Dodano 9 lat temu

Dunlop RoadSmart II dla BMW R 1200 GS

(Brak opinii)

Opona jest teraz dostępna w rozmiarze dla BMW R 1200 GS dual-sport, który jest najbardziej udanym modelem firmy BMW. Świadczy o tym m.in. niemal 30 000 motocykli sprzedanych w 2013 roku, a także wiele tysięcy sprzedanych wcześniej, to jest od momentu wprowadzenia modelu na rynek w 2004 roku. 

Kluczowe w dopasowaniu opony RoadSmart II do modelu R 1200 GS są technologie odpowiedzialne za stabilność oraz osiągi w ciężkich motocyklach o wysokiej mocy, od jednośladów turystycznych do ciężkich motocykli terenowych:

– Technologia JLB (ang. Steel JointLess Belt ) eliminuje nakładanie się poszczególnych pasów opasania. JLB umożliwia szybszą jazdę przy zachowaniu wysokiej stabilności prowadzenia. Dzięki udoskonalonej reakcji ze strony układu kierowniczego, technologia JLB to dla kierowcy synonim pewności;

– Technologia Multi-Tread (MT) łączy twardszą gumę w środkowej części bieżnika (20-25% powierzchni) z bardziej miękką na barkach opony;

– Technologia Multi-Tread (MT) umożliwia większe przebiegi, co zostało osiągnięte dzięki zastosowaniu specjalnie dobranego twardszego składnika mieszanki w środkowej (20-25% powierzchni) części opony, a 100% związek krzemionki – użyty w barku opony – poprawia przyczepność podczas pokonywania zakrętów na suchej i mokrej powierzchni. Ta pierwsza jest w kontakcie z nawierzchnią gdy motocykl jedzie prosto, natomiast druga – o wyższej przyczepności – kiedy motocykl składa się w zakręcie. Obie mieszanki opracowano w celu zapewnienia wysokiej stabilności, przyczepności przy przyśpieszaniu i hamowaniu, doskonałej trwałości (której dowodem jest liczba przejechanych kilometrów), a jednocześnie większej przyczepności, gdy motocykl pokonuje zakręt w złożeniu.

 

BMW R 1200 GS dual-sport od momentu wprowadzenia do sprzedaży 10 lat temu stał się jednym z najbardziej popularnych modeli na rynku turystycznych motocykli enduro. Było to możliwe dzięki niezawodności, łatwości prowadzenia i radości, jaką ta maszyna daje z jazdy zarówno po drodze, jak i w terenie. Nowy model R 1200 GS zachowuje cenione parametry, takie jak solidność i dynamizm, a posiada zmieniony kształt i wykończenie. Kolejne nowości to silnik w układzie bokser z mieszanym chłodzeniem cieczowo-powietrznym, mokre sprzęgło z układem przeciwdziałania szarpaniu oraz elektronicznie sterowana przepustnica E-Gaz.

„Dunlop dostrzega wzajemne dopasowanie opon RoadSmart II i motocykla R 1200 GS. Zarówno maszyna, jak i opona wykazują wysoką uniwersalność i stanowią doskonałe połączenie. Optymalne połączenie przyczepności, trakcji, stabilności, komfortu i łatwości prowadzenia, oferowane przez oponę RoadSmart II, wzmacnia wrażenia z jazdy motocyklem R 1200 GS. RoadSmart II sprawdzają się przy każdej pogodzie, zapewniając kierowcom wolność połączoną z pewnością prowadzenia” – powiedział Sanjay Khanna dyrektor zarządzający Dunlop ds. opon motocyklowych i motosportu w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Do motocykla BMW R 1200 GS dostępne są opony RoadSmart II w następujących rozmiarach:

 

Przód / Tył

Rozmiar

Indeks L/S

TT/TL

P

120/70 R 19

60V

TL

T

170/60 R 17

72V

TL

 

Dunlop, marka należąca do The Goodyear Tire & Rubber Company, jest jednym z wiodących w świecie producentów opon klasy high performance, odnoszącym ogromne sukcesy w dziedzinie sportów motorowych. Bogate doświadczenie firmy w dziedzinie wyścigów opiera się na ciągłym rozwoju innowacyjnych technologii projektowania i produkcji opon do codziennej jazdy. Idąc w ślad za nieustającym pragnieniem podnoszenia przyjemności z jazdy, Dunlop oferuje wszystkim typom motocyklistów i kierowców dynamikę oraz wytrzymałość, jakie daje się uzyskać tylko z najnowszych technologii oponiarskich.

Wielu wiodących w świecie producentów motocykli montuje opony Dunlop jako standardowe wyposażenie, włączając w to takie marki, jak Aprilia, Benelli, Harley Davidson, Honda, Husqvarna, Kawasaki, KTM, Moto Guzzi, MV Agusta, Piaggio, Suzuki, Triumph i Yamaha.

Dodaj komentarz