HOT!
Dodano 11 miesięcy temu

10 twarzy Rebel – Wheels and Waves

(1 opinia)

Sport

Konstruktor:: FCR Original, Chauvigny, Francja

Modyfikacje dokonane przez FCR Original podkreślają praktyczność i radosny charakter Rebela, jednocześnie wzmacniając jego sportowe, muskularne i agresywne rysy. Przeróbka tylnego wahacza pozwoliła na zamontowanie pary czarnych amortyzatorów Öhlins, jak również 17-calowego koła z modelu CB500F, z oponą Dunlop D212 190/55-ZR17. Przedni błotnik został całkowicie zmieniony, jego położenie obniżono o 25 mm; zastosowano powiększoną kierownicę, wymagającą mniejszej siły ze strony kierowcy, a prędkościomierz przeniesiono na górną półkę.

Zachwycające w swojej prostocie nadwozie wiele zawdzięcza pełnemu wykorzystaniu potencjału skanowania 3D. Wzrok przyciąga specjalnie wykonany poliestrowo-węglowy zbiornik paliwa (z aluminiowym wlewem) oraz zespół tylnego siedzenia z oświetleniem LED i siedziskiem pokrytym alcantarą. Ręcznie wykonane podnóżki dodają wyścigowego charakteru, a czerwono-czarny lakier i detale subtelnie nawiązują do klasycznego wizerunku Hondy. Silnik jest fabryczny, ale odprowadzeniem spalin zajmuje się wykonany ze stali nierdzewnej wydech FCR Original.

Bobber

Konstruktor:: FCR Original, Chauvigny, Francja

Nowa interpretacja inspirowana – eksponującym detale – designem modelu CMX1100 Rebel, ma silny customowy charakter, kierujący ten motocykl jeszcze dalej w stronę stylu bobber. Mimo obniżenia przodu o 25 mm, zawieszenia obu kół i tylny wahacz są fabryczne. Wykonane specjalnie dla tego motocykla czarne, szprychowe koła ubrano w grube opony Bridgestone.

W bobberowym klimacie utrzymana jest aluminiowa kierownica, skórzane siedzisko z perforowanymi skórzanymi profilami, prosty aluminiowy przedni błotnik (z wykończeniem Mirrachrome) oraz malowane obramowanie reflektora. Specjalistom z FCR Original udało się wyjątkowo sprytnie rozmieścić kierunkowskazy LED w klasycznym stylu Mini-Bates, a –podobnie jak w CMX Sport – skan 3D pozwolił na stworzenie customowego poliestrowo-węglowego zbiornika paliwa z satynowym wykończeniem Mirrachrome/blue oraz aluminiowego wlewu paliwa. Wydech FCR Original z powłoką ceramiczną jest ważnym elementem wykończenia, podkreślającym mechaniczne piękno motocykla.

Honda CMX Rebel Waves

Konstruktor:: FCR Original, Chauvigny, Francja

Trzeci członek rodziny FCR powrócił do wszystkich oryginalnych linii modelu CMX500, co nadało mu zupełnie nową, dobrze wypracowaną tożsamość. Inspirując się wrażeniami z festiwalu Wheels and Waves oraz kalifornijskim duchem, pozostawiono silnik w stanie nienaruszonym, ale wprowadzono zmiany w tylnym zawieszeniu, kierownicy, kierunkowskazach, przednim błotniku, układzie wydechowym, zbiorniku paliwa i tylnym bagażniku. Całość wykończono w niebiesko-białym malowaniu z motywem fali na zbiorniku paliwa.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz