Dodano 11 lat temu

Kawasaki ZZR 1400 ABS już w Europie

(Brak opinii)

Od czasów ZZR 1100, jeśli nie od zawsze najszybszy motocykl Świata z tzw. seryjnej produkcji budził wielkie zainteresowanie. Kolejne wcielenie prawdopodobnie mistrza mocy i prędkości z taśmy produkcyjnej jest już po europejskiej premierze.

Na zlokalizowanym na południu Włoch doświadczalnym torze Nardo odbyła się dziennikarska prezentacja Kawasaki ZZR 1400 ABS. Dziennikarze mieli możliwość sprawdzenia najnowszych rozwiązań technologicznych flagowego modelu Kawasaki (m.in ABS, KTRC), w tym prędkości maksymalnej osiąganej na owalnym torze o promieniu niespełna dwóch kilometrów. Takie warunki dawały poczucie komfortu w testowaniu ekstremalnych osiągów największego „Zygzaka”.

To całkowicie przekonstruowany motocykl, mający z poprzednikiem bardzo niewiele elementów wspólnych. Nowy ZZR po raz kolejny przekracza granice osiągów. ZZR1400 dumnie stoi na czele ulicznych Kawasaki, a jego niesamowite osiągi sprawiają, że może być Królem Wszystkich Sportowych Motocykli. 

Silnik powiększył swą pojemność prawie o 7 procent w stosunku do 1352 cm3 starego modelu – teraz wynosi ona 1441 cm3. To plus elekektronika sprawiło, że bardzo zmieniła się harakterystyka mocy i momentu obrotowego. 93Nm dostępne przy zaledwie 2000 obr./min.! W poprzednim modelu Kawasaki deklarowało 200 KM, (147.3kW) i  154.6 Nm momentu obrotowego. Nowy model Miał produkować około 210 KM (154.5kW) i około 163 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Testy z hamowni powinny to potwierdzać – na tylnym kole mamy ponad 190 KM. Wypolerowano kanały dolotowe, wiekszy skok zaworów, nowe korbowody i tłoki oraz kształt komory spalania poprawiający cyrkulację powietrza, a tym samym efektywność.

 

 

 

ZZR1400 – główne cechy:

– Większy moment obrotowy w pełnym zakresie obrotów

– Znacznie większa moc w zakresie średnich/wysokich obrotów

– KTRC (Kontrola Trakcji Kawasaki)

– Trzy tryby pracy na różne warunki drogowe (zwiększone osiągi przy jeździe sportowej i większa stabilność w sytuacjach o mniejszej przyczepności)

– Wybór trybów mocy (2 tryby: Pełnej Mocy + Niskiej Mocy/około 70% Pełnej)

– Ogranicznik wstecznego momentu obrotowego

– Dwa wałki wyrównoważające zapewniające gładką pracę silnika, pozbawioną niepożądanych wibracji

– Nowa aluminiowa rama typu monocoque jest smukła i cechuje się bardzo dużą równowagą pomiędzy giętkością a sztywnością, dostosowując się do mocniejszego silnika

– Ulepszony wahacz dopasowany do nowej jednostki napędowej

– Nowe ustawienia zawieszenia pozwalają na jeszcze bardziej sportowe prowadzenie niż dotychczas oraz bardzo dużą stabilność przy bardzo wysokich prędkościach

– Flagowa jakość widoczna we wszystkich najmniejszych szczegółach. Zieleń Kawasaki nabrała brokatu

– Naturalna pozycja jazdy ułatwia długodystansowe wyprawy

– Kształt owiewek oferuje doskonałą ochronę przed naporem powietrza i stabilność przy bardzo wysokich prędkościach. Również nogi pasażera nie powinny tak bardzo odczuwać nadmuchu ciepłego powietrza wykorzystanego podczas chodzenia silnika.

– Wygodny, wielofunkcyjny przycisk w lewej manetce umożliwia przesuwanie po trybach LCD bez potrzeby zdejmowania ręki z kierownicy

 

Nowy ZZR 1400 w 2012 roku ma być dostępny w kolorach: zielonym i czarnym. Czy będzie taki doskonały jak twierdzi Kawasaki zobaczymy po testach drogowych… Hayabusa… hmmm… miłe wspomnienie… Czy warto będzie zamienić „Sokoła Wędrownego” na ZZR…? Zobaczymy…

 

 

 

 

Dodaj komentarz