Wyróżnione
Dodano 1 rok temu

Rodzina Yamaha Sport Heritage rośnie w siłę

(Brak opinii)

Od chwili wprowadzenia pierwszych modeli rodzina Yamaha Sport Heritage okazała się prawdziwym hitem wśród kierowców w każdym wieku i o każdym poziomie doświadczenia. Doceniają oni szczególny sposób, w jaki te maszyny łączą autentyczny styl i indywidualność z nowoczesną technologią i sportowymi osiągami.

Seria XSR szybko zyskała status kultowej dla użytkowników, którzy potrafią docenić autentyczny charakter i trudny do podrobienia urok legendarnych poprzedników. Jednak najnowsze XSR700 i XSR900 nie tylko oddają hołd najbardziej znanym modelom Yamahy z przeszłości, ale pod szatą retro skrywają supernowoczesne rozwiązania w silniku, podwoziu i układzie hamulcowym. Innymi słowy w udany sposób łączą najlepsze cechy przeszłości i współczesności.

Yamaha XRS125 Legacy

Rosnąca popularność

Rosnąca sprzedaż modeli Yamaha Sport Heritage w dużej części wynika z panującej mody na przerobione motocykle typu custom. Szczególną zasługę ma tutaj fabryczny program Yard Built zapewniający wsparcie i opiekę niezależnym konstruktorom. Dzięki niemu powstało wiele kreatywnych, specjalnych projektów w całej Europie. Od momentu uruchomienia programu pod jego auspicjami stworzono ponad 60 ekskluzywnych maszyn opartych na produkcyjnych modelach Sport Heritage. Yamaha będzie z całą mocą kontynuować tę inicjatywę zarówno w roku 2022, jak i w kolejnych latach.

Ruch Yard Built pokazał, że standardowy fabryczny motocykl Yamahy jest idealną bazą dla najróżniejszych konstrukcji – od maszyn typu flat tracker, przez scramblery, aż po café racery. Inspirowane najbardziej kultowymi modelami z lat 60-ych, 70-ych i 80-ych ubiegłego wieku oraz wyposażone w ponadczasowe rozwiązania, takie jak szprychowe koła, historyczne barwy i wysokiej jakości podzespoły, Yamahy Yard Built tchnęły ożywczy powiew w scenę customową.

Łącząc w wyjątkowy sposób historyczne wzornictwo z nowymi technologiami, filozofia Faster Sons inspiruje wielu użytkowników do personalizowania swoich motocykli i tworzenia wyjątkowych pojazdów, które odzwierciedlają ich styl życia i równocześnie dodają ekscytujący nowy wymiar do motocyklowego świata. Niektóre z tych elementów estetyki retro, takie jak szprychowe koła, są teraz standardowym wyposażeniem nowego XSR125 Legacy. Podkreślają w ten sposób, że ten stylowy motocykl stanowi idealną symbiozę dumnej przeszłości z technicznymi i designerskimi osiągnięciami teraźniejszości.     

Nowa XSR125 Legacy: idealne ucieleśnienie ducha motocyklizmu

Yamaha stara się budować pełne charakteru motocykle adresowane do jak najszerszego grona odbiorców. Od lipca 1955 roku potrzeby i oczekiwania użytkowników zawsze wyznaczały kierunki rozwoju nowych modeli. To właśnie ta filozofia koncentrowania się na docelowych odbiorcach pozwoliła nam tworzyć legendarne, przełomowe modele, które wielokrotnie zmieniały oblicze motocykli w ciągu ostatnich 70 lat.

Misję firmy można podsumować japońskim słowem „Kando”: opracowywanie produktów dających wewnętrzną satysfakcję, poruszających serce i duszę. Nowa XSR125 Legacy jest doskonałym przykładem wprowadzenia tego motto w życie.

Opracowana na bazie niezwykle udanej XSR125, która zadebiutowała w 2021 roku, XSR125 Legacy ma ten sam silnik 125 cm3 z układem VVA i to samo podwozie. Jednak XSR125 Legacy ma szereg modyfikacji stylistycznych, które zmieniają charakter motocykla, nadając mu niepowtarzalny, całkowicie indywidualny wygląd neo-retro.

W efekcie nowy model zyskał zupełnie inną sylwetkę i własną osobowość, która podkreśla więź z Yamahami z przeszłości, równocześnie bardzo silnie trzymając się etosu marki Sport Heritage: „Zainspirowany przeszłością, zaprojektowany z myślą o przyszłości”. XSR125 Legacy powstała z myślą o wszystkich użytkownikach – początkujących, doświadczonych i wracających do dwóch kółek po dłuższej przerwie – którzy potrafią docenić klasyczne linie, ale oczekują supernowoczesnych technologii w silniku i podwoziu, które zapewnią wrażenia z jazdy na wysokim poziomie.

Lekkie szprychowe koła

XSR125 Legacy ma szereg specyficznych rozwiązań, które wspólnie bardzo harmonijnie tworzą maszynę o wyjątkowym charakterze doskonale trafiającą w gusta miłośników ponadczasowego stylu. Lekkie szprychowe koła przypominają wzory stosowane w pionierskich maszynach wyścigowych Yamahy z lat 60-ych i 70-ych ubiegłego wieku. To w dużej mierze właśnie dzięki nim ten nowy model z rodziny Sport Heritage wygląda tak autentycznie.

Obręcze kół w kolorze złotym

Klasyczne szprychowe koła XSR125 Legacy mają pięknie wykończone obręcze lakierowane na złoto, co podkreśla doskonałą jakość wykonania motocykla oraz wyraźnie nawiązuje do kultowych modeli Yamahy z minionych lat.

Zestawienie szprychowych kół i złotych obręczy z całkowicie czarną kolorystyką reszty motocykla nadaje temu modelowi neo-retro ze 125-centymetrowym silnikiem niepowtarzalny, ponadczasowy charakter, który doskonale wyraża ducha filozofii Faster Sons.

Dedykowane kolory i grafiki

Nowo opracowana grafika jest teraz spójna z wyglądem większych modeli XSR i podkreśla rodzinne powiązania wszystkich motocykli spod znaku Sport Heritage. Złote i srebrne paski podkreślają klasyczny kształt zaokrąglonego zbiornika paliwa, natomiast minimalistyczna złota grafika na panelach bocznych komponuje się ze złotymi obręczami.

Zbiornik paliwa, panele boczne i błotniki utrzymano w malowaniu Historic Black, natomiast lakierowane na czarno rama Deltabox, wahacz, widelec upside-down i osłony silnika nadają modny, stonowany wygląd idealnie pasujący do charakteru tej maszyny z silnikiem 125 cm3.

Wyczynowe opony Metzeler Karoo

Nowe szprychowe koła modelu XSR125 Legacy otrzymały ciekawie wyglądające opony Metzeler Karoo pozwalające maksymalnie wykorzystać możliwości tego lekkiego przedstawiciela rodziny Faster Sons w dostarczaniu ekscytujących wrażeń z jazdy. Klockowy bieżnik doskonale pasuje do charakteru przedstawiciela rodziny Sport Heritage, który świetnie się prowadzi w najróżniejszych sytuacjach.

2-częściowa aluminiowa osłona tłumika

Modele XSR Sport Heritage słyną z dbałości o szczegóły i stosowania wysokiej jakości podzespołów. Nowa XSR125 Legacy kroczy wiernie tym szlakiem. Ten lekki motocykl z linii Faster Sons przykuwa wzrok nie tylko pięknie wykonanymi aluminiowymi mocowaniami i wykończeniem, ale również 2-częściową aluminiową osłoną tłumika podkreślającą sportowe aspiracje.

Charakterystyczna sylwetka XSR

Patrząc z boku, widać wyrazistą poziomą linię, która jednoznacznie wskazuje na korzenie XSR125 Legacy. Wyjątkowa kombinacja szprychowych kół i wyprostowanej pozycji podczas jazdy, a także w pełni odsłonięta konstrukcja mechaniczna i wygląd nakeda z pewnością trafią do serca każdego nowego i doświadczonego motocyklisty, który ma sprecyzowane oczekiwania względem swojego motocykla.

Najlepszy w swojej klasie silnik 125 cm3 o mocy 15 KM

XSR125 Legacy jest napędzana przez jeden z najbardziej cenionych i udanych silników w kategorii 125 cm3. Ta mocna i niezawodna 4-zaworowa chłodzona cieczą jednocylindrowa jednostka o pojemności 125 cm3 spełniająca normę Euro5 ma taką samą konstrukcję, jak w modelach MT-125 Hyper Naked i R-125 Supersport. Rozwijając moc 15 KM (11 kW), czyli maksimum dozwolone dla prawa jazdy kategorii A1, spisuje się świetnie pod każdym względem.

Jednym z kluczowych zastosowanych rozwiązań technologicznych jest opracowany przez Yamahę system zmiennych faz rozrządu Variable Valve Actuation (VVA), który zapewnia wysoki moment obrotowy w niskim oraz doskonałe osiągi w górnym zakresie obrotów. Dzięki temu XSR125 Legacy doskonale sobie radzi w najróżniejszych sytuacjach – od całkiem dynamicznej jazdy autostradami po wolniejsze pokonywanie bocznych dróg, a zapas momentu obrotowego gwarantuje przyspieszenia na odpowiednim poziomie.

Widelec upside-down z goleniami o średnicy 37 mm

Lakierowany na czarno tak jak rama i silnik, widelec upside-down z 37-milimetrowymi goleniami nawiązuje do nowoczesności w tym modelu w stylu neo-retro. Obecność takich rozwiązań imponuje i zaskakuje przy tak atrakcyjnej cenie XSR125 Legacy. Widelec zapewnia precyzję prowadzenia oraz skuteczne wygładzanie nierówności zarówno na górskich serpentynach, w miejskim ruchu, jak i na lokalnych drogach podczas weekendowych wyjazdów.

Lekka i wytrzymała rama Deltabox

Legendarna rama Deltabox, opracowana przez Yamahę po raz pierwszy dla prototypowych motocykli z wyścigowego cyklu Grand Prix, gwarantuje precyzyjne pokonywanie zakrętów i budzącą zaufanie stabilność podczas jazdy na wprost, dzięki czemu kierowca może w pełni wykorzystać potencjał najlepszego w swojej klasie silnika o mocy 15 KM (11 kW). Kompaktowy rozstaw osi wynoszący 1330 mm oraz kanapa na bardzo rozsądnej wysokości 815 mm sprawiają, że XSR jest bardzo zwinny i ma świetną ergonomię. W efekcie motocykl nadaje się dla bardzo szerokiego grona użytkowników: nowicjuszy, doświadczonych i wracających do jednośladów po latach.

Efektowne oświetlenie LED 

Kolejnym przykładem udanego połączenia ponadczasowego stylu retro z nowoczesnymi technologiami w modelu XSR125 Legacy jest zaawansowane oświetlenie. Przedni reflektor ma klasyczną okrągłą zewnętrzną obudowę skrywającą dodatkowo światło pozycyjne, ale dzięki technologii LED emituje snop mocnego światła rozświetlającego nawet najczarniejszą noc. Z kolei niewielka tylna lampa podkreśla lekki i elegancki profil tej smukło i sportowo stylizowanej części nadwozia.

Główne funkcje

 • Lekkie szprychowe koła z obręczami w złotym kolorze
 • Dedykowane kolory i grafika
 • Opony Metzeler Karoo z klockowym bieżnikiem
 • 2-częściowa aluminiowa osłona tłumika
 • Charakterystyczna sylwetka
 • Najlepszy w swojej klasie silnik 125 cm3 o mocy 15 KM, który spełnia normę EURO5
 • Widelec upside-down 37 mm
 • Naturalna wyprostowana pozycja podczas jazdy
 • Okrągły reflektor LED i tylne światło LED
 • Lekka i wytrzymała rama Deltabox
 • Lekkie prowadzenie i duża stabilność
 • Błotniki pomalowane w dopasowanym kolorze
 • Lekko stopniowana kanapa
 • Wysokiej jakości wykonanie i wykończenie z aluminiowymi elementami
 • Okrągły licznik LCD w stylu retro
 • Najlepszy model Yamaha Faster Sons o pojemności 125 cm3
 • Idealny zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych, czy wracających do jazdy motocyklistów

Kolory XSR125 Legacy, dostępność i cena

XSR125 Legacy będzie oferowany w kolorze Historic Black ze złotymi obręczami kół, a do salonów trafi w czerwcu 2022 roku. Cena różni się w zależności od kraju. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z krajowym dystrybutorem Yamaha.

Oryginalne akcesoria Yamaha i odzież Faster Sons

Yamaha opracowała szeroką gamę oryginalnych akcesoriów, dzięki którym każdy właściciel XSR125 Legacy może łatwo spersonalizować swój motocykl. Oprócz szerokiej gamy indywidualnych akcesoriów, takich jak wydech Akrapovič, nakładka na zbiornik paliwa, szyby, bagażniki, ochraniacze itd., Yamaha przygotowała również trzy oryginalne zestawy akcesoriów – pakiety Racer, Street i Tracker.

Klienci mogą zamówić wybrany pakiet lub pojedyncze akcesoria jeszcze przed odbiorem swojego nowego XSR125 Legacy, a następnie zlecić ich zamontowanie u dealera Yamahy.

Linia odzieży Yamaha Faster Sons, stworzona w celu uzupełnienia gamy motocykli Sport Heritage, obejmuje stylowe koszulki, bluzy, skórzane kurtki, czapki z daszkiem, naszywki i inne elementy, które zostały zaprojektowane tak, aby pasowały do ponadczasowego wyglądu maszyn z serii XSR.

Aplikacja MyGarage

Dzięki aplikacji Yamaha MyGarage dostępnej na smartfona lub laptop łatwo stworzysz własny wirtualny XSR125 Legacy z gamą oryginalnych akcesoriów, nie ruszając się przy tym z domu. Bezpłatna aplikacja pozwala użytkownikom dodawać i usuwać akcesoria, aby stworzyć swoją idealną wersję XSR125 Legacy, a efekt końcowy można oglądać w 3D pod każdym kątem.

Aplikacja MyGarage eliminuje zgadywanie jak dane akcesoria będą wyglądać na motocyklu, a stworzony własnoręcznie projekt można wysłać mailem do wybranego dealera Yamahy, który zgodnie z nim skonfiguruje nowy motocykl.                                                           

Aby uzyskać pełne informacje na temat oryginalnych akcesoriów i odzieży Yamaha lub aplikacji MyGarage, odwiedź stronę www.yamaha-motor.eu

MyRide

Darmowa aplikacja Yamaha MyRide umożliwia użytkownikom XSR125 Legacy czerpanie większej przyjemności z jazdy oraz dostęp do większej ilości informacji. Aplikacja, dostępna na urządzenia z systemem iOS i Android, śledzi i zapisuje każdą przebytą trasę, a także umożliwia użytkownikom tworzenie własnych historii i dodawanie zdjęć, które można udostępniać w mediach społecznościowych. MyRide umożliwia również przeglądanie wszystkich statystyk jazdy, w tym całkowitego dystansu, wysokości, prędkości maksymalnej, prędkości średniej, przyspieszenia i kąta pochylenia motocykla. Te dane możesz zachować dla siebie lub porównać z innymi użytkownikami.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz