Dodano 8 lat temu

Dunlop RoadSmart III gotowa do drogi

(Brak opinii)

Po najbardziej intensywnym i rygorystycznym programie testowym w europejskiej historii marki Dunlop, nowy model opony jest gotowy, by stawić czoła największym wyzwaniom na różnorodnych drogach.

Dunlop Europe zakończył właśnie testy najnowszej opony motocyklowej klasy Sport Touring – RoadSmart III. Intensywne prace inżynierów pozwoliły stworzyć oponę o wysokich osiągach i długich przebiegach.

Opona RoadSmart III to kolejna generacja opon motocyklowych z linii RoadSmart. Od poprzedniczek różni ją przede wszystkim połączenie odpornej na zużycie mieszanki oraz unikatowej technologii bieżnika iGT (ang. Interconnecting Groove Tread). To pierwsza tego typu konstrukcja marki Dunlop i jednocześnie pierwszy wzór opracowany przez Studio Zaawansowanych Projektów, należące do Dunlop Europe.

RoadSmart III zaprojektowano specjalnie z myślą o potrzebach europejskich motocyklistów, którzy nierzadko poruszają się w warunkach surowej Północy. Technologia iGT podnosi osiągi opony na mokrej nawierzchni, natomiast innowacyjna konstrukcja bieżnika zapewnia wyższą trwałość i równomierne zużycie przez cały okres eksploatacji.

„Aby osiągnąć nasz cel, jakim było stworzenie wyjątkowej opony w swojej kategorii dla europejskich motocyklistów, wypróbowaliśmy ponad 200 różnych mieszanek bieżnika
i rozwiązań konstrukcyjnych. Trwający ponad 31 miesięcy intensywny program testów obejmował nowe materiały, koncepcje bieżnika i rozwój zaawansowanych mieszanek, które złożyły się na ostateczną specyfikację opony” – podsumował program testów RoadSmart III Andy Marfleet, menedżer marketingu Dunlop Europe Moto.

Opona Dunlop RoadSmart III trafi do sprzedaży w styczniu 2016 r. W skład tej linii opon wejdzie 18 rozmiarów i specyfikacji – oponę będzie można montować zarówno
w motocyklach sportowych i turystycznych o dużych pojemnościach silnika, jak i w najnowszej generacji motocykli średniej wielkości.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz