HOT!
Dodano 1 rok temu

Nowe trójkołowe skutery Yamaha Tricity 125 / Tricity 155

(1 opinia)

Najnowsza wersja popularnego modelu Tricity 125 została wyposażona w nowy, dynamiczny i ekonomiczny silnik Blue Core spełniający normę EURO5 oraz zaawansowane podwozie zwiększające poczucie komfortu i stabilności. A to czyni z niego doskonałą propozycję dla osób dojeżdżających do pracy i mieszkańców miast oczekujących praktycznego i łatwego w obsłudze skutera. 

100% mobilności: praktyczny, stylowy i łatwy w użyciu skuter na codzienne dojazdy

Od wprowadzenia na rynek w 2014 roku ten pomysłowy i dopracowany trzykołowy miejski pojazd zyskał ogromną sympatię wśród niezależnie myślących użytkowników, którzy doceniają efektowny styl, jakość oraz wyjątkowe połączenie kompaktowych wymiarów, niskiej masy i dodatkowej pewności prowadzenia, jaką zapewnia trzecie koło. 

W roku 2022 Yamaha Tricity 125 jest jedynym na rynku 3-kołowym modelem dostępnym w ważnej klasie pojemności 125 cm3. Do prowadzenia tego skutera wystarcza prawo jazdy kategorii B, co automatycznie poszerza grono potencjalnych odbiorców szukających wygodnego i przystępnego cenowo środka miejskiego transportu. 

Zarówno Tricity 125, jak i mocniejszy Tricity 155 otrzymały zestaw wskaźników, który można skomunikować ze telefonem – dzięki czemu będziesz na bieżąco z powiadomieniami ze smartfona i sieci społecznościowych. Ogółem oba modele oferują mobilność i zwinność konwencjonalnego skutera uzupełnione o najlepsze w klasie komfort jazdy i pewność prowadzenia, w czym swoją zasługę ma układ 3 kół.  

Nowy silnik Blue Core EURO5

Na rok 2022 Tricity 125 został wyposażony w najnowszy silnik Yamahy zgodny z normą EURO5, który zaprojektowano i wyprodukowano przy użyciu supernowoczesnej technologii o nazwie Blue Core. Z jednej strony minimalizuje ona emisję zanieczyszczeń, a z drugiej poprawia osiągi i sprawność działania. Silnik ma trwały kuty tłok, nowo zaprojektowaną głowicę cylindra, powiększony zawór dolotowy i wyższy stopień sprężania. Dodatkowo korzysta z opracowanej przez Yamahę technologii zmiennych faz rozrządu (VVA), która zapewnia dynamiczne przyspieszanie, natychmiastowe reakcje na gaz przy każdych obrotach i niższe zużycie paliwa.

Nowy moduł sterujący prądnico-rozrusznika i układ inteligentnego rozrusznika

Nowy Tricity 125 jest wyposażony w 32-bitowy moduł sterujący prądnico-rozrusznika (SGCU), który integruje wszystkie funkcje elektryczne i elektroniczne silnika, w tym dawkowanie paliwa, wytwarzanie mocy i sterowanie pracą układu Start & Stop, tak aby jak najbardziej zredukować emisję zanieczyszczeń. Ponadto SGCU zarządza nowym układem inteligentnego rozrusznika, który w jednym kompaktowym zespole łączy zadania osobnego alternatora i rozrusznika znanych z poprzedniego modelu. 

Nowy system obraca wałem korbowym bezpośrednio – eliminując dźwięk zazębiających się kół zębatych z poprzedniego systemu – w efekcie uruchamianie silnika po dłuższym postoju i wyłączeniu na światłach odbywa się niemal bezgłośnie.

Cichy i inteligentny nowy układ Start & Stop

Cichszy i sprawniejszy układ rozruchu silnika doskonale współpracuje z nowym układem Start & Stop montowanym w Tricity 125. Te rozwiązania sprawiają, że ten atrakcyjny cenowo miejski skuter jest bardziej przyjazny i przyjemniejszy w codziennym użytkowaniu. 

Układ Start & Stop wyłącza silnik, gdy Tricity 125 zatrzymuje się na światłach, ale z chwilą wykrycia ruchu manetką gazu natychmiast go uruchamia. W celu zapewnienia jak najlepszej efektywności działania moduł SGCU ustawicznie monitoruje warunki jazdy i zapobiega zbyt częstemu wyłączaniu i uruchamianiu silnika, na przykład w korkach, gdy maszyna zatrzymuje się i rusza co kilka sekund.

Stabilny układ 3 kół z dwoma przednimi pochylanymi

Cechą wyróżniającą modelu Tricity 125 w klasie pojemności 125 cm3 jest układ 3 kół, w którym dwa przednie się pochylają się na zakrętach jak w zwykłym jednośladzie. Rozwiązanie to daje znacznie lepsze poczucie stabilności przy jeździe na wprost i podczas skręcania. Bezkonkurencyjna przyczepność jaką zapewniają dwa przednie koła oraz solidne oparcie, jakie daje trójkątne rozstawienie, zapewniają niepowtarzalne wrażenia z jazdy. Tricity 125 jest świetną propozycją zarówno dla nowych użytkowników, jak i dla osób, które chcą zamienić 2 koła na 3.

Zoptymalizowana konstrukcja układu kierowniczego LMW Ackermann

Mając tę samą zasadniczą konstrukcję cięgien i drążków, jak stosowana w prestiżowym motocyklu NIKEN Sport Tourer oraz skuterze Tricity 300, autorski układ kierowniczy LMW Ackermann montowany przez Yamahę w najnowszym Tricity 125 został zoptymalizowany na rok 2022. Wśród modyfikacji jest m.in. delikatne odsunięcie osi pochylania od osi skrętu. Dzięki tej zmianie lewe i prawe koło zawsze zataczają koncentryczny łuk nawet w mocnym pochyleniu, co się przekłada na bardziej naturalne i intuicyjne wyczucie maszyny oraz ułatwia utrzymanie obranego toru jazdy. 

Dwa przednie koła i zoptymalizowany układ elementów przedniego zawieszenia w nowym Tricity 125 wzmacniają poczucie zaufania kierowcy podczas jazdy, szczególnie na mokrych i nierównych nawierzchniach. Ten aspekt charakteru skutera jest szczególnie istotny dla początkujących użytkowników z prawem jazdy kategorii B, którzy przesiadają się na Tricity 125 z samochodu lub z transportu publicznego i mają małe doświadczenie w jeździe jednośladami.

Nowa rama zapewniająca doskonały komfort jazdy i poczucie stabilności

Tricity 125 ma zmodyfikowaną ramę, którą ulepszono pod wieloma względami. Między innymi zwiększono rozstaw osi o 60 mm oraz przeprojektowano mocowania silnika, tak aby maszyna była ogólnie lepiej wyważona i zapewniała wyższy komfort w czasie jazdy. 

Konstrukcja na rok 2022 ma ten sam podstawowy układ, co poprzedni model, ale zwiększono w niej sztywność skrętną i wzdłużną oraz precyzyjnie dopracowano poziom elastyczności, dzięki czemu skuter zapewnia bardziej naturalne wyczucie podczas jazdy. W połączeniu ze zmienioną charakterystyką układu kierowniczego z najnowszym systemem LMW Ackermann nowo opracowana rama zapewnia świetne właściwości prowadzenia i wysoki poziom komfortu, nawet na nierównych nawierzchniach i bruku.

Ulepszone tylne zawieszenie z dwoma amortyzatorami

Do nowej konstrukcji ramy dopasowano zestrojenie tylnego zawieszenia z dwoma amortyzatorami, tak aby świetnemu prowadzeniu towarzyszyło równie skuteczne tłumienie nierówności. Zwiększono łączną długość amortyzatorów i teraz mają one 90 mm płynnego, progresywnego ruchu, na czym ogromnie zyskuje komfort podróżowania kierowcy i pasażera. Usztywniono sprężyny i amortyzatory, uzyskując większą stabilność działania tylnego zawieszenia, nawet podczas jazdy z pasażerem po miejskich drogach o gorszej nawierzchni.

Zoptymalizowany zintegrowany układ hamulcowy (UBS)

Aby Tricity 125 hamował pewnie i w całkowicie kontrolowany sposób, został wyposażony w zintegrowany układ hamulcowy (UBS), który w reakcji na użycie tylnego hamulca automatycznie rozdziela siłę hamowania między przednie i tylne koła. W Tricity 125 na rok 2022 zoptymalizowano rozdział siły hamowania pod kątem płynności i stabilności hamowania.

Nowy zestaw wskaźników z wyświetlaczem LCD współpracujący ze smartfonem

Użytkownicy Tricity 125 mogą w trakcie jazdy cały czas pozostawać w kontakcie ze światem. Wystarczy w tym celu zainstalować na smartfonie bezpłatną aplikację MyRide od Yamahy, a następnie sparować urządzenie ze skuterem za pomocą numeru VIN. Po ustanowieniu połączenia kierowca może w zestawie wskaźników LCD przeglądać na bieżąco powiadomienia o przychodzących połączeniach, wpisach w serwisach społecznościowych, mailach i SMS-ach. 

