzuki pracuje nad wprowadzeniem Burgmana z ogniwem paliwowym do masowej sprzedaży z uwagi na wyjątkowe zalety tego skutera dla jakości środowiska. Celem Suzuki jest sprawić, by ekologiczne skutery zasilane ogniwem paliwowym stawały się coraz popularniejsze w Europie wraz z rozwojem sieci stacji do tankowania wodoru i innych niezbędnych elementów infrastruktury.

 

1 W Unii Europejskiej pojazd bez homologacji europejskiej musi uzyskać poszczególne homologacje krajowe w każdym państwie, w którym ma być sprzedawany. Homologacja europejska umożliwia jego sprzedaż we wszystkich państwach członkowskich UE.

2 Technology Strategy Bard to brytyjska instytucja rządowa, która promuje innowacje i rozwój produktów oraz usług poprzez inwestycje w opracowywanie nowych technologii.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz