Dodano 5 lat temu

Debiut prototypu Ducati Streetfighter V4 w „wyścigu do chmur”

(4 opinie)

Już 30 czerwca br., podczas legendarnego „wyścigu do chmur” na górze Pikes Peak, zadebiutuje prototyp Ducati Streetfighter V4. Motocykl jako pierwszy oficjalnie przetestuje Carlin Dunne – zwycięzca ubiegłorocznej edycji zmagań.

Streetfighter V4 to model inspirowany swoim sportowym bratem – Panigale V4. Jednostką napędową Streetfighter’a jest silnik Desmosedici Stradale V4 o pojemności 1100 ccm. Głównym motywem nadwozia tego prototypu jest, przygotowana przez Centrum Projektowe Ducati, „pikselizacja” w grafice, która ma podkreślić agresywną sylwetkę motocykla. 

Streetfighter V4 będzie jedną z największych gwiazd podczas Światowych Premier Ducati 2020 na targach EICMA w Mediolanie – podkreślił Claudio Domenicali, CEO Ducati Motor HoldingTo maszyna stworzona do jazdy drogowej, której osiągi zaczerpnięte z modelu Panigale zagwarantują użytkownikowi wiele pozytywnych emocji z jazdy.  

Testy prototypowego motocykla odbędą się na Broadmoor Pikes Peak International Hill Climb, czyli słynnym „wyścigu do chmur”, odbywającym się od 1916 r. w Kolorado. Cel jest jeden – dotrzeć na szczyt góry szybciej, niż zrobiono to rok wcześniej. Przed uczestnikami 19,99 km trasy i aż… 156 zakrętów. To idealne warunki dla Streetfighter’a!

Streetfighter V4 w wersji produkcyjnej zostanie zaprezentowany oficjalnie podczas targów EICMA 2020, które odbędą się w listopadzie br. Podziel się z innymi

Dodaj komentarz