Użytkownik Tricity 125 może również używać aplikacji MyRide do wyświetlenia różnych przydatnych informacje, jak np. zużycie paliwa. Kierowcy mogą także porównywać zapisy z innymi użytkownikami aplikacji Yamaha MyRide, dzielić się swoimi wrażeniami z jazdy, eksportować informacje o podróży oraz łączyć się z innymi MyRiderami, aby przeglądać zdjęcia, porównywać trasy i sprawdzać nowe miejsca warte odwiedzenia.

Nowy skomunikowany zestaw przyrządów opracowano na bazie konstrukcji znanej z większego Tricity 300. Prezentuje on szereg czytelnych informacji o pracy skutera, a także wspomniane wcześniej powiadomienia ze smartfona. Nowa konstrukcja podkreśla wspólnotę technologii w rodzinie Tricity oraz potęguje wrażenie produktu premium, jakim jest ten unikatowy miejski trójkołowiec na prawo jazdy kategorii B.

Bezkluczykowy system Smart Key

Dla dodatkowej wygody Tricity 125 może być obsługiwany bezkluczykowo, o ile tylko kierowca ma przy sobie kartę Smart Key w kieszeni, portfelu lub torebce. Maszyna po wykryciu obecności inteligentnego kluczyka pozwala użytkownikowi włączyć i wyłączyć zasilanie, uruchomić silnik, zwolnić blokadę kierownicy oraz otworzyć schowek pod kanapą. To mała rzecz, ale bardzo ułatwia życie i uprzyjemnia jazdę.

Większa powierzchnia podestów na stopy / ulepszone podnóżki pasażera / szersza wiązka światła reflektora

W skuterze Tricity 125 komfort kierowcy i pasażera są najwyższym priorytetem. Model na rok 2022 otrzymał większe podesty i więcej miejsca na nogi z przodu, dzięki czemu kierowca może zająć wygodniejszą pozycję podczas jazdy. 

Kolejnym ulepszeniem są zaprojektowane od nowa podnóżki pasażera, które łatwiej rozłożyć. W celu poprawy widoczności po zapadnięciu zmroku odbłyśnik reflektora emituje teraz szerszą wiązkę świateł mijania oraz drogowych.

Lepsza stylizacja detali i nowe kolory

Sportowa i współczesna stylistyka podkreślająca nowoczesność, lekkość i zwinność maszyny sprawia, że Tricity 125 jest jednym z najbardziej charakterystycznych modeli w klasie skuterów o pojemności 125 cm3. Subtelne korekty nadwozia w okolicy podestów na stopy i głównego wyłącznika zapłonu, a także nowo zaprojektowany tylny błotnik, służą dostosowaniu różnych zmian technicznych do nowego podwozia. Profil sylwetki Tricity 125 wzmacnia wrażenie osiągów i stabilności wynikającej ze specyficznej konstrukcji przodu oraz nieodparcie kojarzy się z uniwersalnością i łatwością obsługi, czym zachęca nowych potencjalnych nabywców. 

Tricity 125 i Tricity 155 będą dostępne w dwóch nowych kolorach: błękitnym Petrol Blue i piaskowo-szarym Sand Grey. W ofercie pozostaje też wcześniejszy matowoszary odcień Matt Grey.

Główne cechy modelu Tricity 125

Nowy 4-suwowy chłodzony cieczą silnik o pojemności 125 cm3 z technologią Blue Core spełniający normę emisji spalin EURO5

12,2 KM (9,0 kW) przy 8000 obr/min

Zmienne Fazy Rozrządu (VVA)

3-kołowa konstrukcja ze zoptymalizowanym układem kierowniczym LMW Ackermann

Nowe podwozie zwiększające komfort jazdy i poczucie stabilności

Technologia Start & Stop

Nowo opracowane tylne zawieszenie z dwoma amortyzatorami zapewnia świetne właściwości jezdne

Tarcze hamulcowe o średnicy 220 mm z przodu i 230 mm z tyłu oraz zoptymalizowany układ UBS

Nowy zestaw wskaźników LCD komunikujący się ze smartfonem za pośrednictwem aplikacji MyRide

Nowy bezkluczykowy system Smart Key

Większa ilość miejsca na nogi ułatwia zajmowanie miejsca za kierownicą i podnosi komfort jazdy

Reflektor LED z szerszą wiązką światła

Schowek pod siedzeniem i przednia kieszeń

Dwa nowe warianty kolorystyczne

Możliwość prowadzenia przez kierowców z prawem jazdy kat. B

* W niektórych krajach mogą występować ograniczenia wynikające z obowiązującego prawa. Dodatkowo Yamaha zaleca, aby wszyscy przyszli kierowcy pojazdów dwu- i trzykołowych przeszli najpierw szkolenie z jazdy na motocyklu.

Główne cechy modelu Tricity 155

Nowy 4-suwowy chłodzony cieczą silnik o pojemności 155 cm3 z technologią Blue Core spełniający normę emisji spalin EURO5

14,9 KM (11,1 kW) przy 8000 obr/min

Zmienne Fazy Rozrządu (VVA)

3-kołowa konstrukcja ze zoptymalizowanym układem kierowniczym LMW Ackermann

Nowe podwozie zwiększające komfort jazdy i poczucie stabilności

Technologia Start & Stop

Nowo opracowane tylne zawieszenie z dwoma amortyzatorami zapewnia świetne właściwości jezdne

Tarcze hamulcowe o średnicy 220 mm z przodu i 230 mm z tyłu oraz układ ABS

Nowy zestaw wskaźników LCD komunikujący się ze smartfonem za pośrednictwem aplikacji MyRide

Nowy bezkluczykowy system Smart Key

Większa ilość miejsca na nogi ułatwia zajmowanie miejsca za kierownicą i podnosi komfort jazdy

Reflektor LED z szerszą wiązką światła

Hamulec postojowy

Przednia kieszeń z gniazdem zasilania

Schowek pod siedzeniem z oświetleniem LED

Dwa nowe warianty kolorystyczne

Oryginalne akcesoria i odzież Yamahy

Yamaha przygotowała ofertę oryginalnych akcesoriów, dzięki którym właściciele Tricity 125 / Tricity 155 mogą łatwo spersonalizować swoje 3-kołowe miejskie skutery, dostosowując je do indywidualnych potrzeb i stylu życia. 

Szeroka gama akcesoriów obejmuje kufry, szyby, koce itd., które można kupować osobno. Yamaha przygotowała również gotowe zestawy Pakiet Miejski i Pakiet Sportowy, które ułatwiają wybór przydatnych elementów. 

Używając tylko oryginalnych akcesoriów, klient ma pewność, że każdy produkt zaprojektowano tak by idealnie pasował do skutera, a także zadbano o najwyższą jakość wykonania. 

Yamaha oferuje również szeroki wybór odzieży motocyklowej dla właścicieli skuterów Tricity 125 / Tricity 155, w tym kurtki i rękawice z homologacją CE, a także koszulki, bluzy z kapturem, czapki z daszkiem i wiele innych artykułów dla mężczyzn, kobiet i dzieci.

Aplikacja MyGarage

Aplikacja Yamahy MyGarage to szybki i łatwy sposób na stworzenie wirtualnego skutera Tricity 125 / Tricity 155 z gamą oryginalnych akcesoriów – możesz tego dokonać nie ruszając się z wygodnego fotela za pośrednictwem smartfona lub laptopa. Bezpłatna aplikacja pozwala użytkownikom dodawać i usuwać akcesoria, aby stworzyć swój idealny model miejskiego 3-kołowego skutera, a efekt końcowy można oglądać w 3D pod każdym kątem. 

MyGarage eliminuje zgadywanie jak dane akcesoria będą wyglądać na pojeździe, a stworzony własnoręcznie projekt można wysłać mailem do wybranego dealera Yamahy, który zgodnie z nim skonfiguruje nową maszynę Tricity 125 / Tricity 155. 

Aby uzyskać pełne informacje na temat oryginalnych akcesoriów i odzieży Yamaha lub aplikacji MyGarage, odwiedź stronę www.yamaha-motor.eu

MyRide

Bezpłatna aplikacja MyRide firmy Yamaha daje posiadaczom skuterów Tricity 125 / Tricity 155 szansę na dostęp do większej ilości informacji oraz na czerpanie większej przyjemności z każdej jazdy. Aplikacja, dostępna na urządzenia z systemem iOS i Android, śledzi i zapisuje każdą przebytą trasę, a także umożliwia użytkownikom tworzenie własnych historii i dodawanie zdjęć, które można udostępniać w mediach społecznościowych. MyRide umożliwia również przeglądanie wszystkich statystyk jazdy, w tym całkowitego dystansu, wysokości, prędkości maksymalnej, prędkości średniej, przyspieszenia i kąta pochylenia motocykla. Te dane możesz zachować dla siebie lub porównać z innymi użytkownikami.

Ceny i dostępność

Tricity 125 pojawi się w salonach w sierpniu 2022 r., a Tricity 155 we wrześniu. Cena różni się w zależności od kraju, skontaktuj się z krajowym dystrybutorem Yamaha, aby uzyskać więcej informacji.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz