Dodano 4 lata temu

Lato pod znakiem zwycięstw zawodników Dunlopa w wyścigach drogowych

(2 opinie)

15 triumfów w wyścigach drogowych 2019 dzięki technologii Dunlopa.

Peter Hickman osiągnął 100% wskaźnik zwycięstw w Grand Prix Ulsteru.

Sukces Lee Johnstona w North West 200.

Derek Sheils zdobył tytuł Irish Road Racing.    

Isle of Man TT, Grand Prix Ulster i North West 200 były areną intensywnych zmagań dla Dunlopa. Wysiłki inżynierów marki zostały nagrodzone. Motocykliści korzystający z ogumienia brytyjskiego producenta aż 15 razy stawali na najwyższym stopniu podium. Inwestycja w ciągły rozwój opon zaowocowała także osiemnastoma rekordami wyścigów i okrążeń.

North West 200

Odbywający się na 14-kilometrowym torze drogowym, ciągnącym się pomiędzy miastami Portstewart, Coleraine i Portrush w Causeway Coast i Glens, North West 200 jest jednym z najszybszych wyścigów na świecie. Zawodnicy osiągają prędkość nawet 320 km/h.

Jadący w barwach Dunlopa Lee Johnston rozpoczął North West 200 wspaniałym zwycięstwem w klasie Supersport. Swoją cegiełkę dołożył triumfator wielu wyścigów szosowych Peter Hickman, który odniósł sukces w klasie Superstock.

Isle of Man TT

Jako flagowa impreza wyścigów szosowych, wyścigi TT były najważniejszym sukcesem Dunlopa w sezonie 2019. Prawie trzy czwarte zwycięzców rywalizacji Isle of Man TT 2019 korzystało z opon brytyjskiej marki.

Peter Hickman w pełni wykorzystał możliwości ogumienia Dunlopa wygrywając Superstock, Supersport i Superbike TT, natomiast Lee Johnston odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Isle of Man TT w klasie Supersport. Brytyjki producent przyczynił się też do sukcesu Michaela Ruttera w wyścigu motocykli elektrycznych TT Zero, zarazem umacniając swoją dominującą pozycję w tej klasie. Tym samym Dunlop odniósł największy sukces spośród wszystkich dostawców opon na Isle of Man TT 2019.

Grand Prix Ulsteru

Brytyjska marka kontynuowała sukcesy również na Grand Prix Ulster, gdzie Hickman odniósł bezprecedensowe siedem zwycięstw w siedmiu startach.

Pochodzący z Burton upon Trent, zawodnik utorował sobie drogę do sukcesów osiągając wysokie tempo i ustanawiając motocyklem BMW Smith S1000RR nowy rekord okrążenia (220 km/h) wokół 12-kilometrowego toru Dundrod. Wynik ten był o 2,6 sekundy lepszy od poprzedniego rekordu i o prawie 2 km/h szybszy od rekordu TT wynoszącego niecałe 218 km/h. W ten sposób tor w Ulsterze stał się „najszybszym torem wyścigowym na świecie” po wieloletniej rywalizacji z torem TT.

Ponadto Derek Sheils wygrał mistrzostwa Irish Road Racing Superbike, po podwójnym zwycięstwie w Munster 100 Road Races przed Grand Prix Ulsteru. Było to ukoronowanie tygodni wybitnych sukcesów Dunlopa.

Pat Walsh, ekspert Dunlop Road Racing, stwierdził: „Dzięki ścisłej współpracy zespołów i zawodników, którzy pomagali nam w opracowaniu najlepszych opon na drogę mieliśmy genialne lato. Teraz koncentrujemy uwagę na Manx GP, Classic TT i pomagamy naszym partnerom przygotować się do tradycyjnego sezonu wyścigów drogowych Macau GP, który odbędzie się w listopadzie.”

Asortyment opon Dunlopa został zaprojektowany tak, aby sprostać wymaganiom szybkich torów wyścigowych, gdzie zawodnicy osiągają prędkość 320 km/h. Linia opon slick KR była wykorzystywana w wyścigach Superbike, natomiast w klasach Superstock motocykliści mogli zastosować ogumienie Dunlop D213 GP Pro, które zostało specjalnie zaprojektowane, aby zapewnić najlepsze osiągi na codziennych nawierzchniach, podobnych do trzech kultowych torów wyścigowych. D213 GP Pro została opracowana, aby zagwarantować motocyklistom pewność siebie przy dużych prędkościach i kontrolę podczas gwałtownego hamowania. Rzucający się w oczy, przełomowy wzór w kształcie płetwy zapewnia krótszy czas nagrzewania, co pozwala jechać szybciej od samego początku. Opona stała się ulubionym wyborem zaawansowanych uczestników dni otwartych na torze i jest flagowym modelem Dunlop w linii opon hypersportowych, która obejmuje również GP Racer D212 do regularnego użytkowania na torze oraz SportSmart TT do jazdy po drogach i torach.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz