Dodano 12 lat temu

Ryan Dungay drugi w Las Vegas

(Brak opinii)

Ryan był obrońcą tytułu z roku 2010. Po siedemnastu rundach rozegranych w tym sezonie strata punktowa zawodnika ścigającego się na Suzuki RM-Z 450 do pierwszego w klasyfikacji generalnej Ryana Villopoto, wyniosła tylko dziesięć punktów! Gdyby nie awaria łańcucha w wyścigu numer pięć w Anaheim, Dungay obroniłby mistrzostwo.

 

Wyścig główny pokazał prawdziwego ducha walki Dungaya. O zwycięstwo walczyło aż czterech pretendentów.  Początkowo prowadzenie objął James Stewart (Yamaha), ale po kilku okrążeniach upadł. Następnie na czele stawki pojawił się Ryan Villopoto (Kawasami), za nim Chad Reed (Honda) i odrabiający straty po nie najlepszym starcie Ryan Dungay (Suzuki). Chwile później Reed wyprzedził zawodnika Kawasaki, a  potem to samo zrobi Dungay. Ostatecznie Dungay dojechał drugi, a za nim Villopoto.

Kolejne, trzynaste miejsce na podium w sezonie 2011 oznaczało tytuł Drugiego Wice-Mistrza Świata dla zawodnika i zespołu Suzuki. 

Ryan Dungay – drugi w Las Vegas:

Podsumowując, był to dobry dla nas weekend. Od treningów dobrze jeździło mi się w Vegas, zająłem drugie miejsce w swoim biegu kwalifikacyjnym, dzięki czemu startowałem do wyścigu głównego z dobrej pozycji. Start w finale nie wyszedł mi najlepiej i to jest element, nad którym musze jeszcze popracować. Ale w wyścigu byłem bardzo szybki, regularnie przesuwałem się do przodu, aż do miejsca drugiego. Choć udało mi się w końcówce dogonić Reeda, to nie znalazłem sposobu by go wyprzedzić.

 

Wielkie podziękowania należą się mojemu zespołowi Rockstar Makita Suzuki i mojej rodzinie. Oni najbardziej mi pomagali i wspierali w ciągu tego sezonu. Bez nich i mojej fantastycznej RM-Z 450 nie byłbym w stanie osiągnąć tego, co osiągnąłem. To był długi ciężki sezon, z którego możemy wyciągnąc wiele nauki na przyszłość. Teraz już czekają nas zawody motocrossowe, więc te dwa tygodnie poświecę wraz z zespołem na przygotowania. Również tam chcemy wygrywać!”.

O FIM/AMA SX:

SX to skrót od Supercross. Są to zawody motocrossowe, które rozgrywane są w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w krytych halach i stadionach. Mają rangę Mistrzostw Świata, a seria Supercross dzieli się na dwie podklasy: ‘450’cc SUPERCROSS’, w której ścigają się motocykle czterosuwowe o pojemności do 450’cc oraz ‘LITES 250’cc’ gdzie czterosuwy mają pojemność do 250’cc. Klasa Lites dzieli się na konferencje wschodnią i zachodnią (East / West).

 

Pierwszy wyścig motocrossowy w USA na krytej arenie odbył się w 1972 roku. Suzuki od początku było jednym z głównych graczy nowej kategorii. W 1978 roku fabryka Suzuki podpisała kontrakt z Markiem Barnettem, który oprócz trzech mistrzostw krajowych wywalczył także, w 1981 roku, mistrzostwo AMA Supercross.

W sezonie 2011 tytułu Mistrza Świata kategorii FIM/AMA Supercross broni Ryan Dungay, który ściga się na motocyklu Suzuki RM-Z 450.

 

 

 

Supercross 450’cc wyścig finałowy Las Vegas:

1. Chad Reed – HON
2. Ryan Dungey – SUZ
3. Ryan Villopoto – KAW
4. Chris Blose – KAW
5. Andrew Short – KTM
6. Jake Weimer – KAW
7. Austin Stroupe – YAM
8. Nick Wey – YAM
9. Kyle Regal – YAM
10. Tye Simmonds – KTM
11. T Bowers – KAW
12. W Peick – YAM
13. Davi Millsaps – YAM
14. Michael Byrne – SUZ
15. James Stewart – YAM

 

Supercross 450’cc klasyfikacja generalna -punkty:

1. Ryan Villopoto – 338
2. Chad Reed – 334
3. Ryan Dungey – 328
4. James Stewart – 301
5. Trey Canard – 255
6. Andrew Short – 230
7. Kevin Windham – 207
8. Davi Millsaps – 180
9. Justin Brayton – 155
10. Nick Wey – 152

Dodaj komentarz