Dodano 12 lat temu

Kuba Przygoński zwycięża w prologu Rally Merzouga

(Brak opinii)

W rajdzie Merzouga poza Polakami startują między innymi: tegoroczny Mistrz Świata FIM – Heldr Rodrigues, Jordi Viladoms oraz Paolo Ceci.

 

Rajd składa się z pięciu etapów. Łączna trasa liczy 1037 kilometrów, a tylko jeden odcinek specjalny poprzedzony zostanie dojazdówką. Start ORLEN Team w rajdzie jest elementem sesji treningowej przed zbliżającym się rajdem Dakar. Po zakończeniu odcinków specjalnych zawodnicy ORLEN Team codziennie szkolą dodatkowo uczestników wyprawy MotoMaroko z zakresu technik jazdy w terenie.

 

Wczorajszy prolog został rozegrany po zmroku. Trasa została wytyczona w bardzo efektowny sposób i oświetlona za pomocą pochodni, które robiły niesamowite wrażenie. W rajdowej rywalizacji wzięła udział część uczestników wyprawy MotoMaroko. Była to dla nich pierwsza konfrontacja w takich warunkach. Motocykliści poradzili sobie dobrze zarówno z trasą jak i sprzętem – KTM 690 i wszyscy dotarli do mety odcinka specjalnego.

 

Przed przystąpieniem do ścigania w rajdzie uczestnicy odbyli pierwszy trening pod okiem Kuby Przygońskiego. Jego tematem przewodnim było podnoszenie motocykla w trudnym terenie. Wideo można zobaczyć tu:

 Podziel się z innymi

Dodaj komentarz