Dodano 12 lat temu

Przygoński zdekasował rywali w 3 etapie rajdu Tunezji

(Brak opinii)

Dąbrowski umocnił swoje prowadzenie w klasie Open – dużych motocykli powyżej 450 cm3.

 

Dziś zawodnicy przejechali trasę o długości 206 kilometrów biegnącą do Ksar Ghilane Sud pierwotnie zaplanowaną na dzień poprzedni. Wczoraj motocykliści nie wyjechali na odcinek specjalny z powodu ograniczającej widoczność burzy piaskowej. 

 

Kuba Przygoński czuje się już lepiej pomimo zapalenia oskrzeli. Wpływ choroby jest jeszcze odczuwalny jednak na trasie daje z siebie wszystko. Zawodnik ORLEN Team przez większość etapu kontrolował swoich rywali wyznaczających trasę. Zaatakował dopiero po ostatnim punkcie pomiaru czasu i objął prowadzenie.

 

Jechaliśmy po świeżych wydmach nasypanych przez wczorajszą burzę piaskową. Był bardzo miękki piach. Wydmy nie były zbyt wysokie – około trzech metrów. Najlepszą metodą by je pokonywać było skakać, to najszybszy sposób. Spędziłem większość odcinka w powietrzu. Pod koniec OSu dogoniłem Lopeza i Rodriguesa, ścigaliśmy się do ostatniego kilometra. Udało mi się zwyciężyć z czego się bardzo cieszę   – powiedział Jakub Przygoński.

 

Dobrym tempem pojechali również pozostali zawodnicy ORLEN Team, którzy trzymają pozycje w czołówce.

 

Etap bardzo trudny, typowo piaszczysty. Wystartowaliśmy wcześnie rano. Organizator musiał skrócić odcinek specjalny o około 10 kilometrów. Inaczej zabrakłoby nam paliwa. Jechaliśmy bardzo wolno po ekstremalnie kopnym piachu, na pierwszym drugim biegu. Było ciężko, nawigacja była również wymagająca. Jechaliśmy około trzy i pół godziny 200 kilometrów, więc średnia była bardzo mała  – komentował Jacek Czachor.

 

Słabsi zawodnicy mogą mieć problem z ukończeniem tego etapu. Na trasie było mnóstwo kopnych, urwanych wydm, na których praktycznie nie można było rozwinąć prędkości. Jechało się naprawdę ciężko, ale przejechałem etap dobrym tempem i umocniłem pozycję w klasie Open – dodał Marek Dąbrowsk.

 

Wyniki etap III Rajd Tunezji

 

  1. Przygoński     3:11:54
  2. Lopez              +1’42
  3. Rodrigues       +3:46
  4. Viladoms        +8’40
  5. Czachor          +15’47
  6. Dąbrowski      +16’20

Klasyfikacja generalna:

1. Jakub Przygoński (Polska) 7:07.10

2. Helder Rodrigues (Portugalia) strata 0.31

3. Chaleco Lopez (Chile) 1.36

4. Jacek Czachor (Polska) 28.54

5. Marek Dąbrowski (Polska) 31.20

 

Zobacz 2 etap Drugi etap Rajdu Tunezji odwołany

 

Zobacz 1 etap Rajd Tunezji: ORLEN Team w czołówce


Dodaj komentarz