Dodano 6 lat temu

ORLEN Team na starcie Rallye OiLibya Maroc

(Brak opinii)

Na starcie tegorocznej edycji Rallye OiLibya Maroc tradycyjnie zobaczymy czołówkę najlepszych kierowców cross country na świecie. Swój udział w ostatnim sprawdzianie przed Dakarem potwierdzili m.in.: Carlos Sainz, Mikko Hirvonen, Cyril Despres, Vladimir Vasiliev oraz zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata FIA, Nasser Al-Attiyah. Kuba Przygoński, który rok temu po raz pierwszy jako kierowca rywalizował na marokańskich wydmach, wraca na Saharę, żeby szlifować formę przed najtrudniejszym rajdem na świecie.

 

„Rajd w Maroku to sprint w porównaniu do Dakaru, dlatego od startu musimy zachować koncentrację i utrzymać dobre tempo jazdy. Za mną kilkanaście miesięcy startów z najlepszymi kierowcami na świecie. Liczę, że w tym roku w Rallye OiLibya Maroc powalczę o wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej” – powiedział Kuba Przygoński. „Samochód w ciągu roku przeszedł kilka znaczących modyfikacji zawieszenia m.in. inaczej została rozłożona masa, co wpływa na bardziej precyzyjne prowadzenie auta.” – dodał kierowca ORLEN Team.

 

Kuba Piątek po kilku miesiącach rehabilitacji i treningów ponownie melduje się na pustyni. Absolwent Akademii ORLEN Team udziałem w Rallye OiLibya Maroc wkracza w decydującą fazę przygotowań do przyszłorocznego Dakaru.  

 

Po kontuzji odniesionej podczas kwietniowego rajdu Qatar Sealine nie ma już śladu. Ostatnie tygodnie poświęciłem na intensywne przygotowania fizyczne i treningi motocyklowe. Wracam do wyczynowego sportu silniejszy i dodatkowo zmotywowany. Rajd w Maroku traktuję jako sprawdzian przed najważniejszą imprezą w sezonie. Chce zobaczyć nad czym jeszcze muszę popracować w kontekście zbliżającego się Dakaru” – powiedział  Kuba Piątek. „Wszyscy wiemy jak ważnym etapem przygotowań jest pustynny maraton w Maroku. To ostatnie wieloetapowe zawody w tym roku, na których można zmierzyć się z najlepszymi riderami cross country na świecie.” –  dodał absolwent Akademii Młodych Talentów ORLEN Team.

 

Na trasie Rallye OiLibya Maroc rywalizować będzie, aż dziesięciu Polaków. Oprócz zawodników ORLEN Team w Maroku zobaczymy załogę samochodową w składzie Aron Domżała i Szymon Gospodarczyk, motocyklistów Pawła Stasiaczka i Adama Tomiczka, pilota Bartosza Momota, dwóch mechaników pokładowych Michała Wrzosa i Dariusza Rodewalda oraz quadowca Rafała Sonika. Rajd zostanie rozegrany w pięciodniowej formule. Zawodnicy pokonają trasę o łącznej długości 1885 km, z czego odcinki specjalne tegorocznej edycji stanowią 1317 km.

 

Punktacja Pucharu Świata FIA – Samochody

 1. Nasser Al-ATTIYAH/Mathieu BAUMEL (QAT/FRA) 210 pkt
 2. Yazeed AL-RAJHI/Timo GOTTSCHALK (SAU/DEU) 92 pkt
 3. Mikko HIRVONEN/ Michel PERIN (FIN/FRA) 78 pkt
 4. Vladimir VASILIEV/Konstantin ZHILTSOV (RUS) 74 pkt
 5. Marek DĄBROWSKI/Jacek CZACHOR (POL) 56 pkt
 6. Bryce MENZIES/Andy SCHULZ (USA/DEU) 55 pkt
 7. Aron DOMŻAŁA/Szymon GOSPODARCZYK (POL) 40 pkt
 8. Yuriy SAZANOV/Dmytro TSYRO (KAZ/RUS)  34 pkt.
 9. Kuba PRZYGOŃSKI/Tom COLSOUL (POL/BEL) 32 pkt
 10. Yasir SEAIDAN/Aleksei KYZRICH (SAU) 32 pkt

 

Punktacja Juniorów Mistrzostw Świata FIM – Motocykle

 1. Cornejo JOSE (CHI) 103 pkt
 2. Adrien VAN BEVEREN (FRA) 31 pkt
 3. Kuba PIĄTEK (POL) 26 pkt
 4. Gev SELLA (ISR) 23 pkt
 5. Roberto ROSSINI (ITA) 19 pkt

Dodaj komentarz