HOT!
Dodano 4 lata temu

Nowa Yamaha MT-03 — poczuj, jak to jest być mistrzem momentu obrotowego

(3 opinie)

Wprowadzając w 2013 roku na rynek kultowy MT-09, Yamaha zapoczątkowała nową erę w świecie motocykli. Kolejne modele z mrocznej serii Hyper Naked szybko zyskały status bestsellerów, a sama filozofia Dark Side of Japan zdobyła międzynarodową sławę i przyciągnęła nową społeczność motocyklistów. Symbolizuje ona silną więź z japońskimi korzeniami Yamahy, reprezentuje wartości marki w zakresie emocjonujących przeżyć związanych z niezrównanymi osiągami, jak również uwydatnia niekonwencjonalny charakter kierowców MT, którzy podczas jazdy stają się prawdziwymi mistrzami momentu obrotowego (Master of Torque – MT).

Hyper Naked i seria MT 

Tworząc pierwszy model z gamy MT, Yamaha wyraźnie pokazała intencję zbudowania jednośladu przeznaczonego dla kierowców, którzy poszukują nowego sposobu na wyrażenie siebie.

Był to jednak zaledwie początek — wkrótce nastąpił szybki rozwój segmentu Hyper Naked, w którym pojawiły się kolejne modele o pojemnościach od 125 aż do 1000 cm3. W efekcie kierowcy zyskali możliwość przesiadania się na motocykle o wyższych osiągach w ramach gamy MT wraz ze zdobywanym doświadczeniem. Najbardziej zaawansowane modele, takie jak sportowe wersje MT-09SP i MT-10SP czy MT-10 Tourer Edition, spełniają specyficzne potrzeby najbardziej wymagających klientów i zapewniają jeszcze wyższy poziom emocji. W ciągu ostatnich 6 lat europejscy dealerzy sprzedali ponad 241 000 motocykli z gamy MT.

Segment Hyper Naked jest bezustannie doskonalony, co widać na przykładzie najnowszego modelu MT-03. Radykalny, agresywny wygląd, zaawansowane rozwiązania techniczne oraz wyższa ogólna specyfikacja to cechy, dzięki którym ten model jest jeszcze bardziej w stylu MT.

Nowy MT-03. Mroczna Błyskawica. 

Zaawansowany silnik, łatwe prowadzenie i minimalistyczny wygląd sprawiają, że nowy model MT-03 w pełni oddaje charakter i stylistykę gamy MT.

Bezkompromisowy wygląd, najlepszy w swojej klasie 2-cylindrowy silnik oraz nowoczesne zawieszenie zapewniające precyzyjne prowadzenie i wyjątkową zwrotność — to cechy, dzięki którym MT-03 stanowi najlepszy wybór dla kierowców, którzy chcą dołączyć do rodziny MT. Model ten jest również jednym z najbardziej atrakcyjnych motocykli dla kobiet i mężczyzn gotowych na swój pierwszy w pełni wymiarowy jednoślad.


Agresywna stylistyka serii MT nowej generacji 

Yamaha MT-09 wprowadziła na ulice Europy odważną i dynamiczną stylistykę. Dzięki nieosłoniętemu nadwoziu, przesuniętemu do przodu środkowi ciężkości, zachwycającej liniowej charakterystyce przyrostu momentu obrotowego i wyjątkowej zwrotności pierwszy Hyper Naked Yamahy odniósł natychmiastowy sukces, zapoczątkowując nowy trend. 

To samo sportowe DNA, które przyczyniło się do europejskiego sukcesu trzycylindrowego MT-09, zostało wykorzystane przy tworzeniu nowego MT-03.

Dynamiczna konstrukcja ze środkiem ciężkości przesuniętym do przodu

Unikalna konstrukcja, charakteryzująca się kompaktową strefą silnika, nadaje modelom MT Yamahy bezkompromisowy i agresywny charakter, który wyróżnia je na tle pozostałych motocykli. Masa scentralizowana w przedniej części, szeroka, profilowana nakładka na 14-litrowy zbiornik paliwa oraz minimalistyczne owiewki nowego modelu wydobywają silny charakter, z jakiego słynie seria MT. 

Dwusoczewkowe światła pozycyjne ustawione pod kątem i reflektor LED

Yamaha MT-03 2020 odzwierciedla charakter rodziny MT w jeszcze większym stopniu dzięki nowemu, agresywnemu obliczu, które podkreślają ustawione pod kątem dwusoczewkowe światła pozycyjne.

Przyciągają one uwagę i nadają nowemu MT-03 groźny wygląd. Niewielki, lecz mocny reflektor LED jest umieszczony centralnie i schowany pod przednią owiewką. Dzięki minimalistycznej konstrukcji zapewniającej mocne oświetlenie nowy model jest wyjątkowy i charyzmatyczny, a jego stylistyka — odważna i nowoczesna.

Smukłe, lekkie kierunkowskazy LED doskonale pasują do świateł pozycyjnych oraz reflektora i dobrze komponują się z agresywnym stylem MT-03.

Zaawansowany technicznie, 2-cylindrowy silnik o pojemności 321 cm3

Sercem najnowszego Hyper Nakeda jest jedna z najbardziej zaawansowanych jednostek napędowych w swojej klasie. 2-cylindrowa konfiguracja zapewnia znacznie płynniejsze działanie przy niższych obrotach w porównaniu z niektórymi modelami jednocylindrowymi.

Podzespoły obejmują nawęglane korbowody i lekkie, odporne na wysoką temperaturę, kute tłoki, których niska masa redukuje wibracje i skraca czas reakcji przepustnicy, a w pełni aluminiowe cylindry DiASil zapewniają doskonałe rozpraszanie ciepła i mniejsze straty mocy.

Nowy widelec upside-down z lagami o średnicy 37 mm

Jedną z najważniejszych modyfikacji technicznych w wersji na rok 2020 jest zastosowanie widelca upside-down, który zapewnia większą precyzję prowadzenia podczas hamowania, przyspieszania i pokonywania zakrętów, dzięki czemu nowy MT-03 należy do najmocniejszych i najbardziej ekscytujących maszyn w klasie A2. Dzięki złotym lagom o średnicy 37 mm, agresywnej przedniej owiewce z dwusoczewkowymi światłami pozycyjnymi ten lekki model klasy premium wygląda jak MT o znacznie większej pojemności.

Długi wahacz z nowymi ustawieniami amortyzatora

Yamaha po raz pierwszy wprowadziła koncepcję wydłużonego wahacza w supersportowym modelu YZF-R1. Dziś ta sama technologia została zastosowana w MT-03. Asymetryczny wahacz o długości 573 mm zapewnia niezwykłą sterowność podczas hamowania, pokonywania zakrętów i przyspieszania, a ulepszone obciążenie wstępne amortyzatora i tłumienie wstrząsów oraz sztywniejsza tylna sprężyna dodatkowo poprawiają właściwości jezdne motocykla.

Lekka, kompaktowa rama

Lekka rama rurowa wykonana ze stali zapewnia optymalną sztywność, która przekłada się na doskonałą zwrotność i lekkość motocykla. Dzięki wykorzystaniu silnika jako elementu nośnego inżynierowie Yamahy byli w stanie maksymalnie ograniczyć masę podwozia. Zamontowanie nowego widelca upside-down z lagami o średnicy 37 mm oraz ulepszonego tylnego zawieszenia sprawiło natomiast, że model na sezon 2020 dostarcza niezwykle ekscytujących przeżyć sportowych.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz