Dodano 8 lat temu

YARD BUILT SKRĘCA W STRONĘ WYŚCIGÓW MOTOGP

(Brak opinii)

Podejmując współpracę w ramach Yard Built, Fred zainspirował się pracą swojego bliskiego przyjaciela, Belga Bernarda Ansiau, który jest mechanikiem najwspanialszego kierowcy w historii wyścigów MotoGP — Valentino Rossiego.

I choć wszyscy zazdroszczą Bernardowi tej funkcji, okazuje się, że może się on pochwalić współpracą ze znacznie większą liczbą legendarnych zawodników Yamahy, takich jak Wayne Rainey, Kenny Roberts, Randy Mamola i Norick Abe, dla których przygotowywał maszyny wyścigowe.

Fred i Bernard wybrali surową SR400, aby nadać jej ducha wyścigów lat 70., oddając w ten sposób hołd motocyklowi Yamaha TZ i dodatkowo podkreślić dokonania Bernarda.

„Ten projekt Yard Built jest prawdziwym dziełem sztuki”, komentuje Cristian Barelli, koordynator ds. marketingu Yamaha Motor Europe. „Myślę, że nie da się stworzyć customa, który by lepiej oddawał historię wyścigów. Motocykl jest piękny, a im dłużej i dokładniej na niego patrzę, tym więcej dostrzegam wspaniałych szczegółów. Normalnie model SR400 nie jest kojarzony z wyścigami MotoGP, ale ta konstrukcja jest tak oryginalna i autentyczna, jak to tylko możliwe. To prawdziwa perła programu Yard Built”!

Jak można się było spodziewać, konstrukcja inspirowana wyścigami MotoGP z piękną turbosprężarką Aisin 300 dodała małemu silnikowi SR400 prawdziwego kopa. Motocykl zyskał 48-milimetrowy gaźnik S&S, który zastąpił układ wtryskowy, oraz jedyny w swoim rodzaju układ wydechowy wykonany ze stali nierdzewnej. Polerowany przedni widelec został zbalansowany z zestawem tylnych amortyzatorów Fox.   Ogumienie tego zmodyfikowanego modelu SR400 stanowi zestaw Dunlop K81s inspirowany pierwszymi oponami, które pozwoliły pokonać okrążenie wyścigu Isle of Man TT z prędkością ponad 100 mil na godzinę.

Nie sposób wymienić wszystkich, wykonanych z niemal obsesyjną perfekcją, detali znajdujących się w tym motocyklu. Prędkościomierz, przełączniki i manetki marki Motogadget doskonale komponują się z niewielką customową przednią owiewką, zmodyfikowaną potrójną koroną widelca i kierownicą. Ulepszone hamulce i sprzęgło marki Beringer zapewniają lepsze parametry w stosunku do oryginału, aby sprostać wymaganiom doładowanej jednostki napędowej.

Motocykl wciąż jest wyposażony w standardowy, choć nieco odchudzony i wydłużony zbiornik paliwa SR400, a na jego tyle zostały sprytnie schowane wszystkie podzespoły elektryczne. W zachwycającą, niebiesko-białą interpretację znanego motywu graficznego Yamaha Speedblock zostały wpisane nazwiska wszystkich zawodników, z którymi pracował Bernard. Pod tylną częścią kanapy można się nawet dopatrzeć logotypu samego Valentino Rossiego „The Doctor”! Ten motocykl nie może być już bardziej autentyczny. To prawdziwe dzieło sztuki.Podziel się z innymi

Dodaj komentarz