Wyróżnione
Dodano 3 lata temu

Yamaha Ténéré 700 Rally Edition

(1 opinia)

Od chwili wprowadzenia na rynek europejski, Ténéré 700 szybko osiągnęła pozycję bestsellerowego motocykla klasy średniej w segmencie Adventure – do tej pory sprzedano ponad 8000 egzemplarzy. Ténéré 700 dzięki połączeniu właściwości silnika zapewniającego duże ilości momentu obrotowego, zwinności w prowadzeniu oraz niezrównanej wszechstronności z jednoczesnym zachowaniem komfortu na długich dystansach, odnosi niebywały sukces.

Początek legendy Ténéré datuje się na rok 1983 — Yamaha wprowadziła wówczas pierwszy motocykl z segmentu Adventure. Nowa Ténéré 700 Rally Edition w słynnych niebiesko-żółtych barwach oraz czarnym motywem graficznym Speedblock, oddaje hołd bohaterom rajdów Dakar oraz maszynom z zamierzchłych czasów. Specjalne malowanie dostępne jest wyłącznie w nowej wersji Rally Edition, co czyni ją wyjątkowo atrakcyjną w oczach każdego kierowcy, który docenia kultowy status oryginalnej Ténéré oraz rolę jaką ten motocykl odegrał w Dakarze i wielu innych wydarzeniach rajdowych. Oprócz unikalnej kolorystyki ten wysokiej klasy motocykl typu Adventure oferuje lepszą specyfikację standardową — lekkie podzespoły zapewniają lepszą ochronę oraz większą dynamikę podczas rajdów. 

Ténéré — początek legendy

Nazwa Ténéré pochodząca od rozległej piaszczystej równiny, ciągnącej się od północno-wschodniego Nigru do zachodniego Czadu, sięga aż do roku 1976, kiedy to Yamaha wprowadziła na rynek pierwszy motocykl z 4-suwowym, jednocylindrowym silnikiem o dużej pojemności — legendarny XT500. Wytrzymały, atrakcyjny i wszechstronny motocykl w stylu enduro o wyjątkowym charakterze, odniósł natychmiastowy sukces na rynku w Europie i przez wiele lat zajmował pozycję najlepiej sprzedającego się modelu Yamahy. Podziel się z innymi

Dodaj komentarz